Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2021 19:04 

srebrny
Woy napisał(a):
@pbak Ty tak na poważnie? Przecież @Tomasz101 ma rację, ta regulacja jest absolutnie sprzeczna ze swobodą przepływu osób. Członek UE nie może się dostać z kraju UE do innego kraju UE, bo nie jest jego obywatelem. Nieważne, gdzie mieszka, w swojej podróżniczej historii wiele razy wybierałem wyloty i przyloty spoza PL, mimo ogromnej różnicy w odległości, w czasach, gdy słowo 'kwarantanna' istniało tylko tylko w słownikach.

To czemu nie krzyczymy na Portugalie, ktora zamyka granice, na Wegry ktore zamkniete sa od dawna i na mase innych krajow? Przeciez to tez razace naruszenie swobody przeplywu osob.
Ja wiem, ze tu na forum wiele osob wiele razy wylatywalo z innego kraju niz kraj zamieszkania, wlacznie z piszacym te slowa. Ale od ponad roku sytuacja jest zupelnie inna i na serio dziwie sie temu oburzeniu i napadaniu na Niemcow, niszczacych niby jednosc Europy.

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

Temat postu: Re: Niemcy covid
#2 PostWysłany: 01 Lut 2021 19:13 

złoty
@pbak może dlatego, że do tej pory Niemcy były w tym bałaganie ostoją racjonalności i argument "a u was biją Murzynów" jest niekoniecznie właściwy. I naprawdę niewiele krajów tak zupełnie dyskryminuje nierezydentów, nawet Holandia, na której się (słusznie) wiesza tu psy, tego nie robi.

Na marginesie, zwrócę uwagę, że Węgry, które ponoć były od września całkowicie zamknięte, zezwalają na tranzyt obywateli UE przez swoje terytorium. W kontekście tranzytu to i tak gorzej, niż Niemcy, no ale niewiele osób się przez Węgry tranzytuje drogą lotniczą.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 01 Lut 2021 19:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Przypomnijmy który kraj w marcowym lockdownie był otwarty dla wszystkich przylatujących i potem tranzytem do Polski a który stworzył LotyDoDomu tylko dla obywateli danego kraju za ceny 2x 3x niż lot do Berlina.
 Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 01 Lut 2021 20:53 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
Jak była akcja z restauracjami #otwieramy to było pełne poparcie ze strony obywateli, żeby zaczęli się otwierać wbrew zakazom, ale jak chodzi o podróż i działanie wbrew zakazom (omijanie testów i kwarantanny) to "licz się, że ktoś może się zamknąć", "siedź w domu" itp. :D :lol: :lol:

Spoko, liczę się z tym. Tylko najgorsze jest to, że nikt nie szuka rozwiązań, żeby to się skończyło. Szczepionka? Wiele krajów deklaruje, że mimo szczepionki trzeba będzie robić test.

Jak ludzie sami nie wezmą się do roboty to nigdy to się nie skończy. Taka prawda niestety. Niemcom też się to nie podoba. Latem zeszłego roku były protesty w większości krajów Europy. Już większość o nich zapomniała zapewne.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 01 Lut 2021 20:58 
Awatar użytkownika

Loty: 557
Kilometry: 655 514
HON fly4free
Niemcy starały się doprowadzić do wspólnych ustaleń w zakresie zamrożenia mobilności na forum europejskim, przy czym stwierdziły, że jeśli tam się nie da to same wprowadzą ograniczenia (historia o jajach \ jajnikach Merkel nie jest mi znana). Jeszcze w grudniu pisałem, że opcja powrotu do kraju sąsiadującego może być pułapką, ponieważ granice w każdej chwili mogą być zamknięte (akurat zdarzyło się coś innego mającego podobny skutek, jednak tylko dla częśći podróżujących - to należy podkreślić).

O mutantach dowiedzieliśmy się przed świętami, więc każdy planujący podróż powiniem zdawać sobie sprawę z istniejącego ryzyka związanego z działaniami państw mającymi na celu powstrzymanie ich rosprzestrzeniania. Takie czasy po prostu - planując podróż należy się liczyć z różnymi niespodziankami.

Przypominam, że wszystkie ministerstwa rekomendują powstrzymanie się od podróży. Tym samym ewentualne kłopoty i problemy trzeba uznać za koszt podróżowania w czasach zarazy, zrzucanie winy na państwa trzecie nie ma najmniejszego sensu i prawdopodobnie nie ma jakichkolwiek szans uzyskania odszkodowania z tytułu utknięcia gdzieś daleko.

Ja w tym poście nie piszę: nie podróżujcie, sam się nie mogę od podróży powstrzymać, chcę tylko przekazać. że w każdej chwili i to w sposób jeszcze bardziej niespodziewany niż miało to miejsce w przypadku Niemiec mogą pojawić się nowe zakazy mające wpływ znaczący wpływ na wyjazd czy powrót

Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2021 00:35, edytowano w sumie 1 raz
\ jajnikach
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 01 Lut 2021 23:23 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Woy napisał(a):
@pbak Ty tak na poważnie? Przecież @Tomasz101 ma rację, ta regulacja jest absolutnie sprzeczna ze swobodą przepływu osób. Członek UE nie może się dostać z kraju UE do innego kraju UE, bo nie jest jego obywatelem. Nieważne, gdzie mieszka, w swojej podróżniczej historii wiele razy wybierałem wyloty i przyloty spoza PL, mimo ogromnej różnicy w odległości, w czasach, gdy słowo 'kwarantanna' istniało tylko tylko w słownikach.

Doprawdy? Czy ja zle widze, czy Portugalia tez dzieli Europe na mniej grozniejsza i bardziej grozna?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Zeus lubi ten post.

#7 PostWysłany: 02 Lut 2021 22:32 

Mnie to generalnie interesuje czy Niemiec wracający do kraju z Portugalii ma mniejszą szansę na przywleczenie nowego szczepu wirusa w porównaniu do pasażera innej narodowości?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2021 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 02 Lut 2021 23:21 
Awatar użytkownika

platynowy
Tu nie chodzi o to czy ma mniejszą szansę czy nie.

Zagrożenia nie da się wyeliminować. Zagrożenie należy jak najbardziej zminimalizować.

Sama jestem zła, bo pokrzyżowało mi to kilka podróży, ale to nie jest koniec świata.

Szkoda tylko słów gdy się patrzy jak niektórzy używają mało ciekawych epitetów pod względem Niemców, a nie pamiętają jak Polska na niektórych rejsach #LotDoDomu miała LF 70-80% i odmawiała obywatelom innych krajów UE miejsca w samolocie lub pozwalała (np z Limy/Cancun) na tranzyt obywatelom Ukrainy, a nie obywatelom UE.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 02 Lut 2021 23:32 

srebrny
Nie ma , ale nie da zakazać się rezydentom powrotu do domu.
Nie pochwalam takich ograniczeń - ale cokolwiek by nie mówić to nasz rząd był prekursorem zostawiania sąsiadów na lodzie (vide zakaz przejazdu przez Polskę , który do dzisiaj wypominają nam Litwini). A akurat Niemcy zachowali się wtedy bardzo przyzwoicie.
10 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 03 Lut 2021 10:09 

złoty
SPLDER napisał(a):
Nie ma , ale nie da zakazać się rezydentom powrotu do domu.

Da się.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 03 Lut 2021 10:59 

srebrny
Obecny rok jest rokiem wyborow w Niemczech wiec zachowanie wladzy moze tez miec na celu nie wkurzanie wyborcow ponad miare.

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google Adsense [Bot], Trendiction [Bot] oraz 8 gości