Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2020 18:04 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Zakladam nowy temat, gdyz jest on w pewnym sensie powiazany z turystyka, dotyczy kazdego, kto przyjezdza do kraju, a nie chce narazac domownikow,
jak tez ciezko znalezc konkretne informacje na ten temat w necie, oprocz opisow marnych warunkow panujacych w niektorych tego typu obiektach.

Gdzie ewentualnie znalezc przepisy precyzujace wszystkie zagadnienia z tym zwiazane?
Jak dokladnie wyglada proces "skierowania" do konkretnego osrodka przez straz graniczna?
Czy to kazdy przyjezdzajacy musi osobiscie dzwonic po sanepidach bez wzgledu na pore i "zalatwiac" sobie "turnus"?
Od czego zalezy do ktorego osrodka bede skierowany?
Jak wyglada sytuacja w poszczegolnych osrodkach?
Czy jesli teren jest ogrodzony, to mozna wyjsc na zewnatrz zaczerpnac powietrza?
Co z palaczami?
Itd, itp...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2020 22:50 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Podbijam, choc pora nie sprzyja trzezwemu mysleniu ;)
Dlaczego lista takich miejsc jest tajna i nie mozna online sprawdzic za wczasu lokalizacji, dostepnosci miejsc i ewentualnie zaklepac sobie miejsca z wyprzedzeniem powiedzmy 12h, zeby cala procedura przebiegala sprawniej? Argument o niewzbudzaniu niecheci wsrod okolicznej ludnosci jakos do mnie nie trafia, bo idac tym tropem wykaz szpitali jednoimiennych, izolatoriow itp tym bardziej powinien byc tajny. Mam na to swoja teorie, ale mniejsza z tym...
Skoro mamy e-recepty, e-zwolnienia, e-pity, e-dozor osob na kwarantannie, ba...nawet jest tu z nami @e-prezes, to dlaczego nie mozna ucywilizowac zagadnienia zbiorowych miejsc kwarantanny? Czyzby obawiano sie, ze na skutek lockdownu sfrustrowani malzonkowie zaczna na potege przekraczac granice, zeby zaraz wrocic i miec 2 tygodnie odpoczynku od wspolmalzonka/ki, gromadki dzieci, zrzedliwej tesciowej i wrednego psa??? Przy okazji - milego wieczoru dla wszystkich ;)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2020 01:55 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
W Wielkopolsce polecam Gołuchów. Świetne jedzenie, widoki z okna, dobre jednoosobowy pokoje z łazienkami. No i czyste powietrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Kwi 2020 08:22 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Wlasnie chodzi mi glownie o to, zeby mozna bylo wymieniac sie tu opiniami i doswiadczeniami z takiej kwarantanny. Problemu by nie bylo, gdyby wszystkie takie osrodki gwarantowaly bezpieczenstwo/odosobnienie osob tam przebywajacych, a nie kwaterowaly ludzi do wieloosobowych sal itd...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Kwi 2020 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
tak mnie ciekawi, kto ich karmi i czy płacą za to?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2020 09:38 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Kościół. Państwo zapłaci dopiero jak zaczną działać sądy , za bezpodstawne pozbawienie wolności w przypadku tych co zamknięto przed wejściem rozporządzenia rady ministrów, przed 1 kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2020 10:04 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@eskie Ten, kto to zarzadzil, ten placi. Szybki test np po tygodniu takiej kwarantanny obnizylby ogolne koszty calej tej akcji i ulatwil wielu osobom zycie myślę. Ujemny - idz wolno, dodatni - szpital+dalsza izolacja.
Skoro niby doplacali do biletow i tysiace ludzi z calego swiata przemierzalo kraj z lotnisk wzdluz i wszerz, to takie tam osrodki to pryszcz.
Najsensowniej i najsprawiedliwiej byloby, gdyby panstwo zapewnialo miejsca takiej kwarantanny, a kazdy decydujacy sie na nia musial oplacic wyzywienie - albo abonamencik, a jak nie chce, to we wlasnym zakresie - chociaz w przypadku kwarantanny byloby to trudne technicznie.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Kwi 2020 14:17 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Ponizej 2 linki do znalezionych osrodkow w woj. mazowieckim.
Stara Dabrowa - warunki nie maja nic wspolnego z idea i definicja kwarantanny.
http://staradabrowa.stoleczna.zhp.pl

Popowo Letnisko - poki co opinii brak
http://www.caritaspopowo.pl

Zachecam do tworzenia tu bazy danych, pomimo ze lokalizacje sa owiane tajemnica...
Mam nadzieje, ze nie ma na to paragrafu :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Kwi 2020 14:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Zachecam do tworzenia tu bazy danych

Ale po co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Kwi 2020 14:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Tom Jed: ależ dokładnie, tak samo w szpitalach powinna być płatność za jedzenie chociażby - co za różnica gdzie jesteśmy? I tak jeść trzeba i tak. I to nie powinien być koszt państwa/nfz.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2020 15:01 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
boots napisał(a):
Cytuj:
Zachecam do tworzenia tu bazy danych

Ale po co?

