Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 08 Paź 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌Gadu-777‌ @‌luftairways‌
A możecie podać o jakie wyroki Wam konkretnie chodzi?

Bo z tego co się zorientowałem sytuacja kiedy przewoźnik nie jest wspólnotowy, a lot jest z UE poza UE z przesiadką poza UE i ten drugi lot jest odwołany/opóźniony, to faktycznie taka sytuacja nie podlega pod rozporządzenie 261/2004. I na to są wyroki. Poniżej artykuł: http://www.internationallawoffice.com/Newsletters/Aviation/Germany/Arnecke-Siebold-Rechtsanwlte/No-compensation-for-delay-on-connecting-flight-outside-EU-territory
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#142 PostWysłany: 08 Paź 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
z pewnością wyrok byl świeższy niestety nie mogę teraz odszukać
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 09 Paź 2016 01:08 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
@‌luftairways‌ @‌Gadu-777‌
Też byłem przekonany, że tak jest ale dostałem negatywną odpowiedź z ULC.
Zresztą jest to ładnie opisane na stronie: https://www.airhelp.com/pl/prawa-pasazerow
Rodzice lecieli WAW-IST-KIX Turkishem (operator spoza EU), opóźnienie powstało w IST (poza EU) więc niestety 261 nie zadziałało.
Gdyby opóźnienie było w WAW i w IST uciekł im samolot, powodując ponad 3h opóźnienia to jak najbardziej by się kwalifikowali do pełnego 600 euro opóźnienia.
Wyroki były, ale w sprawie wielkości odszkodowania - ktoś chciał dać tylko 250 euro w ramach opóźnienia pierwszego lotu tylko, a należało się za pełny dystans.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 11 Paź 2016 17:25 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
jakas spawa z 2015 roku, trafilem na opis sprawy niemieckiej kancelarii prawniczej na ich stronie.
Przeszukam cache przegladarki czy mam jeszcze ten adres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 04 Gru 2016 08:58 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
overbooking LO na trasie GDN-KRK rannego lot 11.11
pytam sie przy checkinie czy ma Pani overbooking ? no mam.
to ja moge leciec przez WAW :-) a Pani ok, za BCD moge zaproponowac
125 Euro. ok, zgadzam sie. szybka wyplata w kasie, przebookowanie na lot
GDN-WAW-KRK, rownowartosc 125 Euro w kieszenie. przy gacie okazalo sie,
ze jest jeszcze jedna osoba wiecej na overbookingu, pytam czy Pani moze
zaoferowac rowniez BCD mojej dziewczynie - no i nie, bo jak sa dwie osoby
na rezerwacji skorzystac z odszkodowania moze tylko jedna, nawet jesli
dwie osoby zgodza sie na inny lot. jak dla mnie to bardzo dziwne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 04 Gru 2016 09:21 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Należało Ci się 250€ odszkodowania, więc czemu zgodziłeś się na 125€?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 04 Gru 2016 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
@‌vincenz‌
Na jakiej podstawie 250EUR? Czy przylot był opóźniony pow. 3 godzin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 04 Gru 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
michcioj napisał(a):
bo jak sa dwie osoby
na rezerwacji skorzystac z odszkodowania moze tylko jedna, nawet jesli
dwie osoby zgodza sie na inny lot. jak dla mnie to bardzo dziwne...

To oczywiście jest chyba wymysł tej Pani. Chyba, że się mylę.
Lecieliśmy z przyjacielem kiedyś WAW-GDN - był over i obaj skasowaliśmy po 250 e. Też byliśmy na jednej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 04 Gru 2016 09:38 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Z ochotnikiem mogą się dogadać na ile chcą.
Swoją drogą ciekawe co dalej zrobili, zbumpowali kogoś innego przymusowo, jak mieli drugą ochotniczkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 04 Gru 2016 09:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
tomwie napisał(a):
michcioj napisał(a):
bo jak sa dwie osoby
na rezerwacji skorzystac z odszkodowania moze tylko jedna, nawet jesli
dwie osoby zgodza sie na inny lot. jak dla mnie to bardzo dziwne...

To oczywiście jest chyba wymysł tej Pani. Chyba, że się mylę.
Lecieliśmy z przyjacielem kiedyś WAW-GDN - był over i obaj skasowaliśmy po 250 e. Też byliśmy na jednej rezerwacji.

nie wiem tomwie, wygladalo to na probe zmuszenia drugiej osoby na przebookowanie na lot przez warszawe za darmo.

-- 04 Gru 2016 08:50 --

Marysiek napisał(a):
Swoją drogą ciekawe co dalej zrobili, zbumpowali kogoś innego przymusowo, jak mieli drugą ochotniczkę?

z tego co kojarze jeden pax nie polecial...

