Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:10 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ostatnio sobie rozmyślałem co by było gdyby obok mnie siedział otyły pasażer i jego nadmierna otyłość powodowala brak komfortu lotu (mniej miejsca, stałe rozpychanie się, wiercenie itd)
a jest wolne miejsce np. w biznes klasie?
albo w ogóle nie ma?
Możemy żądać jakieś rekompensaty?

Mial ktos taki problem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Cze 2019 01:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Możemy żądać jakieś rekompensaty?

Od sieci McDonald's?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:36 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Nie jest to wcale takie głupie pytanie, raz leciałem koło takiego spaślaka, że zajmował dwa miejsca lecz dwóch miejsc sobie nie wykupił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zajął Twoje miejsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:49 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
On siedział po wewnętrznej, pan po środku wlazł na moje miejsce, ja półdupkiem w przejściu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
I nie interweniowałeś, że ktoś zajmuje Twój fotel?
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Cze 2019 18:01 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Młody, głupi i zbyt grzeczny byłem :) To było jakiś czas temu. Teraz bym zrobił rwetes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2019 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
A gdyby Twoje dziecko (sprawdzić czy nie ksiądz), była spasiona i gdyby obok siebie były trzy miejsca i każde zajmowała by osoba o takiej samej tuszy.
To jak to rozwiązać?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Cze 2019 23:10 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie jest to głupie pytanie, na takim 12 h locie to prawdziwa udręka, ale zaraz się znajdą obrońcy grubasków- wszyscy oni mają problem z tarczycą :mrgreen: jaaaaasne
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2019 23:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
ale zaraz się znajdą obrońcy grubasków

Raczej obrońcy tolerancji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2019 23:19 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Moja tolerancja kończy się tam gdzie zaczyna się moja uciążliwość.

boots napisał(a):
Cytuj:
Możemy żądać jakieś rekompensaty?

Od sieci McDonald's?


Wybór nawyków żywieniowych to nie jest stanie pod ścianą, wiadomo co podaje się w takich przybytkach i jakie rodzi to konsekwencje.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image


Ostatnio edytowany przez neverstopexploring, 15 Cze 2019 23:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2019 23:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No to pewnie ciężko Ci iść przez życie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2019 23:24 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Na pewno ciaśniej
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Cze 2019 00:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Temat jest jak najbardziej ważny i nie dotyczy wcale tolerancji czy akceptacji innych.

Mocno otyli pasażerowie podróżując zwłaszcza w klasie ekonomicznej mogą wyraźnie ograniczać komfort innych, siedzących obok nich osób. Powinni sobie sami z tego zdawać sprawę i z wyprzedzeniem odpowiednio przygotowywać swoją podróż - i wiele osób rzeczywiście tak robi - rezerwują bilety w premium economy albo klasie biznes (o ile mogą sobie na to pozwolić), dopłacają do miejsc z większą przestrzenią, kupują podwójne miejsca, zgłaszają wcześniej problem przewoźnikowi i proszą o pomoc w jego rozwiązaniu itp.

Tym bardziej nie widzę powodu, dla którego inni pasażerowie kosztem swojego minimum komfortu, za który także zapłacili, mieliby "tolerować", "akceptować" itp. taką osobę, która zdając sobie sprawę ze swoich rozmiarów nie tylko nie zrobiła nic, aby z wyprzedzeniem ten problem rozwiązać, ale jeszcze ma pretensjonalne podejście do otoczenia w takich sytuacjach. O ile w czasie krótkiego lotu można to jeszcze przeżyć, to w czasie długich podróży międzykontynentalnych to już jest spory problem.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 16 Cze 2019 00:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 16 Cze 2019 06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja mam 182 cm i 125 kg wagi*. Mieszczę się nawet w wąskich fotelikach W6 bez wciskania się na siłę, aczkolwiek na styk. Ryanairem jeszcze nie leciałem, więc nie wiem. Zazwyczaj mam około 5 cm zapasu długości pasa bezpieczeństwa.
Nie mniej mam też szerokie bary, które w górnej części wystają poza obrys siedzenia, więc wybieram miejsca albo od strony korytarza albo okna, aby móc się przechylić w którąś stronę jak obok usiądzie też ktoś słusznych rozmiarów.


* to nie tylko tłuszcz, ale też sporo mięśni.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Cze 2019 07:03 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
To jeszcze nie ma tragedii 125kg, a wyobraź się sobie przy ponad 200kg, dwa miejsca jak nic. Linia lotnicza ma określone siedzenia i skoro robią problemy z wagą bagażu nic nie stoi na przeszkodzie żeby robić problem z wagą pasażera (dopłaty, miejsca premium, etc)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Cze 2019 11:09 

Rejestracja: 13 Cze 2019
Posty: 6
Zbanowany
Spotkałam się z taką sytuacją kilka lat temu, będąc w USA. Samolot wypełniony w 100%, brak klasy biznes itp. Na pokładzie pojawił się mocno otyły pasażer, który nie mieścił się na swoim miejscu (dodatkowo zajmował ok. 1/3 sąsiedniego fotela). Rozwiązano ten problem bardzo szybko. Posadzono tego pasażera w rzędzie z szczupłą kobietę i dzieckiem ok. 3-letnim. Dziecko siedziało między dorosłymi, zabezpieczono je dodatkowymi pasami (takimi, których używa się dla noworodków). Przez całą drogę nikt nie narzekał.

Podobno w USA to jest problem dość powszechny, co powoduje, że obsługa samolotu jest specjalnie przeszkolona, dlatego wie, jak sprawnie sobie poradzić z sytuacją, gdy na pokładzie pojawi się pasażer o zbyt dużych "gabarytach".

_________________

Jedyna w swoim rodzaju. TV jest całym moim życiem. Podziwiam ludzi, którzy potrafią samodzielnie i tanio podróżować po świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Cze 2019 12:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@marek2011
Cytuj:
nie widzę powodu, dla którego inni pasażerowie kosztem swojego minimum komfortu, za który także zapłacili, mieliby "tolerować", "akceptować" itp. taką osobę

Jak na razie, to nikt nie widzi. Ale rozmawiamy o możliwościach żądania rekompensaty. I takowych również nie widzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Cze 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Już widzę te ogłoszenia
Szukam towarzysza podróży na trasie WAW-CHWG, minimum 180 kg, preferowane 200 kg, ale umyty i czysty, ja drobna istotka 155 cm i 45 kg. także się zmieścimy. Rekompensatę dzielimy 60:40
i odpowiedzi
Ważę tylko 145 kg, ale mam za to 21 cm w spoczynku - może być?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Cze 2019 14:20 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
"Z tego co pamiętam, to wtedy zostało mocno podkreślone, że z otyłym pasażerem można poradzić sobie w kilka minut (odpowiednio przesadzając pasażerów), a bezsensownych narzekań niektórych osób czasem nie da się wyeliminować przez cały lot. "

Niestety nie można, jeśli nie zapłaci za dwa miejsca. Korzysta z czegoś za co nie zapłacił, czyli z miejsca obok.
Jeśli chodzi o dowcip "Dlaczego ja muszę siedzieć obok Żyda? To dla mnie poniżające." to jest chyba odwrotnie, bo ortodoksi nie chcą siedzieć koło kobiet.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Cze 2019 18:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group