Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#21 PostWysłany: 04 Sie 2022 14:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie masz racji. Podobnie sądzili szeroko rozumiani czyściciele kamienic, a teraz chodzą po spacerniaku.

Cytuj:
ze wprowadzajac 4 osoby do mieszkania ktorego jestes wlascicielem - a zajmuja to osoby bez podstawy prawnej - np. po zakonczeniu umowy najmu

Właściciel nie ma prawa tak postąpić. O tym też nie wiesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#22 PostWysłany: 04 Sie 2022 14:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
W Hiszpanii narasta zjawisko nielegalnego zajmowania domów i mieszkań przez dzikich lokatorów, tzw. okupas, ponieważ przestępcy są bezkarni - powiedział w rozmowie z PAP przewodniczący krajowej organizacji osób poszkodowanych przez dzikich lokatorów

A tu zagorzała dyskusja co na to polskie przepisy prawa

:lol:

Ps. Polska Policja nie ma nic do umów cywilnych i pułapek z tytułu zawartych umów cywilno-prawnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#23 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
boots napisał(a):
Nie masz racji. Podobnie sądzili szeroko rozumiani czyściciele kamienic, a teraz chodzą po spacerniaku.

Cytuj:
ze wprowadzajac 4 osoby do mieszkania ktorego jestes wlascicielem - a zajmuja to osoby bez podstawy prawnej - np. po zakonczeniu umowy najmu

Właściciel nie ma prawa tak postąpić. O tym też nie wiesz?


A co robili czysciciele kaminiec?
Co robili wyważali drzwi, zamurowywali okna, usuwali np. łązienki je rozwalajac.
I poza tym z tymi spacerniakami to też nie przesadzaj bo się chyba za duzo komisji Patryka J naogladales, ew. za dużo naczytales się Spiewaka i Żulczyka.
Bo jeśli coś konczyło się przemocą wzgledem osoby to te wyroki mogly zapadac jako bezwzględniaki, ale przy 191 1a k.k. który w ogole został wprowadzony po tych wszystkich akcja czyscicieli kaminiec ( a jak wiemy prawo nie dziala wstecz) to ten przepis nie obejmowal czynów z początku XXI wieku.

Ja nie mówie o tym czy ma prawo czy nie ma, ja mowie okwestii praktycznej

wracajac do okupas bo to jest temat , mniemam, ze te przepisy nie róznią się wiele od polskich
a wiekszosc Polakow czerpie info o tym niestetyy z wykupu.
Szukm domów, mieszkań w Hiszpanii pustostanow jest mnostwo wiec zapewne są regiony ( ja myslalem o Galicji ) gdzie taka lokalizacja tzw. okupasów zupełnie nie kreci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#24 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:09 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
@Robaku Tylko trzeba uważać żeby tych czterech osilkow, nie zamieniło sie w Okupas 😀😀😀
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#25 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Ja nie mówie o tym czy ma prawo czy nie ma, ja mowie okwestii praktycznej

A ja wręcz przeciwnie.
Nie interesuje mnie to, co gdzieś czasami może się w praktyce okazać - interesuje mnie, czy jest to dozwolone, czy też zabronione przez prawo.
W praktyce to wszystko się może wydarzyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#26 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:43 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Facet założył fajny temat, w którym chciał podać konkretne informacje, które ciężko znaleźć w Internecie, a Wy przerzucacie się argumentami jak dzieci w piaskownicy i psujecie nawet wydzielony OT.
Myślicie, że kupując nieruchomość w Hiszpanii naprawdę nie zgłębił tego tematu?
Usuńcie ten temat bo oczy krwawią.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#27 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:51 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
gdzie jest ten temat , bo nie moge znależc? @gruby_inversia - super temat , pewnie wielu ludzi jest nim zainteresowanych ,kontynuuł proszę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#28 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
Ja nie mówie o tym czy ma prawo czy nie ma, ja mowie okwestii praktycznej

A ja wręcz przeciwnie.
Nie interesuje mnie to, co gdzieś czasami może się w praktyce okazać - interesuje mnie, czy jest to dozwolone, czy też zabronione przez prawo.
W praktyce to wszystko się może wydarzyć...

super zostańmy przy tym ze ja pisząc opinie prawną wskazłbym iż w/w czynności nie będą stanowiły czynu zabronionego. Masz inne zdanie szanuje. Jasne.

@Mikolaj23 masz zdanie nt okupas chetnie poslucham, bo powiem szczerze jeden wspolinwestor mi sie wysypal poprzez jakies z czapy artykuly na wykopie
ale jesli wjezdzasz tutaj, zeby ogolnie popsioczyć to chyba tracisz czas nie tylko na czytanie, ale i na pisanie.

