Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
rezerwuje im asystentka, zarabiająca 5,000 zł

Żyjesz swoim wyobrażeniem o innych. Całkowicie błędnym.

Cytuj:
a wakacje na Malediwach gdzie tydzień lux hotelu typu Waldorf potrafi kosztować 200,000 zł (nie najtańszy pokój, ale nie najdroższy

Na Malediwach to jedna noc w resorcie potrafi kosztować 40000 USD. A taka miejscówka wcale nie jest popularna u bogaczy.

Cytuj:
Podaj mi inne forum dla bogaczy na których można podyskutować o najbardziej elitarnych kartach kredytowych w Polsce?

Skoro zadajesz takie pytanie, to....
Ech, nawet nie wiem, co napisać, żebyś się nie obraził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#102 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:42 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
a wakacje na Malediwach gdzie tydzień lux hotelu typu Waldorf potrafi kosztować 200,000 zł (nie najtańszy pokój, ale nie najdroższy

Na Malediwach to jedna noc w resorcie potrafi kosztować 40000 USD. A taka miejscówka wcale nie jest popularna u bogaczy.


Poczekaj, z tego wątku można było zrozumieć i wywnioskować że bogaty to ten kogo stać na pobyt w hotelach 10,000 zł nocleg, a Ty tu piszesz o $40,000 / noc. Jasne że są takie ville nie tylko w resortach, już prywatną wyspę można mieć za $50,000 / noc na Malediwach (Four Seasons Voavah).

Kwestia czy mówimy o "polskich bogaczach", które to polskie banki wyceniają na 1 mln zł (Private Banking), HNWI (High-Net-Worth Individual) międzynarodowy standard PB $1m, VHNWI (very-high-net-worth individual) $5m, UHNWI (Ultra-high-net-worth individuals) $30m. Nie podajesz kto dla Ciebie jest bogaty, jednak w Polsce definiują tą wartość banki, więc może trzymajmy się tego, a skoro to polskie forum i dotyczy "polskich bogaczy" z co najmniej 1 mln zł to tak jak napisałem wcześniej, Ci "bogacze" z 1 mln zł znają booking i to forum :)

boots napisał(a):
Skoro zadajesz takie pytanie, to....
Ech, nawet nie wiem, co napisać, żebyś się nie obraził.


Takie wątki na zagraniczych forach to nie jest temat tabu. Zobacz np forum HWZ, wiem że dotyczy Singapuru, ale jak poczytasz to forum to zrozumiesz że ludzie bogaci wiedzą o istnieniu internetu i udzielają się na publicznych forach. A u nas racja, pieniądze temat tabu niczym seks, o którym się nie rozmawia. Religia, paciorek i marsz do kościoła, bo wstyd będzie maturę z religii oblać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Dbanie o własną kasę jest passe?
Fajnie.

Nie jestem "ekologiem'', który zbiera opakowania po piwie, nie jestem miliarderem.
Dbam o swoje finanse i wakacje z Żoną organizujemy sobie sami. Podróże służbowe i hotele także.

Jestem "dziwny"?

Raczej tak.

😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@Raffles
Jeśli wszystkie Twoje twierdzenia dotyczą osób, które mają milion złotych, to pewnie masz rację. Ja myślałem, że piszesz o bogaczach, albo przynajmniej o bogatych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:19 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
boots napisał(a):
@Raffles
Jeśli wszystkie Twoje twierdzenia dotyczą osób, które mają milion złotych, to pewnie masz rację. Ja myślałem, że piszesz o bogaczach, albo przynajmniej o bogatych.

Reklamacje o definicji "bogacza" możesz złożyć do polskich banków, w liczących się bankach na świecie nie mając 5x tyle co wymagają polskie banki, to nawet nie ma co mówić o tym samym poziomie bankowości (PB).

Polskie społeczeństwo jest stosunkowo biedne, warto poczytać statystyki zanim odlecimy w kosmos:
https://inwestomat.eu/co-znaczy-byc-bogatym-w-polsce/
Zwróć uwagę na hasła: "Elitarna" , "bogata" grupa ludzi 1% zarabiająca 22 500 zł brutto miesięcznie.

"1% osób o najwyższych zarobkach otrzymuje pensję w wysokości przynajmniej 14 800 zł netto miesięcznie."
"Tylko 0,19% osób pracujących w Polsce, co stanowi jakieś 32 000 osób, zarabia 60 000 zł netto miesięcznie lub więcej, kwalifikując się do osób zarabiających 1 milion złotych brutto rocznie.|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Banki określają jedynie limit inwestycji dla PB, a nie limit dla kreślenia tego, kto jest bogaczem.
Statystyki zamożności mnie nie interesują. Ale przynajmniej teraz wiem, na podstawie jakiego stanu posiadania swoich znajomych, wygłaszasz swoje tezy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:46 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
boots napisał(a):
Banki określają jedynie limit inwestycji dla PB, a nie limit dla kreślenia tego, kto jest bogaczem.
Statystyki zamożności mnie nie interesują. Ale przynajmniej teraz wiem, na podstawie jakiego stanu posiadania swoich znajomych, wygłaszasz swoje tezy.

Teraz to się migasz od oficjalnych statystyk. Banki nie określają żadnego limitu inwestycji, bo nie musi to być żadna inwestycja żeby mieć PB. Wystarczy gotówka na koncie.

