Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:42 

Ostrzegam przed jedzeniem mięsa jaka (w dużych ilościach), czyli popularnego street food, w Karimabadzie.
Jadłem na głównym deptaku (Karimabad Road), w okolicy World Roof Hotel. Tak jak pakistańska kuchnia pod względem higieny, przypraw i możliwego złego wpływu na nasze żołądki nie ma nic wspólnego z indyjską (jest dalece lepiej), tak to mięso za wysoko stawia poprzeczkę. Problem w tym, że jest pyszne - zjadłem 6 takich szaszłyków, jakie widzicie na obrazkach :) I niestety się pochorowałem. Trzy dni mnie męczyło.

Image

Image
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 18 Gru 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki za ostrzezenie, mnie dopadlo po zjedzeniu suszonego miesa yaka w Bhutanie.
Ani szwajcarski lek IMODIUM ani nawet wysoko % lekarstwa pierwszy raz nie potrafily pomoc. ;)
Moze byc inna flora bakteryjna, do ktorej nasze zoladki nie sa przyzwyczajone i maja sztress.
Dopiero jak poszedlem do lokalnej apteki i dostalem ichniejsze tabletki (sprzedawane na sztuki) pomogly. :D
A tak poza tym w innych miejscach na Swiecie, jak np. w tybetanskiej restauracji Shangrila w Zürichu zamawialem mieso z yaka, ktore lubie i nigdy nie mialem problemow.
Ostatnio taxowkarz z Indii w NY ostrzegal, aby unikac pakistanskich restauracji, gdyz za malo dbaja o higiene.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Gru 2017 23:15 

@cccc, IMODIUM to, z tego co się orientuję, produkt amerykański.

W Pakistanie można jeść uliczne jedzenie. Jadłem z garkuchni, jadłem samosy (bo je uwielbiam) i masę rzeczy z przydrożnych knajp. Trochę podróżowałem autostopem i lokalsi mnie zabierali. Zawsze wszystko było ok... do czasu, aż trafiłem na mięso jaka.
Z wodą jest w miarę ok. Nie piłem takiej z kranu, ale myłem w niej zęby. Natomiast woda górska to jest po prostu poezja. Uwielbiam gruzińskie Borjomi i polską Krystynkę ale to wody gazowane, a gazowane smakują inaczej. W Pakistanie woda w rejonie Fairy Meadows, która spływa prosto z gór, to jest absolutny top. W Lahore piłem soki z lodem, który raczej nie był robiony z wody butelkowanej, i nic mi nie było.
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Gru 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
@cccc, IMODIUM to, z tego co się orientuję, produkt amerykański.

Ja kupilem wyprodukowany przez szwajcarska firme farmaceutyczna Janssen-Cilag AG, ktora dzis nalezy do giganta Johnson & Johnson. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2022 01:36 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Hm, mięso z jaka jest pyszne, jadłam nie raz w Pakistanie i nie miałam zaburzeń żołądkowych.

Lepiej jadłam w Pakistanie niż w Indiach.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group