Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oświadczyny w Bolonii
#1 PostWysłany: 09 Sie 2019 01:16 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 11
- wyjeżdżam z dziewczyną do Bolonii w terminie 26-30 sierpnia. Będziemy mieszkać w centrum. Czy ktoś zna/kojarzy/poleca jakieś romantyczne miejsca, w których można się oświadczyć? Zależałoby mi na miejscu odosobnionym, bez ludzi. Jeżeli ktoś zna takie miejsca - z góry dziękuję za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Sie 2019 08:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@karbonariusz
wsiądź w pociąg i jedź z dziewczyną do Werony, takie symboliczne oświadczyny, możesz z nią wejść na balkon Julii. Co prawda nie będzie to odosobnione miejsce.
Ewentualnie w Bolonii wejdźcie do Sanktuarium di San Luca, tam na wzgórzu na pewno będą miejsca odosobnione.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2019 08:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Też od razu pomyślałem że w Bolonii najlepiej pasującym do tego miejscem jest Sanktuarium di San Luca. Z tym że ze szczytu nie widać jakieś oszałamiającej panoramy. Chyba na oświadczyny lepiej byłoby się wybrać bardziej na prowincje regionu Emilia-Romania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2019 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
wsiądź w pociąg i jedź do Ravenny :)
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2019 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Sanktuarium Madonny di San Luca to bardzo dobre miejsce na oświadczyny. Można tam dojechać autobusem miejskim, a wrócić na piechotę trasą pod arkadami. Jeśli jednak szukasz czegoś bliżej centrum to w sierpniu dzielnica uniwersytecka będzie raczej spokojna, więc na pewno znajdziesz tam jakiś kameralny placyk lub skwerek. W parku Montagnola są prowadzone jakieś prace remontowe, więc to miejsce raczej się nie nadaje.
A jeśli chciałbyś wyjechać poza Bolonię to moim zdaniem najfajniejszym miejscem na oświadczyny byłaby Florencja i np. punkt widokowy ze świetną panoramą na Piazzale Michelangelo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2019 09:23 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
albo pociągiem do Pizy i na Pl.Cudów oświadczyny, licząc na cud "tak" :)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sie 2019 13:11 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 11
Dziękuję wszystkim za pomoc!
Chyba wybiorę sanktuarium w Bolonii. Mieliśmy w planach odpocząć w mieście i pozwiedzać wszystko na spokojnie, tak , że coś na miejscu będzie optymalnym wyborem. :) Zastanawiam się jedynie, czy jest tam gdzieś miejsce, by na luzie usiąść na końcu, z butelką wina. Niestety nie ma zbyt wiele zdjęć z tamtej okolicy, mapy google też nie pomagają. Mam nadzieję, że coś się znajdzie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2019 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Niedaleko sanktuarium jest restauracja. Nie wiem czy jedzenie tam jest smaczne, ale to jedyne nieplenerowe miejsce w okolicy i mają tam chyba spory wybór win :)
https://www.google.pl/maps/place/Vito+a ... 11.2951818

Edycja: lokalizacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sie 2019 14:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Pokój hotelowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Sie 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
A naprawdę musi być ta Bolonia? W pobliskiej Florencji znajdziesz sporo takich miejsc, ale Bolonia...
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sie 2019 16:51 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jak wyżej... dlaczego akurat Bolonia? Wg mnie Bolonia jest bardzo przeciętna i we Włoszech jest cała masa ciekawszych miejsc, szczególnie na taką okazję. I jeszcze 4 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2019 17:45 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 11
We Florencji już byliśmy. Były tanie loty, znaleźliśmy tani nocleg (studenci), no i nie byliśmy w Bolonii. A czytaliśmy, że jest ładna i ciekawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2019 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
W Bolonii na lotnisku byliśmy parę razy, raz nawet w samej Bolonii (ładne łuki, dobre jedzenie), ale zazwyczaj jechaliśmy do ciekawszych turystycznie miejsc: albo Florencja, albo Wenecja i jeśli szukasz romantycznej niespodzianki, to Wenecja bije wszystko na głowę. Ludzi przy głównych atrakcjach masa, ale na pewno znajdzie się jakiś niezatłoczony urokliwy zakątek.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sie 2019 18:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Skoro już macie ten nocleg w Bolonii, to może zróbcie sobie wycieczkę do Wenecji (1,5h pociągiem) czy Werony (1h) i tam podziałaj, tym bardziej że 4 dni w Bolonii to dużo za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sie 2019 20:27 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Na noc do Bolonii możecie sobie wracać, a jak nie chcesz daleko to już lepsze zareczyny w Ferrarze, pociągiem szybciutko.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2019 21:31 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Tak jak pisał @shagrat
Polecam Wenecję. Sam się oświadczyłem w tym miejscu, a bazę wypadową miałem właśnie z.... Bolonii :)
Jeśli bolą cię ceny pociągów, polecam Flixbusa. Bez problemu dojedziesz z dworca autobusowego w Bolonii do Florencji. Tylko patrz na miejsce dojazdu.
Najwygodniejsze jest Tronchetto :).

PS: Bolonię sobie daruj. Tam jest mało "romantycznych" miejsc. Takie jest moje zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sie 2019 23:02 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Sanktuarium di San Luca rzeczywiście fajne, ale czy "odosobnione" i romantyczne? Mam duże wątpliwości, jak tam byłem widziałem tłumy.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Sie 2019 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@karbonariusz pooglądaj filmik i zainspiruj się.

Oświadczyny to jest jeden z najbardziej intymnych momentów, a nie publiczny (mniej lub bardziej) pokaz. Oświadcz się, jak radzi @boots w pokoju, a nawet w PL i potem wyjedź na wyprawę, już szczęśliwi i wyluzowani.

No chyba, że Twoje szanse na usłyszenie "TAK" są tak mizerne, że chcesz je zwiększyć pięknymi okolicznościami przyrody.

_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group