Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Gru 2016 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Mamy wolny rynek i DBC jest tyle warte, za ile je ochotnik zgodzi się zaakceptować. :twisted:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#162 PostWysłany: 05 Gru 2016 00:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
oskiboski napisał(a):
@‌SPLDER‌ nie ma najmniejszego problemu. Jesli na karcie stanby masz numer karty, wystarczy poprosić recepcje saloniku o telefon na ckin w celu weryfikacji czy posiadasz odpowiedni status, bo w saloniku, nie mogą tego zweryfikować, choćbyś machał diamentem przed oczami.



Problemem nie jest weryfikacja uprawnień, tylko fakt , że linie lotnicze nie chcą płacić za wstęp do saloniku osób z biletami standby - nie ma pewności , że dana osoba poleci tą linią , czy połączeniem operowanym przez innego przewoźnika.

Przerabiałem taką sytuację kiedyś na jakimś lotnisku we Francji - obsługa saloniku wpuściła mnie, ale powiedzieli, że jeśli nie polecę lotem na który mam bilet to linia im nie zapłaci (salonik kontraktowy)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 05 Gru 2016 00:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌mashacra‌ ale mnóstwo ludzi uzna 125 euro za niesłychanie szczodrą ofertę za dotarcie do celu o godzinę później, więc prawdopodobieństwo, że jeśli się nie zgodzisz na tyle, to zaproponują Ci więcej, jest niestety minimalne.

Dopóki jest to gotówka, a nie "voucher na 100 zł na podróże LOTem", to oferta jest całkiem godziwa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 05 Gru 2016 00:35 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Ale przecież nawet za invol poniżej 2h przysługuje 125 EUR, więc 250 można się nie doczekać :)

"Jeżeli przewoźnik oferuje Ci alternatywny lot i do miejsca docelowego przybędziesz 2, 3 lub 4 godziny później w zależności od długości lotu, kwota odszkodowania może zostać pomniejszona o 50 proc."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 05 Gru 2016 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co do SBY to osobiscie bylem w Polonezie na takim bilecie przy FTLu i nikt problemu nie robil.

Podobnie z reszta w GDN na PP.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 05 Gru 2016 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@szymonpoznan1 podejrzewam, że leciałeś Lotem, a salonik też lotowski więc sami sobie mogą ewentualnie "niezapłacić" ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 05 Gru 2016 00:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌mashacra‌ w Gdańsku lounge jest kontraktowy ;)

Edit: ale w PP to im w sumie obojętne, bo i tak nie linia płaci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 18 Gru 2016 22:25 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc napiszę tutaj, że LOT chyba zorientował się, że overbooking na porannym GDN-KRK (LO3503) zbyt często kończy się przenoszeniem ludzi na inne loty i wypłatą odszkodowań, w związku z czym ograniczyli nadsprzedaż tego rejsu.

W piątek pytałem, czy szukają ochotników, na co usłyszałem, że mają dokładnie tyle rezerwacji, co liczba miejsc w samolocie, podczas gdy na dobre kilka dni przed lotem żadne bilety na ten lot nie były już dostępne. A szkoda, bo ostatnie kilka sztuk zeszło w cenie ok. 700 zł OW, więc potencjalny zarobek dla linii mógłby być spory.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 19 Gru 2016 05:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
@‌silvershark‌ potencjalnie to liczą księgowi i jak widać wyliczyli, ze nie warto robic over. Wszyscy mysla, ze w liniach pracują takie asy jak w AZ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 19 Gru 2016 10:14 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌oskiboski‌ jeśli odszkodowanie dla ochotnika wynosi 125€ (~560 zł, a praktycznie zawsze znajdzie się ochotnik), to sprzedaż biletu OW za 700 zł i tak to pokryje i wyjdą na zero.

No a przecież ryzyko, że przynajmniej jeden człowiek nie dotrze zimą na lotnisko, bo zaśpi, nie będzie mógł odpalić samochodu lub cokolwiek, jest jednak dość spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:00 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Pozwolę sobie odgrzać temat ;) Mam czysto teoretyczne pytanie, ale może ktoś będzie wiedział.

