Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:41 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Nie znalazlem nic konkretnego na ten temat na stronie SG, wiec zakladam ponizszy watek.
Mieszkam sobie na zielonej wyspie, czyli w Irlandii.
Mocno zastanawiam sie nad marcowym urlopem, podczas ktorego chcialbym spedzic troche czasu w Polsce, ale tez i na Ukrainie. Z gory pisze, ze nie ma z Dublina bezposrednich lotow na Ukraine. I teraz - zeby w Pl byc zwolnionym z kwarantanny musialbym do biletu za 20€ doplacic 100-150€ za test, bo nie lece przeciez charterem ? Kombinuje wiec sobie, zeby rozpoczac urlop od Ukrainy (Dub - WMI - i dalej powiedzmy pociagiem do granicy z UA) W drodze powrotnej z UA do kraju chyba nawet nie musze miec testu, a nawet jesli, to zaplace za niego +/-200pln i reszte urlopu spedzam w Polsce bez koniecznosci kwarantanny...
Jedyne nad czym sie zastanawiam, to czy nasz ustawodawca przewidzial taka opcje dla swoich obywateli i jakich ewentualnie dokumentow potwierdzajacych moje zamiary moga wymagac po wyladowaniu w Modlinie oraz ile mam czasu, zeby opuscic terytorium RP (wiem, ze w maju dawali na tranzyt 12h)?
Jedyny punkt zaczepienia, jaki znalazlem, aby uniknac testu przed startem lub kwarantanny po przylocie to - zwolnieni z kwarantanny m.in:
obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania lub pobytu (obowiązuje od 30.12.2020 r.), Wiec jako Polak, czyli tez obywatel UE udaje sie do miejsca pobytu na Ukrainie...
Moze niepotrzebnie kombinuje i jest jakas inna furtka na taki przejazd, dlatego wszelkie info mile widziane :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#2 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Kombinujesz dobrze, ale niestety Straż Graniczna nie przyjmuje do wiadomości, że obywatel PL może mieć miejsce pobytu lub miejsce zamieszkania poza PL. Po wtóre wracając z UA do PL znów spotkasz się z tym samym problemem.
Po trzecie co będzie w marcu będziemy wiedzieli w marcu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Tom Jed napisał(a):
zeby w Pl byc zwolnionym z kwarantanny musialbym do biletu za 20€ doplacic 100-150€ za test

a czemu chcesz tyle płacić? Przecież nikt nigdzie nie napisał, że to ma być test PCR. Inna sprawa, że do marca wymagania mogą być zupełnie inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2021 22:46 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 01 Lut 2021 22:23 --

Dosłownie, zeby byc zwolnionym z kwarantanny podczas przekraczania granicy musze miec zrobiony test max 72h wczesniej i z tego co wiem - w Irlandii cennik jest wlasnie taki: 100-150€ - bardzo jeszcze nie wnikalem, ale duzo taniej, nawet jesli, to tu nie znajde...
...Czyli SG interpretuje sobie przepisy jak im sie podoba? Cytat, ktory wkleilem widnieje na stronie gov.pl i nie jest zbyt skomplikowany, zeby go zrozumiec...
Wracajac z UA zrobie sobie ostatecznie test 72h przed powrotem. Kompletnie mi sie natomiast nie kalkuluje zrobic test w IE, pobyc w PL kilka dni, pojechac do UA - test, wracajac stamtad robic znowu test i za pare dni wracajac z PL do IE testowac sie jeszcze raz,...
Jasne, ze nie wiadomo co bedzie w marcu, ale zakladam, ze nic sie na lepsze na pewno nie zmieni :(

-- 01 Lut 2021 22:46 --

...Teoretycznie kwarantanna rozpoczyna sie od godz 00 dnia nastepnego, czyli przylatujac do PL odpowiednio wczesnie nie musialbym nawet nikomu sie tlumaczyc...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2021 02:48 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Wyslalem maila do SG w tej kwestii, wiec jesli dostane odpowiedz, to sie podziele, a nuż sie komus przyda...
Dodatkowo moze sie nawet dowiem od SG jak wyglada kwestia kwarantanny od godz 0:00, kiedy przylot jest o 23:40 i ciezko w tej sytuacji zdazyc wyjsc z terminala, a co dopiero znalezc sie w domu na kwarantannie ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2021 08:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2021 12:18 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Nie mówię już o tym, że na dzień dzisiejszy Polska jest na czerwonej liście ukraińskiej która oznacza test bądź izolacje 14 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lut 2021 13:48 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Licze sie oczywiscie z tym, ze wjezdzajac i wyjezdzajac z UA test moze byc niezbedny, cena za dwa +/- 2500UAH, czyli i tak taniej, niz jeden w Irlandii...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2021 15:46 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Wracając z Ukrainy do Polski wystarczy zwykły tani antygen. Koszt w Kijowie 650 UAH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2021 16:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Najprościej to było było chyba kupić lot z przesiadką z Irlandii na Ukrainę przez kraj który w tranzycie nie wymaga testu (pewnie najlepiej na jednej rezerwacji przesiadka), a potem na Ukrainie zrobić test antygenowy o którym piszę @spejson911 żeby uniknąć kwarantanny przy powrocie do Polski.

