Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lip 2016 00:08 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Czy ktoś z Was może testował plecaki Osprey i mógłby cokolwiek się o nich wypowiedzieć?
Kupuję nowy plecak i ogólnie Deuter ma dobre opinie, ale byłam dzisiaj w sklepie sportowym i model Osprey Aura AG 65 zwrócił moją uwagę. Ma dość ciekawy system nośny. Plecak do najtańszych nie należy, więc chciałam się dowiedzieć jakie są ogólnie opinie ludzi, którzy już jakiś sprzęt tej firmy posiadają. Czy warto czy nie warto kupować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 01 Sie 2016 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Cześć! Przed naszą podróżą mieliśmy niezłą zagwózdkę jakie plecaki kupić i po długich poszukiwaniach stanęło na Osprey-u. Ja mam Osprey Ariel 65 (Aura to chyba nowsza wersja Ariela?), a mój chłopak Osprey Aether 70. Jesteśmy w podróży już od 1,5 roku i plecaki wyglądają jak nowe, nawet ani jedna nitka nie pękła :D !!! Co prawda teraz po Am. Płd. poruszamy się autem, ale i tak używamy ich na trekkingach.

W UK często można dorwać dobre promocje na te plecaki. Ja swój kupiłam za 80 funtów, a mój chłopak za 140 - o wiele mniej niż regularna cena.

Kolejny plus Osprey'a - dożywotnia gwarancja w każdym miejscu na świecie. Są chyba też lżejsze niż Deutery i mają lepszy pas biodrowy. Pamiętaj o odpowiednim doborze rozmiaru plecaka i odpowiednim dopasowaniu wszystkich pasków. :)

Jedyne z czym się pomyliliśmy to objętość plecaków - mogliśmy kupić każdy o 10 l mniejszy...
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sie 2016 21:22 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Hej,
dzięki za odpowiedź. Już w sklepie byłam bardziej za Osprey ale skoro macie takie opinie to chyba się skuszę.
Zagwózdkę miałam głównie dlatego, że nie było tam Deutera którego brałam pod uwagę i nie mogłam naocznie porównać. Ale jeśli chodzi o pas biodrowy to od razu wykonanie zwróciło moją uwagę. Po naładowaniu obciążenia 15kg można było odczuć komfort na plecach. Gwarancja to spoko sprawa.
Ogólnie 65l to rozmiar jak dla mnie w sam raz bo można spakować wszystko co się potrzebuje. Właśnie mój stary wysłużony plecak miał taki rozmiar i czy na 2 tygodnie czy 2 miesiące szło się porządnie spakować i zabrać wszystko. A nie wiem czy ten plecak to nowa wersja Ariela. Sprawdzę. Ogólnie jest to nowa kolekcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2016 11:34 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Cześć,
Moja żona ma Deuter Aircontact 60+10 SL, ja zaś mam Deuter Aircontact 65+10. Nie wyobrażamy sobie lepszych plecaków ale zaznaczam że porównanie mamy tylko do "niefirmówek" które mieliśmy wcześniej.Niestety nie mamy żadnego porównania do Osprey. Materiał nie do zdarcia, pas biodrowy świetnie odciąża plecy, fajna wentylacja pleców no i masa przydatnych pasków i kieszonek -naprawdę pod tym względem moim zdaniem jest wręcz perfekcyjnie. Istnieje ponadto możliwość przedzielenia w środku komory na dwie osobne.
Co najbardziej ceni moja żona w tym plecaku to możliwość dotarcia do rzeczy z 3 miejsc: zamek od dołu (dolna komora), otwór od góry oraz dość duża klapa na zamek od frontu/przodu plecaka.
Tak jak wspomnieli przedmówcy te plecaki nie należą do najlżejszych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2016 19:37 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Ipkol napisał(a):
Cześć,
Moja żona ma Deuter Aircontact 60+10 SL, ja zaś mam Deuter Aircontact 65+10. Nie wyobrażamy sobie lepszych plecaków ale zaznaczam że porównanie mamy tylko do "niefirmówek" które mieliśmy wcześniej.Niestety nie mamy żadnego porównania do Osprey. Materiał nie do zdarcia, pas biodrowy świetnie odciąża plecy..


Pas biodrowy Osprey jest chyba nie do przebicia. Kieszonek też jest sporo. Jak dla mnie ten plecak to chyba jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek widziałam i Deuter w sumie się trochę chowa. Także decyzja już zapadła-kupuję Osprey.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2016 19:47 

Ja kupuję niedługo Osprey Kestrel 48 l. Przy dużym litrażu poważnie rozważyłbym polskiego Wisporta. Materiał zewnętrzny robi różnicę.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Posiadam Deuter Air Contact 55 i bardzo sobie chwalę. Plecak ma już 6 lat i brałem go na każdy większy wyjazd od Kazachstanu po Izrael. Do tej pory nie ma żadnych śladów uszkodzeń, nie puściły szwy, nie ma żadnych przetarć materiału, wszystkie klamry też są jak nowe. Według mnie plecak nie do zdarcia. Kupiłem go na wyprzedaży w Szkocji. Nie wiem czy jest jakaś różnica ale posiadam też Deuter RACE X 12 kupiony w Polsce i w sumie też beż zarzutu jak wyżej ale po pół roku użytkowania starł się odblaskowy napis na plecaku. Dodam, że nie jestem osobą która w jakiś specjalny sposób dba o rzeczy. Te plecaki raczej wiele przeszły.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2016 09:34 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Pawelos, Ami,Amichyba jest tak, że i Osprey i Deuter to świetne plecaki a ludzie (czytaj: np. JA) bardzo przywiązują się do sprawdzonych marek. Bo oprócz wspomnianych wyżej przeze mnie dwóch aircontactów mamy też rowerowy Deuter Trans Alpine 32 i mały miejski Deuter Nomi- ze wszystkich jesteśmy bardzo zadowoleni. W sumie szkoda, że pewnie człowiekowi te plecaki teraz tak długo posłużą bo nie będzie okazji, żeby przetestować inne na własnej skórze : )
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Sie 2016 18:19 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 77
tak jak wyzej napisano wszystko zalezy od preferencji wlasnych.
Ja np uzywam Osprey atmos ag65L.
W sklepie przymierzalem rozne firmy deutera berghausa itd ale Osprey mi przypadl najbardziej i sprawdza sie naprawde dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group