-- 04 Gru 2016 08:52 --

irkolo napisał(a):
@‌vincenz‌
Na jakiej podstawie 250EUR? Czy przylot był opóźniony pow. 3 godzin?

bylem w KRK godzine pozniej. w WAW mialem jakies 30-40 minut, ktore to spozytkowalem
na sniadanie w Polonezie :-)

-- 04 Gru 2016 08:57 --

vincenz napisał(a):
Należało Ci się 250€ odszkodowania, więc czemu zgodziłeś się na 125€?

vincenz, nie do konca. zgodzilem sie na te BCD kiedy jeszcze trwal checkin.
nie widze ich systemu i nie wiem kiedy jest overbooking, a kiedy nie. i ile pax-ow jest na standby.
jezeli jest to jedna/dwie osoby to wystarczy ze np. dwoch kumpli zaspi po imprezie i juz nici z mojego
overbookingu :-)
z mojej perspektywy to i tak interes byl swietny, za dwie osoby RT za trasie GDN-KRK zaplacilem
w szalonej srodzie raptem 378 PLN, a dostalem 540 wiec dzieki chlopaki,
nawet cos tam zostalo na wieczorne wyjscie na miasto w Rzeszowie :)
podczas ugadywania tego BCD zapytalem czy moze nas Pani przebookowac na GDN-WAW-RZE
ale tak nie mozna :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 04 Gru 2016 11:41 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@michcioj bo 250€ się należy na mocy znanego rozporządzenia, więc miałeś jeszcze spore pole do targowania się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 04 Gru 2016 12:35 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
250EUR należy się jeśli odmówiono wejścia na pokład (denied boarding). Dopóki to się nie stanie (a cała sytuacja była przed boardingiem) linia może negocjować. IMO w zaistniałej sytuacji kiedy jest połączenie przez WAW, a dolot do KRK jest godzinę później, zawsze się ktoś połasi na 125EUR. Gdyby @‌michcioj‌ się na to nie zdecydował, byłby to ktoś inny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 04 Gru 2016 13:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Przepraszam przepraszam ,ale masz status GOLD i dostałeś DBC ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 04 Gru 2016 16:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
nie oskiboski, mam tylko lotowskiego FTL-a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 04 Gru 2016 17:06 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A to ok, gdybyś był karciarzem i nie poleciał to byłby straszny kanał, generalnie DBC powinno byc proponowane a kasa wydawana dopiero po zakonczonym boardingu, bo może ktoś nie dojedzie.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Gru 2016 17:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
*G nie wyłącza z możliwości skorzystania z VDB - chociaż czytałem o przypadku gdy LH odmówiła , bo powiedziała ochotnikowi, że system przydzielił mu automatycznie upgrade do biznesu i się nie da.
IDB przy *G i FTL teoretycznie nie powinno się zdarzyć, ale wszystko zależy od obsługi i przestrzegania przez nią procedur, a z tym różnie bywa. W pierwszej kolejności obsługa powinna szukać ochotników, a dopiero później wybrać pechowca bez statusu który zostanie - w praktyce często pechowcem jest ostatnia osoba, niezależnie od tego czy ma jakiś status.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 04 Gru 2016 17:24 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
oskiboski napisał(a):
generalnie DBC powinno byc proponowane a kasa wydawana dopiero po zakonczonym boardingu, bo może ktoś nie dojedzie.


Proponują często wcześniej, tak żeby po bordingu od razu mieć chętnego delikwenta, a jak ktoś jednak się nie zgłosi to ochotnikowi dziękują i leci wg pierwotnej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 04 Gru 2016 17:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
W takiej sytuacji zdarza się, że dostaję się boarding pass standby. Ma to poważne wady:

- brak przydzielonego miejsca - jeśli będą wolne miejsca to dostanie się losowe miejsce pasażera który się nie zgłosił, często w środku.
- brak możliwości skorzystania z saloniku (w przypadku saloniku należącego do linii lotniczej nie powinni robić problemów, ale do kontraktowego raczej się nie wejdzie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Gru 2016 19:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@‌SPLDER‌ nie ma najmniejszego problemu. Jesli na karcie stanby masz numer karty, wystarczy poprosić recepcje saloniku o telefon na ckin w celu weryfikacji czy posiadasz odpowiedni status, bo w saloniku, nie mogą tego zweryfikować, choćbyś machał diamentem przed oczami.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Gru 2016 22:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
oskiboski napisał(a):
A to ok, gdybyś był karciarzem i nie poleciał to byłby straszny kanał, generalnie DBC powinno byc proponowane a kasa wydawana dopiero po zakonczonym boardingu, bo może ktoś nie dojedzie.

byc moze. w kazdym razie zglosilem sie na ochotnika podczas checkin-u, mialem normalnie przydzielone miejsce, a nie stand-by, wiec z
checia przytulilem te 540 PLN i bez dyskusji zgodzilem sie na lot GDN-WAW-KRK. czekanie na ochotnika za 250 E przy gacie bylo zbyt duzym
ryzykiem, wystarczylo ze ktos by nie dotarl i juz po imprezie.
wszystko jest kwestia podejscia, jak dla mnie 540 PLN za godzine pozniej w KRK bylo swietnym dealem, wycieczka
weekendowa za frajer plus 150 zeta od LOT bylo spoko ukladem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group