Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@wiater, skoro mogles wybrac miejsca i nie policzyli to Twoje szczescie!
Na wszelki wypadek sprawdz sobie w Locie czy te miejsca sa rzeczywiscie zarezerwowane. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#102 PostWysłany: 23 Sty 2019 11:10 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Jak to jest z tym bagażem przy bilecie zakupionym na OTA? Znalazłem na google flights dogodne połączenie ORD-KRK-ORD, różne kombinacje *A w podobnych cenach, loty głównie United, Lufthansą, czasem Swiss. Przechodzę na stronę przewoźnika i jest informacja że bagaż rejestrowany nie przysługuje w tej taryfie i można dokupić np. za 110 USD. Wyszukuję dokładnie te same połączenia na dowolnym momondo, ceny są prawie jednakowe, a Opodo czy GoToGate podają, że 1 szt. rejestrowanego jest wliczona. Czy faktycznie mogę liczyć, że go dostanę, czy to błędne wyświetlanie taryfy i po zakupie okaże się, że i tak muszę dokupić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:34 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Najprawdopodobniej błędne wyświetlanie, chociaż może tak być że np. wystawią to na innych numerach lotu albo stoku innego przewoźnika i wtedy bagaż będzie wliczony. Jeśli jesteś roszczeniowy i Ci się chce, to kup u agenta, zrób print-screeny i w razie czego dochodź zwrotu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 13 Mar 2019 18:46 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 7
Cześć ;)
Dzisiaj kilka godzin użerałem się z infolinią ticketsów tylko po to, żeby na koniec stwierdzili, że płatność revolutem nie przejdzie.
W związku z tym szukam OTA, które pozwoli mi na długie przesiadki w Doha po drodze do Bangkoku (na tickets.pl są możliwe 19h przesiadki).

Uratuje ktoś moje wakacje? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 13 Mar 2019 23:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Skoro to tickets.pl to nie możesz zapłacić kartą PLN?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 06 Maj 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Wyszukiwarka mi nie podpowiada aby był kiedykolwiek poruszany ten temat, więc zapytam - Czy ktoś korzystał z Almundo lub Aviatur?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 29 Maj 2019 21:57 

Co lepiej wybrać - gotogate, mytrip czy tripair?

Pierwszy raz mam kupować przez stronbę pośrednika i trochę się cykam negatywnymi opiniami :oops:
Góra
 PM off  
      
#108 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:08 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Odradzam tripair, ponieważ pokazuje cenę w złotówkach, ale obciąża kartę w euro. Można być w plecy na kiepskim kursie policzonym przez Twój bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:28 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@zolty: wielu pośredników tak robi jak za bilet od razu kasa pobierana jest przez linię lotniczą, to zależy od linii i od biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 29 Maj 2019 23:29 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
gotogate to ta sama firma co mytrip. Jeżeli jest to lot punkt-punkt po EU, który raczej nie zostanie odwołany/zmieniony to możesz kupić u najtańszego. Jeżeli wieloodcinkowy lot na inny kontynent to u żadnego wymienionego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 30 Maj 2019 08:32 

@opo, chciałam kupić bilet do Ho Chi Minh z Air Cina (z przesiadka w Pekinie).
Przyznam, że teraz to już poważnie zaczęłam się cykać :o :o
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 30 Maj 2019 11:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Jeżeli zależy Ci głównie na spokoju to kup na stronie linii lotniczej albo u innego pośrednika (ale wtedy będzie tylko minimalnie taniej niż w Air China lub wręcz drożej). Jeżeli zależy Ci na zbiciu maksymalnym ceny to kup u najtańszego pośrednika.
Jeżeli zysk np. w mytrip to powiedzmy 100zł na całej rezerwacji to szkoda nerwów. Osobiście w mytrip i klonach kupuję tylko bilety po EU u dyżych i stabilnych linii lotniczych, które nie żonglują specjalnie rozkładem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 30 Maj 2019 11:23 

@opo, bardzo dziękuję za odpowiedź ;)
Właśnie jeszcze nie zdecydowałam, czy mój spokój ducha jest cenniejszy niż pieniądze :lol:
Ceny na gotogate i mytrip to jakieś 1600 zł, a bezpośrednio u Air China prawie 2500 zł i po prostu jestem trochę zaskoczona tak dużą różnicą....
A opinie gotogate i mytrip wszędzie są bardzo negatywne :>
Góra
 PM off  
      
#114 PostWysłany: 30 Maj 2019 11:44 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@Margot95
skoro różnica jest znacząca to sprawdź na multiwyszukiwarce np. momondo czy skyscanner czy inny, lepszy pośrednik nie ma jedynie delikatnie gorszej ceny niż mytrip/gotogate. Nie zawsze warto klikać w pierwszą, najniższą ofertę, bo różnica w cenie przy kolejnych, czasami lepszych, czasami gorszych OTA, może to być raptem +/- kilka złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 31 Maj 2019 01:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kupowałem kilkakrotnie na gotogate i mytrip, w tym jedna rezerwacja Air China do Taipei. Nie miałem zastrzeżeń, wszystko było w porządku. Raz trafiła mi się zmiana rozkładu w Aegean - zrezygnowałem z lotów, zwrot pieniędzy po 3 tygodniach. Na stronach .pl zawsze obciążenie w złotych.
Potwierdzam "problem" walutowy z tripair.pl - pisałem tutaj tripair-opinie,1568,123268#p1145104
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 31 Maj 2019 09:15 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Również kupuję z mytrip/gotogate, bo jestem ryzykantem i świadomie wiem co kupuję i z czym się to wiąże. Też kupowałem Air China z przesiadką w PEK na mytrip i też było wszystko OK ale miałem świadomość na co się godzę i w przypadku problemów trzeba będzie zapłacić ponad 100zł/os za "obsługę". Problem z OTA jest taki, że dopóki wszystko jest OK to jest dobrze, wieszanie kotów zaczyna się po pojawieniu się pierwszych problemów i konieczności kontaktu z OTA. Dla osób, które mało latają i cenią sobie spokój ducha ponad kilka złotych polecam zawsze kupowanie na stronie linii ew. wybieranie droższych OTA z którymi da się coś sensownie zrobić niż tylko płać i płacz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 04 Lip 2019 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
Czytam o tych pośrednikach i mam mieszane uczucia.

Będę kupował niebawem lot do Stanów. Zastanawiam się czy kupić w gotogate.pl, mytrip.pl itp czy na stronie linii lotniczej.
Nie ukrywam, że chce mieć spokój przy kupnie biletu. Żeby potem nie było komplikacji.
Dlatego nie wiem czy kupować na Janusza i oszczędzić, czy po prostu przez linie lotnicze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Lip 2019 09:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Dużo zależy od skali oszczędności.Jeśli różnica na korzyść OTA nie jest spora,to lepiej kupić bezpośrednio na stronie linii.
Góra
 Profil Relacje PM off
szalona ostryga uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
Właśnie będę starał się na bieżąco porównywać ceny

Na pewno LOTem nie chcę lecieć.

Jest jakaś strona z porównywaniem cen pośrednika z linia lotniczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Zobacz np. https://www.skyscanner.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
szalona ostryga uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group