Tylko że...
pabien napisał(a):
Po trzecie co będzie w marcu będziemy wiedzieli w marcu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2021 16:23 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Taki lot laczony mialby owszem sens, gdyby nie znikoma mozliwosc dopasowania daty oraz cena :( Dlatego wlasnie opierajac sie na przytoczonym na stonie SG zapisie zwrocilem sie do nich o informacje jak taka opcja wyglada od strony technicznej.
Dawno nie wypelnialem tez covidowej ankiety przy wjezdzie do Polski i zastanawiam sie, czy przewiduje ona opcje, ze pasazer wcale nie zamierza pozostac na miejscu, tylko jedzie dalej, zmieniajac jedynie srodek transportu...
Poki co SG milczy.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2021 17:13 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
@Tom Jed
Ja rozmawiałem ze SG i Sanepidem. Jezeli jestes obywatelem Polski ich nie obchodzi gdzie mieszkasz tylko daja Tobie kwarantanne i tyle :) Nie obchodzilo ich to, że masz bilet itp. Kwarantanna i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2021 18:06 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@spejson911 Ok, z tym ze ta wg nich obowiazkowa kwarantanna rozpoczyna sie od godz 00 dnia nastepnego, czyli w dniu przylotu moge poruszac sie gdzie i jak mi sie podoba... Jesli wiec nie uzyskam na pismie zadnej pomocnej informacji dotyczacej ewentualnych ram czasowych na ten moj tranzyt przez ojczyzne pozostanie mi wybrac dzien z porannym przylotem, zeby przed polnoca opuscic kraj i tyle.
...No chyba ze zalozmy o godz 22 przy próbie opuszczenia terytorium RP SG mnie zatrzyma z powodu obowiazku kwarantanny, ktory bedzie mnie dopiero obejmowal za 2h... ;)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2021 18:16 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Tom Jed napisał(a):
Taki lot laczony mialby owszem sens, gdyby nie znikoma mozliwosc dopasowania daty oraz cena :( Dlatego wlasnie opierajac sie na przytoczonym na stonie SG zapisie zwrocilem sie do nich o informacje jak taka opcja wyglada od strony technicznej.
Dawno nie wypelnialem tez covidowej ankiety przy wjezdzie do Polski i zastanawiam sie, czy przewiduje ona opcje, ze pasazer wcale nie zamierza pozostac na miejscu, tylko jedzie dalej, zmieniajac jedynie srodek transportu...
Poki co SG milczy.


W ankiecie masz miejsce na podanie adresu, pod ktorym bedziesz przebywac w PL. Zawsze zamiast adresu mozesz tam wpisac 'tranzyt'.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2021 18:40 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
pbak napisał(a):
W ankiecie masz miejsce na podanie adresu, pod ktorym bedziesz przebywac w PL. Zawsze zamiast adresu mozesz tam wpisac 'tranzyt'.

A straznik na to - Nie ma takiego miasta tranzyt jest Tarnow, Torun...?
Ze miejsce na podanie adresu jest to wiem, ale czy jest miejsce na adnotacje, zeby zwyczajnie zglosic tranzyt, to juz pewien nie jestem.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2021 18:53 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
przy wjezdzie samochodem to pewnie masz racje. Przy wlocie to mozne zadzialac bo nikt tych dokumentow nie weryfikuje na biezaco.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2021 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
No nie, przy kontroli granicznej strażnik prosi o adres w którym będzie się odbywało kwarantannę nie ogląda kart lokalizacyjnych (chyba że się coś zmieniło). I są 3 opcje na jej ominięcie

1 przekonać strażnika, że kwarantanna się nie należy, bo jestem w tranzycie. Ja próbowałem to zrobić 2 stycznia i nie wyszło

2 przekonać strażnika, że z innego powodu kwarantanna się nie należy

3. Jeśli się nie uda 1 ani 2 to przekonywać Sanepid
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Lut 2021 19:36 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Dlatego wlasnie m.in zapytalem w mailu SG o dokumenty, jakie mam przedstawic na potwierdzenie zamiaru dalszej podrozy i opuszczenia terytorium RP. Skoro rzeczywiscie nie mam zamiaru zatrzymywac sie w Polsce, to jaki niby mialbym mu podac adres, co mi zrobia, jesli bede sie upieral przy swoim, zatrzymaja mnie, aresztuja, zamkną na obowiazkowa kwarantanne? Nie moze byc tak, ze SG z gory zaklada, ze pasazer klamie i -pomimo iz spelnia wymagane kryteria- robi
mu problemy. Ostatecznie, jak nie wierza, to zawsze moga odstawic mnie z Modlina do Medyki.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2021 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Lut 2021 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Co zrobią? Nie wpuszczą, ale a sumie to w Modlinie pewnie można ich przetrzymać, tam granica przecież nie jest czynna non stop, a chęć pójścia do domu może czynić strażników bardziej skłonnymi do ustępstw. Tylko to taka nerwówka by była: pokazywanie rozporządzenia, tłumaczenie, że nie mieszkasz w PL i jesteś tranzytem its :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2021 22:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Lut 2021 22:01 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Dobra, zakladajac ze nie chce isc na pelne zwarcie z SG i wybieram lot poranny, podaje im jakis tam adres kwarantanny, a tuz po wyjsciu z terminala zmieniam zdanie i postanawiam wyjechac jeszcze tego samego dnia, a wiec przed rozpoczeciem kwarantanny. Tego tez moga zabronic?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lut 2021 18:36 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Jesli w dalszym ciagu SG bedzie ignorowac moje maile, to man screena z gov.pl:

Czy osoba, która przyleciała samolotem do Polski i chce dalej podróżować swoim samochodem do swojego miejsca zamieszkania w innym kraju, musi odbyć kwarantannę w Polsce?
I odpowiedz:
Obowiązku kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej w celu przejazdu przez terytorium RP do miejsca zamieszkania lub pobytu przez obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci.

Wiec jak w tej sytuacji SG moze nakazac mi pozostanie w kraju na kwarantannie, jakie bedzie miał/a argumenty???
Pozostaje tylko kwestia czasu, jaki mialbym na opuszczenie terytorium Polski.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group