@Krzysztof76 w Polsce byliby okupas dopoki by im się browarek nie skonczyl :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#29 PostWysłany: 04 Sie 2022 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Okupas w Hiszpanii to realny problem, ale dotyczy glownie mieszkan nalezacych do bankow i funduszy, albo tzw. segundas residencias (wielu Hiszpanow ma drugie mieszkanie na morzem albo w gorach, ktore przez wieksza czesc roku stoja puste). Kluczowe jest pierwsze 48h od wejscia okupas do nieruchomosci, bo w tym czasie policja moze stosunkowo latwo dokonac eksmisji... pozniej proces jest duzo dluzszy.

Jako ciekawostka, w ES funkcjonuja rowniez grupy desokupas, ktore za odpowiednia oplata moga "negocjowac" z okupas. Jest sporo materialow z takich akcji na youtube:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#30 PostWysłany: 04 Sie 2022 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Dodam od siebie kilka słów+ wątek kanaryjski :)
Troszkę zdarzyło mi się pomieszkać w tym kraju i w sumie nadal jestem z nim powiązany niejako finansowo i to nawet w branży, którą okupas są głównie zainteresowani.
Oni doskonale wiedzą, które mieszkania/domy należą do banków, developerów którzy nie zdążyli sprzedać na górce lub do "zagraniczniaków" przyjeżdzajacych na 3-4 miesiące w roku i głównie takimi się zajmują, reszta jest doglądana przez agencje i w przypadku zasiedlenia ochranianego obiektu szybko wpada ekipa wyprowadzkowa+policja, mają na to 48 godzin. To ważny punkt w umowie, jeśli dajemy pod zarządzanie obiekt pośrednikowi i dla wielu to jedyny powód, by taką umowę podpisać jeżeli nie jest na miejscu cały rok.
Deokupas na kanarkach wyglądają i działają trochę inaczej - w głównej mierze są to rosjanie współpracujący z agencjami (moje dane mogą być na tą chwilę nieaktualne z wiadomych względów), swoją drogą da się odnieść wrażenie że to biznes rodzinny, bo handlem nieruchomościami zajmują się w dużej mierze rosjanki.
Wielokrotnie podczas oglądania mieszkań spotkałem się z napisami na drzwiach, że w domu nie ma prądu/wody lub że należy do prywatnej osoby a nie do banku, to taka informacja dla potencjalnych "zasiedleńców" żeby nie forsowlai drzwi i w miarę możliwośći znaleźli sobie inne lokum.
Na Wyspach Kanaryjskich spora część okupas to Marokańczycy, którzy nie mają dokumentów ani prawa pobytu, lub prawo pobytu otrzymali podczas pobytu za kratkami, tak działa miejscowe prawo. Jeżeli jakiś przemytnik kokainy pochodzi np. z Kolumbii i trafili go z towarem w Madrycie, to za kratkami po dwóch latach, jeszcze podczas pobytu w "sanatorium" dostaje obywatelstwo i po wyjściu może spokojnie zamieszkać w tym kraju lub gdziekolwiek w UE, jest u siebie To też kolejny materiał na okupas. Przybysze z wielu krajów afrykańskich, którzy przybyli na łodziach i poprosili o azyl, lokowani są w hotelach i apartamentach z uwagi na przepełnienie ośrodków do tego utworzonych. Rząd płaci ok. 50EUR za osobodobę i na samej Teneryfie jest kilkanaście hoteli, które "przebranżowiły" się - przetrzymują tylko imigrantów, mimo że rząd wymaga, by utrzymywały działalność operacyjną i przyjmowały gości z zewnątrz. Po uzyskaniu prawa pobytu, lub jeszcze w trakcie oczekiwania, przybysze wpadają w sidła zorganizowanych struktur i zaczynają pracę jako sprzedawca pamiątek, torebek lub dragów. I tu niespodzianka: oni prawie nigdy nie zostają okupas.
Część z nich to tzw. stracone pokolenie, bez szans na kredyt i żyjących chwilą - swoją drogą świetni partnerzy do wieczornych pogawędek czy imprez na plaży. Zdarzali się także okupas z...Polski, ale oszczędzę sobie pisania o tym. W żadnym wypadku nie oceniałbym wszystkich jedną miarą.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: OT o okupa/s
#31 PostWysłany: 21 Sie 2022 19:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Polski okupa w Barcelonie

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group