Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:36 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
W Kotlinie Kłodzkiej budowane są 4 ogromne suche zbiorniki.
Teraz planowana jest budowa kolejnych 9, które wymagają wysiedleń prawie całych wsi.
Akcja na fb:
https://www.facebook.com/Niedlazbiornikow/

Czy te budowy są potrzebne? Sam Prezes Wód Polskich - inwestora, twierdzi, że teraz problemem jest susza i brak wody:
https://nczas.com/2019/03/22/nie-do-wiary-zeby-powolac-nowa-instytucje-wymyslili-kolejny-problem-tym-razem-urzedasy-uratuja-nas-przed-smiercia-z-pragnienia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Andy
Te Wody Polskie powstały już przedtem a nie teraz żeby zbiorniki budować...
A Polska wcale nie ma dużych zasobów wodnych żeby w ogóle niczym się nie przejmować. Aczkolwiek nie wiem czy te zbiorniki i akurat tam są potrzebne. Na pewno wiem, że z tanim lataniem to nie ma nic wspólnego... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:58 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
@namteH Ale z podróżowaniem chyba coś ma wspólnego ;-) W czasie majówki turystów u nas była masa.
Co do celowości budowy suchych zbiorników to fachowcy mają różne zdania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2019 20:34 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Andt napisał(a):
Co do celowości budowy suchych zbiorników to fachowcy mają różne zdania.

To dlaczego namawiasz, że mamy być przeciwko tym zbiornikom ?
Fachowcy mają różne zdania, a my laicy mamy wiedzieć czy to dobrze czy źle, że je budują ?
Ja np nie mam o tym pojęcia ,ale rzuciłem monetę i wyszło, że mam być za budową. :D To jestem. Budować ! :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2019 20:58 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
@pazur
W ostatnich zdaniach zawarłeś to samo co myślą obecnie decydujący o takich ogromnych budowach. Dlatego jestem przeciw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Maj 2019 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
ludzie z kotliny kłodzkiej pamiętają powódź w Polanicy Zdroju z przed ok. 20 lat, i powiedz tym ludziom, którzy stracili domy, że zbiorniki nie są potrzebne, a jeszcze durny argument, że jest susza, więc są nie potrzebne, w każdej chwili może się to zmienić i po gwałtownych opadach będą podtopienia, szczególnie w górach,
i kolejny argument, jest susza więc wszelkie opady trzeba zatrzymać, bo inaczej za wszystkie wytwory rolnictwa będziemy b. dużo płacić
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2019 21:05 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Fakt. Bywam często w Polanicy i taki sobie strumyk Bystrzyca Dusznicka tyle szkód narobił. Na jednym domu na deptaku jest oznaczony poziom wody w czasie największej powodzi. Robi to wrażenie. A ekolodzy to zawsze protestują. Na wszelki wypadek. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Maj 2019 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
często protestują dla kasy, szczególnie przy budowie dróg liczą na kasę od inwestora za zakończenie protestów, a tak ślimaczek, robaczek , ptaszek itd...
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Maj 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
Mam w domu 2 lub 3 atlasy jeszcze z czasów PRL.
Są tam oznaczone "zbiorniki sztuczne okresowo zalewane" i tak się akurat złożyło, że właśnie na Sudety przypada ogromna większość jeśli nie wszystkie. Są to dane sprzed 30 do 40 lat. Wbrew pozorom aż tak wiele się w tej kwestii nie zmieniło. Nowe zbiorniki o dużej retencji można policzyć na palcach obu rąk.
Dwa razy udało mi się jechać pociągami w pobliżu "suchych jezior" - nie było wtedy roztopów, powodzi, ogólnie wysokiego stanu wody na rzekach. Z wyglądu to bardziej były pastwiska niż dno jeziora, na pewno w niczym nie przypominały osuszonych stawów. Jeśli tak mają funkcjonować te suche zbiorniki, że przez większość czasu można tam wypasać krowy - to dlaczego nie?
Co innego jeśli 100% brzegów i całe dno ma zostać wybetonowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group