Miałem dziś lot CPH-WAW, na którym crew powiedziało, że jest pełny. Trochę sobie plułem w brodę, bo przed lotem myślałem czy nie zapytać o ewentualny overbooking. Natomiast potem pomyślałem, że skoro już oddałem bagaż rejestrowany, to czy mógłbym w ogóle zostać ochotnikiem na przeboowanie przy bramce (zakładając, że ten overbooking tam jednak był)? Czy bagaż oddany do luku nie jest w takiej sytuacji deal breakerem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Nie jest żadną przeszkodą. Bagaż bez pasażera nie poleci. Poza tym obsługa lotniska nigdy nie wie do końca ile osób tak naprawdę na dany lot się zjawi. Czasami ktoś nie przyjdzie, zachoruje itd. Jak już wypełnią samolot to wtedy wyciągają bagaże ochotników, należy je odebrać a potem iść przebookować bilet.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.


Ostatnio edytowany przez macq91, 10 Kwi 2017 19:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
przy over i zgloszeniu sie przy bramce od razu jest pytanie czy masz bagaz rejestrowany, zeby w razie czego szybko go wygrzebac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:09 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3530
srebrny
nie jest, wyciagna i zwroca bagaz

e: ostatnio w MUC widzialem awanture na locie easyjet do UK, dzieci (raczej nie same, tylko z matka) wsiadly, ojciec nie.
zadne paragrafy i krzyki ze dzieci bez opieki w samolocie nie pomogly...


Ostatnio edytowany przez ibartek, 10 Kwi 2017 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W USA często proponują voucher na kilkaset $$$, ale warunkiem jest brak bagażu rejestrowanego. W Europie raczej się nie spotkałem z takim wymogiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
podobno united placi voucherem za przebookowanie lotu na kolejny, od 100 dolcow, info od handling agent w San Diego.

@‌silvershark‌ jak sie skonczyla twoja historia z odwolanym lotem GDN-KRK kiedy miales leciec na koncert ?
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 10 Kwi 2017 20:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌michcioj‌ okazało się, że lot jest odwołany i wszyscy mają zgłosić się do kasy LOTu celem "przebukowania na inne loty". No ale szczegół był taki, że mieli na cały dzień łącznie trzy wolne miejsca, na dodatek przylot do Krakowa o 20:30 (czy jakoś tak), co mnie zupełnie nie satysfakcjonowało ze względu na koncert o 20.

Poprosiłem w kasie o anulowanie biletów i zwrot ich kosztów, a następnie poszedłem do check-inu po zaświadczenie o odwołaniu lotu i voucher na taksówkę do domu. Z domu wziąłem samochód i pojechałem nim do Krakowa, zdążyłem bez problemu. Miałem lecieć z jeszcze dwiema innymi osobami, więc w sumie wyszedłem na plus ;)

Po powrocie napisałem prośbę o odszkodowanie i po ok. 2 tygodniach przysłali akceptację i prośbę o podanie numeru konta. Dwa tygodnie później pieniądze były na koncie ;) Zwrot za bilety dostałem wcześniej, jakiś tydzień od napisania maila do Opodo opisującego sprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off
lupus lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 19 Cze 2017 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Dzisiaj rano spory Overbooking w LO, M.in Frankfurt, Bruksela i chyba Poznań. Szkoda ze nie Krakow, wpadloby pare ojro :D
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:54 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Mam na jutro (22.07) poranny lot RZE-WAW. Prawdę mówiąc nie zależy mi na tym locie (wolałbym później lub na następny dzień). Biletów (miejsc) na ten lot już nie ma. Kiedy i gdzie najlepiej sprawdzić czy jest overbooking? Nie chcę odszkodowania tylko darmowego przebookwania na inny lot. Pomysły?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 21 Lip 2017 23:38 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@szumny przy check-inie powiedzą Ci, czy jest ryzyko wystąpienia nadmiaru pasażerów czy też biletów sprzedali równo tyle, co miejsc w samolocie (stąd brak możliwości zakupu kolejnych na stronie).

Jeśli będzie sytuacja, w której za darmo Cię przebookują, to dostaniesz też odszkodowanie (najprawdopodobniej zaproponują 125€). Inaczej raczej się nie da niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group