Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Trochę dziwnie skonstruowany temat, ale sprawa baaardzo na szybko.

Brat skorzystał z promocji: Barcelona-Miami-Panama-...-San Jose-Nowy Jork-Barcelona

Jest teraz na lotnisku w San Jose gdzie miał lecieć bezpośrednio do NY. Jest już po odprawie, ale mają overbooking i zaproponowali im przelot z przesiadką w Miami, przez co byłby w NY 10h później, ale w zamian za to oferują bon na 600$ na osobę do wykorzystania w AA na loty.

Czy ktoś spotkał się z taką opcją? Brzmi aż za dobrze, bo za wszystkie loty dali około 500$.

Czy warto to brać, czy przysługuje im coś więcej? Czy te bony są na cały koszt przyszłych biletów, czy np podatki i opłaty trzeba pokrywać samemu?

Wiem, że wiele tych informacji jest w Intenecie i staram się nie zaśmiecać forum, ale sprawa pilna, godzina na decyzję...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jesli mu sie nie spieszy, to ja bym bral. Jak nie wezmie, to pewnie poleci, a wezmie to kto inny.
Na ebay opchnie to za jakies 80%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Normalna praktyka przewoźnika. Jeśli ma zagwarantowany inny lot do tego samego miejsca i nie ma pośpiechu, to jasne że brać :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Dokładnie, jeżeli np : musi skleić na przelot do Barcelony z NY w ciągu kilku godzin, to nie ma co się pchać, ale jak ma np : stracić jeden dzień w NY z 5 czy 6 a dopiero potem leci do Barcelony, to brałbym w ciemno.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Spotkałam się nie raz z podobnymi ofertami przy overbooking'u. Tak bywa szczególnie w okresach bardziej obłożonych jak obecny (jutro Święto Dziękczynienia) gdy samoloty naprawdę latają pełne.

Żeby się nie rozpisywać: jeśli jakoś specjalnie nie koliduje ta zmiana z planami to BRAĆ i nie zastanawiać się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A czy te bony są imienne, ktoś wie może?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Prawdopodobnie chodzi o vouchery AA na kwotę 600$ - brać :)

Kod:
http://www.dumblittleman.com/2008/03/free-airline-vouchers-by-reserving.html


Take the travel voucher
A free roundtrip ticket sounds like a good deal, but the travel voucher is totally the way to go. The roundtrip ticket is usually subject to blackout dates and all sorts of other restrictions which greatly limit when and where you can fly. Additionally, free roundtrip tickets are usually exempt from earning frequent flier miles. Travel vouchers, on the other hand, can be used just about any time, anywhere and the flights you purchase usually earn miles.

Sprzedadzą później jak koledzy pisali.

W necie rzeczywiście dużo informacji - ale niektórzy specjalnie szukają takich lotów żeby na overbooking trafić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No to biegną ogarniać, miejmy nadzieję, że przez te 20 minut nikt ich nie uprzedził, choć mówili, że to jest kilka miejsc :D

Pytanie z innej beczki, ale już przy okazji, bo też muszę napisać bratu SMS co i jak. Miał lecieć bezpośrednio, więc wcześniej tego nie ogarnialiśmy, ale jeśli leci z przesiadką to co z bagażem?

To znaczy teraz bagaż już oddali niby na ten lot bezpośredni. Jeśli zdecydują się na przebukowanie to bagaż poleci z nimi, rozumiem?

Dalej, co robią w Miami? Bagaż odbierają, idą do imigration, potem odkładają bagaż za kontrolą na taśmę? Coś tak czytałem, ale mało czasu żeby szukać teraz tego... Do NY z Mami poleca jako krajówka, czy w NY będzie kolejne imigration?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lis 2013 15:59 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Jezeli zdecyduja sie na voucher, to prawdopodobnie beda musieli wyjsc ze strefy tranzytowej i nadac bagaz jeszcze raz, tym razem do MIA. Chyba, ze przewoznik sam o to zadba - zostana poiinformowani na pewno. Bagaz MUSI leciec z nimi.

W MIA muszą go odberac, przejsc z nim przez customs, wtedy zrzucic na tasme wyznaczoną do tego. W NYC nie bedzie juz zadnej kontroli, tak jakby lecieli w Schengen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lis 2013 16:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
panrobo napisał(a):
Bagaz MUSI leciec z nimi.

Bo terroryzm? To są przepisy USA czy ogólnowojskowe? Pytam, bo kiedyś mi LH wyslała bagaż "na skróty", podczas gdy ja się przesiadałem i potem odbierałem go w specjalnym pokoju w porcie przylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lis 2013 16:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
Ja ostatnio dostałem voucher na 750USD do wykorzystania w Delta Airlines (ew. Air France, KLM). Nawet nie bardzo miałem wybór żeby odmówić, bo samolot już był pełny po boardingu.
Zamiast trasy MSP-CDG-WAW polecialem przez AMS. W Warszawie byłem 30 minut później niż planowany na początku lot przez Paryz.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lis 2013 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
dmirstek napisał(a):
panrobo napisał(a):
Bagaz MUSI leciec z nimi.

Bo terroryzm? To są przepisy USA czy ogólnowojskowe? Pytam, bo kiedyś mi LH wyslała bagaż "na skróty", podczas gdy ja się przesiadałem i potem odbierałem go w specjalnym pokoju w porcie przylotu.


Przepisy wprowadzone po Lockerbie. Względy bezpieczeństwa.
Przy zagubionym bagażu są inne regulacje


pozdrawiam Gaszpar
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lis 2013 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Dzięki wszystkim za informację, czekają już na otwarcie bramek, bo dopiero podobno przy bramkach można to załatwić. Dam znać co wyszło ostatecznie.

Podobno czasem pod tymi bramkami jak nikt nie chce się przebukować to są niezłe licytacje i można i 1000$ wynegocjować :D Zobaczymy, bo być może będzie dużo chętnych i się nie przebiją

Edit [aktualizacja]:

No więc finał finałów jest taki, że żadnego overbookingu nie ma ;] Tak to określił pracownik przy odprawie, ale okazało się, że nie był to overbooking, tylko że zbierali chętnych do ewentualnego przebukowania, bo myśleli, że samolot będzie za ciężki?! Coś takiego powiedzieli, że wychodziło im, że pasażerowie i bagaże będą ważyć za dużo i trzeba będzie kogoś przebukować pomimo, że zmieszczą się do samolotu. Ale po odprawieniu wszystkich na bramkach gdzie ewentualne przebookowanie miało dopiero się odbyć, stwierdzili, że zgrało im się niby co do sztuki i wszyscy lecą, bo bagaży nie jest tak dużo jak podejrzewali, nie do końca to zrozumiałem, ale finał jest taki, że wszyscy lecą i niepotrzebnie zrobiłem zamieszanie, choć w sumie przynajmniej jest już lekcja na przyszłość ;) Dzięki wszystkim za pomoc! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group