Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:42 

Ostrzegam przed jedzeniem mięsa jaka (w dużych ilościach), czyli popularnego street food, w Karimabadzie.
Jadłem na głównym deptaku (Karimabad Road), w okolicy World Roof Hotel. Tak jak pakistańska kuchnia pod względem higieny, przypraw i możliwego złego wpływu na nasze żołądki nie ma nic wspólnego z indyjską (jest dalece lepiej), tak to mięso za wysoko stawia poprzeczkę. Problem w tym, że jest pyszne - zjadłem 6 takich szaszłyków, jakie widzicie na obrazkach :) I niestety się pochorowałem. Trzy dni mnie męczyło.

Image

Image
 PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2 PostWysłany: 18 Gru 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Dzieki za ostrzezenie, mnie dopadlo po zjedzeniu suszonego miesa yaka w Bhutanie.
Ani szwajcarski lek IMODIUM ani nawet wysoko % lekarstwa pierwszy raz nie potrafily pomoc. ;)
Moze byc inna flora bakteryjna, do ktorej nasze zoladki nie sa przyzwyczajone i maja sztress.
Dopiero jak poszedlem do lokalnej apteki i dostalem ichniejsze tabletki (sprzedawane na sztuki) pomogly. :D
A tak poza tym w innych miejscach na Swiecie, jak np. w tybetanskiej restauracji Shangrila w Zürichu zamawialem mieso z yaka, ktore lubie i nigdy nie mialem problemow.
Ostatnio taxowkarz z Indii w NY ostrzegal, aby unikac pakistanskich restauracji, gdyz za malo dbaja o higiene.
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 18 Gru 2017 23:15 

@cccc, IMODIUM to, z tego co się orientuję, produkt amerykański.

W Pakistanie można jeść uliczne jedzenie. Jadłem z garkuchni, jadłem samosy (bo je uwielbiam) i masę rzeczy z przydrożnych knajp. Trochę podróżowałem autostopem i lokalsi mnie zabierali. Zawsze wszystko było ok... do czasu, aż trafiłem na mięso jaka.
Z wodą jest w miarę ok. Nie piłem takiej z kranu, ale myłem w niej zęby. Natomiast woda górska to jest po prostu poezja. Uwielbiam gruzińskie Borjomi i polską Krystynkę ale to wody gazowane, a gazowane smakują inaczej. W Pakistanie woda w rejonie Fairy Meadows, która spływa prosto z gór, to jest absolutny top. W Lahore piłem soki z lodem, który raczej nie był robiony z wody butelkowanej, i nic mi nie było.
 PM off
cccc lubi ten post.

#4 PostWysłany: 18 Gru 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
@cccc, IMODIUM to, z tego co się orientuję, produkt amerykański.

Ja kupilem wyprodukowany przez szwajcarska firme farmaceutyczna Janssen-Cilag AG, ktora dzis nalezy do giganta Johnson & Johnson. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 19 Sie 2022 01:36 

niebieski
Hm, mięso z jaka jest pyszne, jadłam nie raz w Pakistanie i nie miałam zaburzeń żołądkowych.

Lepiej jadłam w Pakistanie niż w Indiach.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości