Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:09 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Jak w temacie. Prośba o wrzucenie ciekawych miast gdzie można zatrzymac się na kilka dni?
Choć jak się zaliczyło kilka razy Pragę to nie wiem czy w innych miejscach będzie się podobać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z czystym sumieniem mogę polecić Ołomuniec. Stare miasto robi wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Wrz 2014 23:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Ołomuniec, Czeski Krumlow, Plzen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2014 06:50 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Może Kutna Hora? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2014 07:19 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Brno i okolice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Wrz 2014 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z większych miast Ołomuniec, Czeski Krumlov albo Kutna Hora. Z mniejszych - zależnie od regionu. Na południu Telč, na północy Mělník.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2014 07:57 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 2
Cześć,
mieszkam w Czechach od ponad 3 lat. W okolicach Pragi polecam Kutną Horę i zamek Karlsztejn. Wielu turystów jeździ również do Terezina, gdzie można zwiedzić obóz koncentracyjny, ale jeśli byłeś w Oświęcimiu, to raczej można sobie to darować. Dla mnie najładniejszym miastem w zachodnich Czechach jest Czeski Krumlow. Warto też zahaczyć o Czeskie Budziejowice. Na Morawach można się zatrzymać w Ołomuńcu na parę godzin. Jest to małe miasto, ale ma bardzo urokliwe centrum. Brno radziłabym odpuścić, bo nie zachwyca, ale w okolicy znajduje się Morawski Kras z niesamowitymi jaskiniami krasowymi. Najpiękniejsza jest jaskinia Punkevni, ale najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem, bo cieszy się dużym powodzeniem. Można też jechać do Lednic i do Valtic, gdzie są dwa piękne pałace z ogrodami. Mikulov to miasto na granicy z Austrią znane z produkcji wina. Jakoś na dniach będzie się tam odbywało winobranie, bo wrzesień to czas młodego napoju winnego, burczaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2014 08:03 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no ten Olomuniec faktycznie fajny. Reszta widzę trochę dalej od granicy. Szkoda,że ostatnim razem z Pragi nie zachaczyłem o podane wyżej miasta :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2014 08:16 

Bliżej granicy, masz piękne miasteczko Stramberk, z zamkiem, starówką. Obok park narodowy Sipka. A 20 km przed Pragą, od strony Brna ,fajne miasteczko Riciany.
Tam można dobrze i tanio nocować, zjeść i wypić. A do Pragi szybciutko dostać się własnym autem, pociągiem lub autobusem.
Nie płacimy wtedy "praskiego" haraczu za wszystko.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Wrz 2014 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
mi się bardzo podobało Brno,
moi znajomi lubią wracać do Ostrawy,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Wrz 2014 09:31 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
a ja dla odmiany polecę Mikulov. Miasto "winiarskie" otoczone winnicami.
Fajne miejsce do zwiedzenia podczas wypadu do Wiednia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2014 10:12 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no proszę ile cennych informacji :) aż dziw bierze,że wcześniej nie pojawił się taki temat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Wrz 2014 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Osobiście polecam Pardubice oraz Chrudim.
Bliżej Granicy PL jest mała miejscowość leżąca nad jeziorem Rozkos: Česká Skalice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Wrz 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Na południu Czeskie Budziejowice - wyjątkowo ładny rynek. Klimatyczne miasto z uczciwymi cenami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2014 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Tuż za polską granicą warto odwiedzić Zlate Hore. Małe miasteczko z klimatycznym starym miastem (w sumie główną ulicą) i barokowym kościołem.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Wrz 2014 21:15 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 12
Ja lubię Harrachov kilka kilometrów od Szklarskiej Poręby. Zimą i latem jest tam fajnie, są niezłe trasy narciarskie, a latem można pochodzić po górach. Atrakcje: mini browar i kąpiele w piwie :D , skocznia i mulawskie wodospady.
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2014 22:03 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
ze znanych, fajnych miast w Czechach można jeszcze polecić "skalne miasta" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2014 22:31 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Co prawda nie do końca na temat, bo to wypad na parę godzin z Pragi, ale wspomnieć można o Lidicach.
Czyli wsi położonej na północny zachód od Pragi, niecałe 30 min jazdy autobusem z przystanku Praha, Dejvická.
Lidice to wieś, która w trakcie II wojny światowej [10 czerwca 1942] została zrównana z ziemią, a mieszkańcy wymordowani przez SS[tak w dużym skrócie].
Podobny los spotkał inną czeską wieś - Leżaki [24 czerwca 1942].
Działania te był następstwem zamachu na Reinharda Heydricha przez żołnierzy emigracyjnego rządu Czechosłowacji.
Po wojnie Lidice zostały odbudowane; nieco je przesunięto względem pierwotnego położenia.
Obecnie na terenie starej wsi znajduje się kilka obiektów, które można zwiedzać - lidice-memorial.cz.
W sam raz na krótki spacer, oderwanie się od zatłoczonej Pragi i osobiste refleksje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:25 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
Polecam Ołomuniec, w którym jest sporo fajnych i urokliwych zaułków. Ja z Ołomuńca wybrałem się do Kromeriża (niewielkie miasteczko, z niewielką starówką, Zamkiem i ładnymi ogrodami). Potem zaliczyłem Trebicz, w którym fajny potencjał ma dzielnica żydowska, ale trochę niewykorzystany. Stamtąd ruszyłem do Telcza, miniaturowej miejscowości z długim rynkiem w nietypowym kształcie, otoczonego z 3 stron stawami. Bardzo pozytywne, kolorowe miejsce. Potem były znowu niewielkie Slavonice leżące tuż przy granicy z Austrią, chyba często pomijane przez turystów, Cesky Krumlov (uroczy ale do zwiedzenia w 1,5 dnia), Kutna Hora i Jicin (ten ostatni jako baza wypadowa do Czeskiego Raju, chociaż Rumcajs mnie przyciągnął). Z nich wszystkich myślę że Jicin i być może Trebicz można sobie darować, ale resztę IMO warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:28 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Liberec w sercu Gór Izerskich, miasto piękne i magiczne. Na weekend lub dłuższy wypad. Zabytki + moc atrakcji + Jested. Kto tam był wie o co chodzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group