Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sty 2015 22:21 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Tak jak w temacie, mam pytanie co warto zobaczyć w Ostravie ? :) Liczę na jakieś konkretnie sugestie.


Ostatnio edytowany przez klapio, 05 Kwi 2023 17:10, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 24 Sty 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Dni NATO pod koniec września - super sprawa

i

http://www.stodolni.cz

ulice ktera nikdy nespi

tyle zobaczyłem jak byłem ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sty 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Polecam serdecznie ZOO :) W ciągu jednego roku byłam w ogrodach zoologicznych w Chorzowie, Krakowie, Gdańsku i Ostrawie i zdecydowanie jest to najlepszy obiekt! Zoo jest ulokowane w lesie, przechodzi się między klatkami, można niemal dotknąć zwierząt. Pamiętam poza tym ciekawe skrzynki, w których były np jajo strusia czy kawałek wełny z futra lamy. Zabawa przeznaczona dla dzieci, ale mnie też wciągnęła :D Aha, opisy w języku czeskim są bezcenne ;)
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2015 22:07 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Akurat wybieram się w lutym więc do dni NATO nie zostane. Słyszałem właśnie o ulicy Stodolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2015 22:10 

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 8
Warto wejść na wieżę ratusza, b. ładny widok, kosztowało jakieś grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off
taszon lubi ten post.
taszon uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2015 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 9
Proponuje zacząć od wieży ratusza. Niedaleko jest basen miejski więc jeśli będziesz samochodem możesz go tam zostawić bez płacenia. Jeśli będzie ładna pogoda to naprawdę panorama wygląda pięknie. Z wieży wychodzi się na zewnątrz i przed Tobą jest tylko siatka ochronna. Możesz chodzić i podziwiać widoki dookoła bez ciśniencia się do okien. Jeżeli będzie tego dnia wiało, to u góry uważaj bo różne przedmioty widziałem jak już ludziom odfruwały ;) Następnie rynek. Każdy rynek to przeważnie serce miasta. Jedne ładniejsze, drugie brzydsze ale zawsze warte obejrzenia.
Stodolni raczej jako ciekawostka lub jeśli będziesz chciał coś zjeść. W dzień tak naprawdę mało co tam się dzieje.
Warto pokręcić się po dzielnicy Poruba. Gigantyczne kamienice i zabudowa mieszkaniowa zdobiona symbolami minionej epoki spod znaku sierpa i młota. Jest jeszcze parę kościołów ale żaden "zachwycający", a jeden z nich w dzielnicy prawie romskiej więc trochę niebezpiecznie.
Ostrava to raczej jednodniowa wycieczka.
A z imprez to królują Dni Nato i festiwal Colours of Ostrava.
_________________
www.tubywalcy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2015 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Jeśli kogoś kręcą industrialne klimaty polecam:
- http://www.landekpark.cz/ - dawna kopalnia węgla kamiennego z trasą podziemną w północnej części Ostrawy,
- http://www.dolnioblastvitkovice.cz/ - dawny kombinat górniczo - hutniczy,
Image
- hałdę Ema - zapożarowane zwałowisko pokopalniane (śnieg tam topnieje nawet podczas mrozu i radzę uważać na wyziewy),
Image
- całkiem sporo różnych obiektów poprzemysłowych rozsianych po całym mieście.

Stodolni jak dla mnie to ulica bez klimatu, nastawiona głównie na Polaków. Pierwsza lepsza knajpa poza tą ulicą będzie zapewne lepszym miejscem do wypicia piwa. Widok z wieży ratusza i zoo jak najbardziej polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2015 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Cytuj:
Stodolni jak dla mnie to ulica bez klimatu, nastawiona głównie na Polaków.
Byłeś tam w piątek po 22 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2015 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
wojtekf93 napisał(a):
Cytuj:
Stodolni jak dla mnie to ulica bez klimatu, nastawiona głównie na Polaków.
Byłeś tam w piątek po 22 ?


