Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 30
Loty: 60
Kilometry: 116 949
Cześć,

mam pytanie, czy orientuje się ktoś jak wygląda proces zakupu biletu przez biuro podróży. Konkretnie interesuje mnie czy w momencie kupowania wycieczki, jeżeli na umowie mam konkretny lot, to czy wtedy automatycznie kupowany jest bilet lotniczy na moje nazwisko? Czy powiedzmy biuro podróży ma pule miejsc i dopiero np. 2-3 dni przed wylotem kupuje bilety na konkretne osoby?

Interesuje mnie to dlatego, że chce się ubiegać o odszkodowanie od linii lotniczej za odwołanie lotu z powodu rzekomego overbookingu. Kupując wycieczkę przez biuro podróży nie mam jednak biletu (otrzymuje się kartę dopiero przy okienku odprawy). Zastanawiam się czy mogła być taka sytuacja, że biuro w ogóle tego biletu na mnie nie wykupiło.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn 14 Sie 2017 22:13, edytowano w sumie 4 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#202 PostWysłany: 14 Sie 2017 15:29 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Musisz trochę jaśniej. Kiedy się dowiedziałeś o overbookingu? Byłeś na lotnisku czy zadzwonili do Ciebie wcześniej z informacją że jest za dużo sprzedanych miejsc?
Jeśli stało się to wcześniej to będzie trudno to podciągnąć pod 261/2004 bo linia będzie się upierać, że nie miała rezerwacji (co jest możliwe bo biuro mogło jej nie założyć) a z kolei biuro podróży nie podlega pod rozporządzenie bo nie jest linią lotniczą, więc od nich nic nie uzyskasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maxikq uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 14 Sie 2017 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
poproś firmę o nr twojego biletu
my tego za ciebie nie zrobimy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 14 Sie 2017 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 30
Loty: 60
Kilometry: 116 949
@tasma dowiedziałem się o tym telefonicznie od biura podróży kilka dni przed wylotem. Tak też przypuszczałem, no zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 14 Sie 2017 22:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
@maxikq
Trochę mało informacji co to za wycieczka. Czarter do Turcji na All Inclusive, zwiedzanie z grupą Meksyku na czarterze, zwiedzanie egzotyczne na liniowce czy wypoczynek na liniówce na Malediwach. W każdym wypadku może być inaczej. Dużo zależy też od biura.

Wydaje mi się jednak, że dużo nie ugrasz bo masz umowę z biurem a nie z linią lotniczą. Przeczytaj dokładnie warunki imprez turystycznych swojego biura. Zapewne znajdziesz tam informacje, że konkretny przelot będzie potwierdzony na X dni przed wylotem, i że w zasadzie biuro tylko gwarantuje, że Cie dowiezie na miejsce a to czym i kiedy już nie jest takie ważna. W takiej sytuacji raczej byś nie mógł zakładać OVB konkretnego lotu do czasu jak nie miałeś go potwierdzonego.

Inna sprawa, że skoro biuro informowało Cię kilka dni przed wylotem o tej sytuacji to powinni dać Ci coś do wyboru (najczęściej zwrot 100% kasy, inne przeloty w tym samym terminie lub taka sama impreza w innym terminie). Jeśli tego nie zrobili to możesz (i powinieneś) od nich tego żądać. A jeśli coś Ci zaproponowali to już pewnie na coś się zgodziłeś telefonicznie i mailowo. Czyli po sprawie...

Szansa na kasę za OVB od linii lotniczych moim zdaniem minimalne bo to w 95% nie wina linii tylko biuro coś kręci.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxikq lubi ten post.
maxikq uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 06 Wrz 2017 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
https://turystyka.wp.pl/wizz-air-zostaw ... 143691905a

...Węgierski przewoźnik przesłał mediom komunikat, w którym przeprasza pasażerów, ale też tłumaczy, że overbooking jest częścią polityki firmy. Linia wyjaśnia, że nie spodziewała się, iż wszyscy pasażerowie z biletami pojawią się na lotnisku i przekonuje, że nigdy wcześniej nie zdarzyła się podobna sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 06 Wrz 2017 08:55 

Cytuj:
Najprawdopodobniej w systemie na ten lot był przewidziany 230-miejscowy Airbus A321, a poleciał 180-miejscowy A320...

I bardzo dobre wyjaśnienie tej wpadki (komentarz ze strony głównej).
Góra
 PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
LO267 wlasnie overbooking. Przebukowanie na KLM odlot piec minut eczesniej i 2*250 euro wyplacone ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Efekt podmiany B737 na E195.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Oby czesciej ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
maxikq napisał(a):
@tasma dowiedziałem się o tym telefonicznie od biura podróży kilka dni przed wylotem. Tak też przypuszczałem, no zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za odpowiedź.

A na ile przed wylotem podpisywales umowa, czy zamawiales definitywnie?
Ile dni przed wyjazdem wplacales zaliczke i kiedy uregulowales reszte zaplaty, mam na mysli czy zmiesciles sie w terminach do zaplaty?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 19 Gru 2020 18:39 

Rejestracja: 14 Kwi 2020
Posty: 2
Witam.

Mam pytanie - czy jeśli w europejskim formularzu dot. regulacji 261 jest pytanie: czy zgłosiłeś się na ochotnika, żeby nie polecieć kiedy pracownik się o to pytał pasażerów, to czy ma to jakiś wpływ na odszkodowanie czy też nie? oczywiście ja byłem ochotnikiem.. ale w sumie chyba nikt nie sprawdzi, że nie zostałem "siłą" zmuszony do nielecenia przez overbooking. W skrócie: czy jeśli był overbooking to czy należy się odszkodowanie dla tych, którzy samodzielnie zgłosili się do powrotu innego dnia :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 19 Gru 2020 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
nie ma znaczenia. Należy się odszkodowanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 19 Gru 2020 19:14 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Overbooking czy też należność z tego tytułu jest w sumie najłatwiejsza do wyegzekwowania, bardzo często jest od razu po ustaleniach na gate odszkodwanie wypłacane na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Overbooking
#215 PostWysłany: 31 Mar 2023 16:27 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Nie znalazłem takiego wątku, więc zakładam nowy.

Właśnie usłyszałem informację na lotnisku, że lot RY do Mediolanu jest przepełniony. Proszą o zgłaszanie się ochotników.

Chyba nikt się nie zgłosił, bo wezwali kogoś po nazwisku (wyznaczyli ochotnika? ;))
Dam znać jeśli będą jakieś zamieszki ;)

Czy to tak działa? Ile wynosi gratyfikacja dla ochotnika?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Overbooking
#216 PostWysłany: 31 Mar 2023 16:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
search.php?keywords=overbooking&terms=all&author=&tags=%5B%5D&tags_type=all&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Overbooking
#217 PostWysłany: 31 Mar 2023 16:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Tak to działa. Tyle, ile stanowią przepisy. Czasami można ugrać coś więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Overbooking
#218 PostWysłany: 31 Mar 2023 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
@piotrkr
Co to za lot RY?
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 31 Mar 2023 17:50 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ryanair ;)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 01 Kwi 2023 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@piotrkr a skąd wziąłeś to RY? RYR albo FR. Ryanair nie overbookuje, musiała to być jakaś losowa sytuacja.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group