Bo sie zwyczajnie komus moze to przydac.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2020 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
seal napisał(a):
@Tom Jed: ależ dokładnie, tak samo w szpitalach powinna być płatność za jedzenie chociażby - co za różnica gdzie jesteśmy? I tak jeść trzeba i tak. I to nie powinien być koszt państwa/nfz.

Popieram, zauważ jednak, że idąc tym tokiem rozumowania, należałoby pacjenta obciążyć również kosztem wody w kiblu i papieru toaletowego, wszakże w domu też korzysta. .
(c) wszystkie prawa zastrzeżone, bo jeszcze pod pretekstem ratowania służby zdrowia, ktoś gotów z naszego pomysłu skorzystać, a sam jest zbyt głupi, żeby to wymyślić.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2020 16:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@MaPS: dobrze to w takim razie można by wprowadzić stawkę "dzienną" która obejmowała by: "zużycie mediów" i wyżywienie i już. Ale mówię całkiem poważnie że pobyt w szpitalu (bez względu na powód) powinien być współpłatny przez pacjenta - ok z wyłączeniem osób których na to ewidentnie nie stać (korzystają z różnych pomocy Państwa). Ale tutaj temat o czym innym - zaraz nam się po głowie dostanie. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2020 16:27 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@seal
Kwestia szpitalnego wyzywienia wcale nie jest taka oczywista (obiad- np gryczana ze sledziem - autentyk) Dlatego w ogromnej wiekszosci pacjeci sa dokarmiani przez osoby odwiedzajace, jak tez korzystaja w miare mozliwosci ze szpitalnych bistro, kioskow itp, bo gdyby nie to ci bardziej podatni na glod mogli by mdlec.
@MaPS
Osobiscie sam bede zmuszony odbyc panstwowa kwarantanne i nie dlatego, ze u matuli nie ma co jesc, ale zeby jej nie narazac (brak warunkow lokalowych).wiec w tej sytuacji jestem sklonny oplacic sobie cale wyzywienie, nie oczekuje zlotych klamek, recznie haftowanych recznikow i porcelanowej zastawy,, a jedynie warunkow umozliwiajacych odbycie bezpiecznej, zgodnej z definicja kwarantanny skoro jest taki wymog. Nie chce tez dawac argumentow pewnym grupom, ktore wytknal mnie palcem i powiedza - O! Wrocil nieudacznik z emigracji i teraz musimy go jeszcze utrzymywac....albo ze urzadzam sobie darmowe wczasy all inclusive na koszt podatnika.
Jesli jednak stac nasz budzet rowniez na catering, to tym lepiej - bravo my :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Kwi 2020 16:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Tom Jed: wtedy skończylibyśmy z tą fikcją w szpitalach - jedzenie na pewno było by znośniejsze a nie "udawane".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Kwi 2020 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@seal
Wiem, że to OT ale dopóki płacę obowiązkową składkę zdrowotną (z której to dobrodziejstwa skorzystałem w ciągu ostatnich lat tylko raz udając się do internisty) to wybacz ale państwo ma obowiązek zapewnić mi wikt i opierunek w przypadku hospitalizacji. Jeśli składka taka byłaby dobrowolna i zależała od indywidualnego ubezpieczenia każdego z pacjentów to jak najbardziej ok. Przynajmniej ja tak uważam aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego, że w wielu szpitalach to niestety fikcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2020 20:43 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Czyli jak państwo bez podstawy prawnej i faktycznej / wróciłem z Gruzji, gdzie do dnia dzisiejszego na koronowirusa zmarły 4 osoby a 350 choruje/ pozbawia mnie wolności i dochodów z pracy to mam płacić jeszcze za jedzenie a może i za to że codziennie policjanci przyjeżdżają sprawdzać czy nie zbiegłem?!
To po co Wałęsa skakał przez płot skoro ludzie tak tęsknią za komuną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:35 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Bruner napisał(a):
To po co Wałęsa skakał przez płot skoro ludzie tak tęsknią za komuną.

Elementarny brak znajomosci historii najnowszej - To nie Walesa skakal przez plot - bo w tym czasie spal - to byl ktos inny, tez taki nie za wysoki.

Nie odchodzy od meritum, to moze informacje tu zgromadzone komus pomoga.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group