Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2019 13:59 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Witam.
Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia ile opóźnienia miał lot EK434 z dnia 03.12.2016r. o 10.25 z Dubaju do Brisbane?
Kolejna sprawa to czy przypadku jak upłynęło więcej niż 3 lata jest wogole szansa na odszkodowanie w przypadku Emirates?
Leciałem ogólnie z Warszawy lotem EK180 z przesiadka w Dubai. Drugi lot (właśnie ten EK434) jak dobrze pamiętam był opóźniony ale nie pamiętam ile czasu.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Musisz poszukać kasy gdzieś indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:14 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Tzn. że przegapiłem czy lot nie był wystarczająco opóźniony?
Słyszałem, że nie zawsze obowiązuje 3 lata terminu ubieganie się o zadośćuczynienie.
No chciałbym też wiedzieć w razie co czy mi się należała a po prostu byłem tak głupi że przegapiłem termin o kilka dni, bo dopiero co minęły 3 lata :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
A w Emiratach przypadkiem nie obowiązuje inny okres dochodzenia odszkodowania?
https://www.airhelp.com/pl/blog/jaki-je ... ot-polska/
Wg tej informacji wynika, że jest to aż 15 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Napisz do Emirates, może doczekasz się niespodzianki.

@piotrek_
Myślisz, że pozwie ich tam? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:32 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
piotrek_, dzięki za odpowiedź. No to może jest jakaś szansa o ile tam były te 3h opóźnienia. Ciężko znaleźć informacje z tak odległego czasu.
No i pytanie do osób w temacie, jak sprawa wygląda w przypadku gdy bilet był kupowanym Polsce na całą podróż tzn. Na jednej rezerwacji dwa przeloty z tą przesiadką w Dubaju. Wylot z Warszawy do Dubaju i drugi.lot z Dubaju do Brisbane? Czy to wtedy też się tak liczy, że prawo może działać do 15 lat?
Nawet jakby kasy nie mieli dać to może jakiś fajny lot by dali w promocyjnej cenie lub za przysłowiową złotówkę :)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Czy jeśli samolot LOTu spóźni się 3 godziny to od razu pozywasz LOT?
Uzupełniasz formularz na stronie linii i nie raz/ nie dwa od razu wypłacają Ci odszkodowanie.
Wydaje mi się, że tutaj decyduje siedziba linii, a ta jest w Emiratach. Do opóźnienia również doszło w Dubaju. Nie napiszesz, nic nie dostaniesz.
Formularz i wniosek zawsze warto wysłać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Userr1 lubi ten post.
Userr1 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Zleć dochodzenie odszkodowania którejś z firm: givt, airhelp czy innej. Wiedzą, jakie terminy przedawnienia obowiązują w każdej linii i mają bazę informacji, który lot, kiedy, o ile i dlaczego się opóźnił.
Góra
 Profil Relacje PM off
Userr1 lubi ten post.
Userr1 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Na samym początku to sprawą lepiej zająć się samemu, a nie dawać ew. 30% czy więcej pośrednikowi.
Oni nie zrobią więcej niż Ty.
Wyślą taki sam formularz, jaki Ty byś wysłał.
Sprawę można oddać dalej, jeśli przynajmniej pierwsza odpowiedź od linii będzie negatywna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Userr1 lubi ten post.
Userr1 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:55 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Dzięki za podpowiedzi, a czy ma ktoś dostęp lub wie jak na własną rękę sprawdzić jak duże te opznienie było?
To ogólnie podstawowa kwestia. W Brisbane powinienem być na 6.30 a wydaje mi się że było znacznie później choć to było już dawno i naprawdę nie pamiętam. Na pewno sam lot był trochę opóźniony, a warunki pogodowe były raczej dobre (słońce i bezchmurnie niebo), bo inne samoloty startowały non -stop.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Gru 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Na flightradar24 maksymalnie można sprawdzić lot sprzed 2 lat, mając konto premium.
Może być ciężko.
Przed kontaktem z linią napisz może do lotniska. Pewnie gdzieś tam mają takie dane. Może Ci sprawdzą i odpiszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Userr1 lubi ten post.
Userr1 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Gru 2019 17:17 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Sprawdzałem dane zdjęcia z lądowania. W momencie lądowania jest zapis 03.12.2016 godzina 23.35. Oczywiście lądowanie było 04.12.2016 tak więc czas w lustrzance był nie przestawiony. Jak dobrze liczę to należy dodać 9h różnicy w czasie na tamtą chwilę ? Jeżeli tak to by wychodziło, że lądowanie było o 8.35 czasu lokalnego co by znaczyło, że żadne roszczenia się nie należą z względu na nie przekroczenie czasu 3h przy wylądowaniu. Dobrze to policzyłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Gru 2019 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja bym na twoim miejscu tak czy siak zlozyl wniosek do Emirates- napisz ze byly 4h, odpowiedza ci dokladnie z godzinami ladowania i jezeli jednak bylo ponizej 3h to bedziesz wiedzial na bank a jak bedzie ponad to tym lepiej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group