Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2020 09:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
eskie napisał(a):
sranda napisał(a):
Dlaczego my Polacy mamy zawsze ten kompleks niższości i musimy uczyć się od innych? Dlaczego nie możemy wymyślić czegoś swojego, pójść własną drogą i pokazać światu, że jednak potrafimy, że możemy, że to oni powinni się uczyć od nas?

Jestem patriotą, ale też realistą.
Chodzenie własną drogą nam po prostu często (nie zawsze) nie wychodzi.
1. Romantyczne powstania, w większości sromotnie przegrane, po których pozostają ból, śmierć i zniszczenia.
2. Wieczne zatargi z sąsiadami, które nie niosą nic pozytywnego, poza potrząsaniem szabelką (przeciw głowicom nuklearnym)
3. Swoboda działaności gospodarczej, a u nas na odwrót.
4. Jedyne co nam dobrze wyszło to transformacja gospodarcza 1989-1992 i to pomimo planu Balcerowicza, wyprzedaży wszystkiego co się da aby nowi właściciele zachodni pozbywali się konkurencji, przez likwidację.

Co to ma do koronawirusa?


Pozwólmy innym eksperymentować na sobie, odnosić sukcesy i popełniać błędy i uczmy się na tych błędach, bo nam życia nie starczy aby uczyć się tylko na własnych błędach.

Więc obserwujmy inne narody, sposoby ich działania, skuteczność i efektywność, również w walce z KW, Wybierajmy to co najlepsze. Ale do tego potrzeba mądrych, racjonalnych i potrafiących myśleć perspektywicznie polityków. Ale tego nie mamy i nie zmienią tego żadne wybory, bo jak pokazują kandydatury na urząd Prezydenta, co jeden to ... mniej kompetentny zwłaszcza w dziedzinie ekonomii.



@eskie Dałbym lubię, ale w pkt 4 to pojechałeś :roll: Tak to jest, ktoś wrzuca niby coś drobnego o polityce, ale jak odpowiem, to się zaraz zrobi klasyczny shitstorm :?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Kwi 2020 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2020 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Punkt 4 nie jest o polityce, ale o sposobie przemian gospodarczych, które zaproponował Balcerowicz.
Ostatnie zadnie jest o polityce, ale zaraz go skoryguję, żeby nie było shitstormu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 09 Kwi 2020 09:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ola.a lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2020 09:22 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Był wtedy moze jakiś inny realny pomysł na przemiany gospodarcze? Bo może mi coś umknęło. Teraz to wiem, że wielu ma świetne recepty na przeszłośc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2020 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ustawa Wilczka uwolniła w Polakach niesamowitą przedsiębiorczość. To był czas od łóżka polowego do hurtowni.

Natomiast plan Balcerowicza doprowadził do sytuacji, gdzie zachodnie koncerny wykupywały polskie firmy działające sprawie i z dobrym parkiem maszynowym, nie po to aby w nie doinwestować, ale po to aby wywieść co się da do siebie, resztę zamknąć w cholerę pozbywając się lokalnej a może i regionalnej konkurencji.

Za wiki

Skutki gospodarcze

Ustawa pozwoliła Polsce przejść od gospodarki niedoboru do gospodarki wolnorynkowej i dokonać cudu gospodarczego końca XX wieku[9]. Ustawa umożliwiła każdemu obywatelowi PRL podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na równych prawach, co m.in. spowodowało aktywizację drobnych przedsiębiorców. W połączeniu z zastąpieniem gospodarki planowej centralnie sterowanej systemem gospodarki wolnorynkowej w efekcie zaowocowała dużą dynamiką gospodarczą na samym początku lat 90. XX wieku.

Fragmenty:

Art. 1 „Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej jest wolne i dozwolone każdemu na równych prawach, z zachowaniem warunków określonych przepisami prawa”.

Art. 4 „Podmioty gospodarcze mogą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonywać czynności i działań, które nie są przez prawo zabronione”.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2020 14:55 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Akurat z racji, że w latach 90. kończyłem pewną zacną uczelnię i pisałem pracę magisterską dotyczącą firmy, która była bohaterem jednej z większych prywatyzacji (ówczesny minister skarbu stanął za to przed sądem.) siłą rzeczy interesowałem się trochę więcej ową prywatyzacją. Więc mógłbym coś tam napisać. O wolności gospodarczej z tego czasu też, bo na niej zarabiałem 8-) . Natomiast to co napisałeś (pkt 4), to zwykłe polityczne hasło bez pokrycia. Załóżmy wątek, podyskutujemy na wyższym poziomie niż hasło z wiki dla dzisiejszych podstawówek. Do koronawirusa to się nijak nie ma. Nie będzie powrotu do tamtych czasów.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Kończąc OT. Moja uczelnia to Akademia Ekonomiczna Kraków, 1991-95, ja tam swojej uczelni się nie wstydzę i piszę otwarcie.
Natomiast ja ma swoją opinię, ty swoją i niech tak zostanie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group