Czyli dalej uważasz że Ci super elitarni bogacze 0.19% (32,000 "człowieków" w skali Polski) zarabiający bańkę rocznie na pewno nie znają tego forum i nie rezerwują przez Booking (czy inne OTA) hoteli po 10,000 zł za noc...? Tylko przez Halinkę od obsługi ekspresu do kawy i drukarki? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Gotówka na koncie jest traktowana jak inwestycja.
Jak chcesz rozmawiać o tych, którzy zarabiają bańkę rocznie, to załóż nowy temat. Ten jest o bogatych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 12 Gru 2022 22:08 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
boots napisał(a):
Gotówka na koncie jest traktowana jak inwestycja.
Jak chcesz rozmawiać o tych, którzy zarabiają bańkę rocznie, to załóż nowy temat. Ten jest o bogatych.


Gotówka leżąca na koncie to nie inwestycja, to strata. Ale pomijając stratę, to gotówka wlicza się tzw AuM (Assets under Management), czyli wielkość posiadanych aktywów.

Już się pogubiłeś, wątek ma tytuł: "Czy bogaci szukają oszczędności".
https://home.kpmg/pl/pl/home/media/pres ... otych.html

KPMG definiuje osoby bogate, zarabiające minimum 20 tys. zł brutto miesięcznie oraz bardzo bogate, z dochodami powyżej 50 tys. Więc ten kto zarabia bańkę rocznie nie może być biedny co do zasady tych definicji. Ty nie definiujesz bogatego w żaden sposób tylko licznik postów nabijasz :)

Uff starczy tych lekcji na dziś, przyswoić, jutro kartkówka! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 12 Gru 2022 22:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Wysokość miesięcznego zarobku moze mieć niewiele wspólnego z tym, czy człowiek jest bogaty, czy też nie.
KPMG może sobie ustalać dowolne definicje, nawet te mało sensowne.
Myślę, że już wszystko sobie wyjaśniliśmy. Ty jesteś bogaty i masz bogatych znajomych, których zwyczaje tu opisałeś.
Ja nie jestem bogaty. Nie mam potrzeby pisania o swoich znajomych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Gru 2022 13:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
boots napisał(a):
Jak chcesz rozmawiać o tych, którzy zarabiają bańkę rocznie, to załóż nowy temat. Ten jest o bogatych.

Zdefiniuj konkretnie co rozumiesz przez "bogate osoby", bo ostatnie 2 strony to próba zgadnięcia Twojej definicji, od której podania widzę ciągłą ucieczkę - imo niemała część postów z tej strony nadaje się do kosza z racji braku żadnej treści.
Jedni odpowiadają co rozumieją kim jest 'bogata osoba' i na podstawie czego jest to określane, z drugiej strony widzę głównie negacje że nie mają racji bo nie mają racji i to nie są Prawdziwi Bogacze, bo Prawdziwi Bogacze to ktoś inny, ale zgadujcie dalej kto to.

Mając ustandaryzowaną definicję osoby bogatej będzie można wrócić do clue wątku
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 14 Gru 2022 14:08 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Raffles napisał(a):
KPMG definiuje osoby bogate, zarabiające minimum 20 tys. zł brutto miesięcznie oraz bardzo bogate, z dochodami powyżej 50 tys. Więc ten kto zarabia bańkę rocznie nie może być biedny co do zasady tych definicji. Ty nie definiujesz bogatego w żaden sposób tylko licznik postów nabijasz :)


20000 brutto miesięcznie to wg internetowych kalkulatorów płacy ok. 148500 netto w skali roku czyli średnio 12300 zł miesięcznie. Można uznać to za przyzwoite wynagrodzenie, dające sporo komfortu ale skoro kogoś takiego uważamy za bogatego, to wg mnie takie osoby jak najbardziej szukają oszczędności. Ale to nie znaczy, że na każdym kroku oszczędzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 14 Gru 2022 14:32 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Jak zostawi 5-8 kpln bankowi za hipotekę, to biedak.
:mrgreen:

A gdzie auto, Zbawiciel, ajfon i reszta.
:twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 14 Gru 2022 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Definicja osoby bogatej:

1) Patrzac po wczesniejszych postach to ten kto.. zarabia 3 razy tyle co my :lol: Ja zarabiam 2000zl, to bogaty bedzie ten przy 6000zl, dla tego z kolei ten z 18k, .. i tak dalej do Bernarda Arnaulta/Muska.
2) Patrzac na caly swiat - Indie/Chiny/Afryka to wszyscy tu na forum sa bogaci.

Wg mnie pytanie jest zle zadane, ten szuka oszczednosci kto ma wydatki bliskie/wyzsze zarobkom i to nie zaleznie czy zarabia 2000zl czy taki Musk tnacy koszty na Twiterze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 14 Gru 2022 14:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jak żyją bogaci, ci naprawdę bogaci

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... nerzy.read

A z bookingu nie korzystają, bo latają do swoich rezydencji, pływają jachtami itp
Swoimi lub znajomych też bogaczy.

A tu padają kwoty można by rzec "lekko pół śmieszne" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 14 Gru 2022 18:41 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Jedni inwestują w nieruchomości , akcje , ,malarstwo . stare samochody etc.
Ja inwestuję we......wspomnienia , czytaj : podróże :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 14 Gru 2022 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
A alzheimer lub demencja to inflacja... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group