Kilka razy się zdarzyło. Mieszkałem rok w Ostrawie. Ja tam wolę klimat zwykłej czeskiej hospody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2015 21:09 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Też polecam ZOO, szczególnie rodzinom z dziećmi.
Jest naprawdę duże, ale też dobrze rozplanowane, czyste, zadbane. Można tam spędzić cały dzień.
Uwaga: w kasie przyjmują tylko gotówkę w koronach czeskich, brak możliwości płatności kartą czy inną walutą. Warto się przygotować przed przyjazdem, bo ZOO jednak jest trochę oddalone od centrum i może być problem z wymianą/pobraniem kasy z bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2015 10:39 

Nie rozumiem tego zachwytu nad ostravskim ZOO, bo byłam w czerwcu 2012r i wrażenie dość przeciętne, dużo bardziej podobało mi się ZOO w gdańskiej Oliwie.

Natomiast dla zwolenników atrakcji przemysłowych polecam Kopalnię Michał:
http://www.dul-michal.cz/pl/
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Maj 2015 15:22 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
singielka_1976 napisał(a):
Nie rozumiem tego zachwytu nad ostravskim ZOO, bo byłam w czerwcu 2012r i wrażenie dość przeciętne, dużo bardziej podobało mi się ZOO w gdańskiej Oliwie.

Natomiast dla zwolenników atrakcji przemysłowych polecam Kopalnię Michał:
http://www.dul-michal.cz/pl/


Od 2012 roku naprawdę wiele się zmieniło :) Miasto sporo inwestuje i rozwija infrastrukturę.

Cytuj:
W ostrawskim ZOO na razie nieużywany sposób prezentacji zwierząt zaproponuje zwiedzających azjatyckie safari, które jest planowane na łące za wybiegiem wielbłądów.

Nowej ekspozycji doczekają się także tygrysy, na do teraz nieużywanym terenie lasu na ścieżce od pawilonu zwierząt afrykańskich (obszar jest około dziesięciokrotnie większy niż aktualny wybieg tygrysów). Częścią kompleksu będzie również ogromna przechodnia woliera ptaków wodnych.

Najtrudniejszym z planowanych projektów będzie przebudowa pawilonu ptaków wodnych na pawilon ewolucji, który będzie przeznaczony głównie dla grupy szympansów i niektórych innych afrykańskich naczelnych i dopełniony o wiele mniejszych gatunków zwierząt.

Oprócz tych „dużych” projektów ZOO będzie dalej przeprowadzać wiele mniejszych zmian, takich jak np. poprawa estetyki starszych pawilonów czy budowanie mniejszych ekspozycji naszej fauny w ramach ścieżek botanicznych.


http://www.zoo-ostrava.cz/pl/czitwan/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Maj 2015 16:13 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 15
Co do Landek Parku to niestety największym problemem jest całkiem sympatyczny, ale jednak mówiący bardzo szybko po czesku starszy przewodnik. Dla mnie, czyli osoby mówiącej ze słowiańskich języków oprócz naszego, także po rosyjsku i ukraińsku, naprawdę bardzo trudno było go zrozumieć. A chodzenie po kopalni bez rozumienia wiedzy, która płynie z ust przewodnika jest trochę bezsensowna.

Będąc w Ostrawie warto skoczyć podmiejskim autobusem do pobliskiego Hlucina. To miasteczko ładniejsze od przemysłowej i komunistycznej Ostrawy, ale najważniejsze, że mają tam Pivovar Avar. Dobre svetle piwko za 22Kc. Oryginalny wystrój pubu, do piwa dostajecie orzechy z prośbą o wyrzucanie łupinek po nich...na podłogę:)

Jeśli jesteście w Ostrawie, to warto skoczyć do Brna - dostaniecie się tam w, jeśli dobrze pamiętam, trochę ponad godzinkę. Za bilet w dwie strony na Pendolino zapłacicie 30-kilka złotych.

No i kupując bilet na autobus miejski w starych biletomatach musicie mieć bilon. Ja próbowałem kupić bilet (mając tylko banknoty) w sobotę około 8 rano i przy pozamykanych sklepach i opustoszałych ulicach (za wyjątkiem wszędobylskich Cyganów), zajęło mi to kilkanaście minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Maj 2015 16:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
jarhead47 napisał(a):
Jeśli jesteście w Ostrawie, to warto skoczyć do Brna - dostaniecie się tam w, jeśli dobrze pamiętam, trochę ponad godzinkę. Za bilet w dwie strony na Pendolino zapłacicie 30-kilka złotych.

Albo za dużo wypiłeś piwek przed podróżą, albo Brno pomyliło Ci się z Ołomuńcem, bo właśnie tam Pendolino z Ostravy jedzie niecałą godzinę. ;)
Do Brna trzeba jechać ponad 2h i Pendolino tam nie jeździ, nie tylko z Ostravy, ale w ogóle. Pendolino jeździ tylko na czeskiej magistrali kolejowej wschód-zachód, a Brno jest sporo na południe od niej.

Niemniej jednak i Ołomuniec, i Brno, zdecydowanie warte odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Maj 2015 16:24 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 15
Pewnie, że pomyliłem Brno z Ołomuńcem, bo do obu miejsc się wybierałem. Chodziło mi rzecz jasna o Ołomuniec:)


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lip 2016 04:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Maj 2015 18:40 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
jarhead47 napisał(a):
Jeśli jesteście w Ostrawie, to warto skoczyć do Brna - dostaniecie się tam w, jeśli dobrze pamiętam, trochę ponad godzinkę. Za bilet w dwie strony na Pendolino zapłacicie 30-kilka złotych.

Co jak co, ale jak dla mnie wrażenia z podróży są lepsze LEOexepressem, a i cena o połowę niższa (przy odrobinie szczęścia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2016 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To ja może się dopisze w tym wątku, chociaż to nie jest Ostrawa jako taka. Chciałem polecić muzeum Tatry w Koprzywnicy (Kopřivnice), około 35 kilometrów na południe od Ostrawy. Tatra, to chyba obok Škody, najbardziej znana czeska marka motoryzacyjna. Produkowali samochody osobowe, ciężarowe, wozy strażackie, pociągi, autobusy, tramwaje. Część z nich, w tym prototypy, które nigdy nie trafiły do produkcji stanowią obecnie muzealną ekspozycję. Razem ze znajomym spędziłem tam ze 2 godziny i bawiłem się jak dziecko. Podejrzewam, że wasze latorośle będą zachwycone.
Regionální muzeum Kopřivnice, Záhumenní 367/1, 742 21 Kopřivnice
Wstęp: 120 koron normalny, 80 koron ulgowy (140/85 koron bilet łączony na wszystkie muzea w Koprzywnicy).
Informacja w języku polskim: http://www.tatramuseum.cz/index.php?idj=4&r=3
Dojazd: najwygodniej samochodem, pociągiem około 60 minut z jedną przesiadką.

Załączniki:
20150509_131105_e.jpg
20150509_131105_e.jpg [ 236.94 KiB | Obejrzany 19797 razy ]
20150509_130158_e.jpg
20150509_130158_e.jpg [ 194.5 KiB | Obejrzany 19797 razy ]
20150509_122343_e.jpg
20150509_122343_e.jpg [ 216.22 KiB | Obejrzany 19797 razy ]
20150509_122333_e.jpg
20150509_122333_e.jpg [ 237.72 KiB | Obejrzany 19797 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Mar 2016 18:51 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 2
A jak będziesz w Koprzywnice wejdź pod górę (15 minut) do Stramberka. To małe cudowne i słodkie miasteczko - cos w stylu Kazimierza Dolnego - z ryneczkiem, zamkiem, miniaturowym browarem i jaskinią. Trafiliśmy tam przypadkiem jakieś 10 lat temu i od tej pory coroczna wizyta w Sztramberku jest naszym małżeńskim obowiązkiem :lol: :lol:

Oprócz tego w okolicy są fajne szlaki górskie - okolice Łysej Hory, Zamek w Hukwaldach, piękna starówka w Nowym Iczynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lip 2016 02:36 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 1
Dobry Wieczór;)

Ostrawa to jedno z bardziej niedocenianych czeskich miast. Sam się o tym przekonałem;)
Na mnie największe wrażenie robi dzielnica Witkowice z industrialną zabudową, faktycznie jak z powieści Juliusza Verne;)
Warto przeczytać artykuł o Ostrawie pod linkiem: http://przeglad-turystyczny.pl/europa/339-blisko-za-granica-ostrawa-czechy-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-i-okolica

pozdrowienia ze Śląska!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Mar 2017 20:16 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 307
niebieski
był ktoś ostatnio na Stodolni ? jak to wygląda teraz ? mam zamiar się wybrać i dlatego pytam - chodzi o ceny i o najlepsze lokale :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group