Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 21 Paź 2011 10:43 

Rejestracja: 12 Maj 2011
Posty: 22
też byłem,ubrałem się jak na Syberie bo miało być rano ok.2C a po wylądowaniu cieplej niż w POL
pokręciliśmy drogę do Sandejfordu i zaszliśmy tam na 1.5h przed odlotem robiąc 10km:D
ale powrót NAJTAŃSZYM[SIC!! 19ZŁ-7KM ]autobusem i meldujemy się 35min przed odlotem,
krewetki i łosiek zakupiony w kiwi. cena krewetek dalej taka sama.
norwedzy strasznie uprzejmi i mimo fatalnego angielskiego szło się porozumieć,
oby więcej takich lowcostowych tripów.
pozdro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 21 Paź 2011 16:09 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Ile te łososie i te krewetki kosztują? Nie było problemu z przewożeniem w podręcznym?
Mój wtorkowy wyjazd stoi pod znakiem zapytania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Paź 2011 13:30 

Rejestracja: 12 Maj 2011
Posty: 22
nie ma żadnego problemu z przewożeniem.
łosiek był dość drogi,ale ciężko się nie skusić.coś koło 30zł/kg wychodziło czyli podobnie jak u nas.
Krewetki po 22korony/kg co jest ceną rewelacyjną. zakup do tego torbę na mrożonki ,a wszystko spokojnie po przylocie nadal będzie zamrożone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Paź 2011 20:11 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
A jak z biletem na pociąg do Sandefjord? Kupić teraz przez internet czy mogę na miejscu? Nie ma żadnych problemów z dojazdem, bo tam jak sprawdzam na stronie NSB to jest jakaś uwaga o jakiś utrudnieniach, ale to chyba gdzieś dalej.. ale nie wiem...Ktoś się orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Paź 2011 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
gieibeoen napisał(a):
norwedzy strasznie uprzejmi i mimo fatalnego angielskiego szło się porozumieć,

angielskiego Waszego, czy Norwegów? Byłem tydzień w Norewgii (w wioskach też) i spotkałem tylko jedną osobę która by nie mówiła płynnie po angielsku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Paź 2011 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
hejka,

i jak Czedab - lecisz jutro? Bo ja niestety odpadłam ale mój chłopak leci :D więc jeśli taxi do wioski nadal aktualne to on sie pisze,

ktoś jeszcze jutro jedzie po krewetki :D ?

pozdrawiam
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 24 Paź 2011 13:11 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
u mnie miało lecieć 5 osób, wyszło tak, że lecą dwie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Paź 2011 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
bo trzeba by się jakoś zgadać żeby taxi do miasta wziąć :)
w sensie do kiwi na krewetki
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Paź 2011 21:54 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 84
100krotka napisał(a):
hejka,

i jak Czedab - lecisz jutro? Bo ja niestety odpadłam ale mój chłopak leci :D więc jeśli taxi do wioski nadal aktualne to on sie pisze,

ktoś jeszcze jutro jedzie po krewetki :D ?

pozdrawiam


Witaj, przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale odpuściłem lot, strata 8 PLN-ów, jestem w Warszawie od niedzieli, przez kilka dni, pozdrawiam. Wystraszyłaś się mgły ?
_________________
Czasem samoloty spadają, ale czasu na modlitwę i prośbę o odpuszczenie win wystarczy. Czechu, pilot szybowcowy i samolotowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Paź 2011 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
mimo że nie poleciałam to i tak zdam krótka relację z wypadu mojego drugiego pół :)

w godzinkę można spokojnie dojść do Sandefjord - pogoda była ładna więc i spacer miły,
kiwi znajduje się zaraz na wlocie do miasteczka więc długo nie trzeba szukać,

krewetki małe 25NOK/kg ( w pancerzykach)
krewetki większe 98NOK/kg (bez pancerzyków)
łosoś 400g 37NOK
pstrąg tęczowy 500g tez jakoś niecałe 40NOK


wizzair miał niestety w drodze powrotnej prawie 3 godziny opóźnienia (sic!) ale zrekompensował to 4eurowym talonem (za co nawet czekolady nie można bylo kupic :D) ale grunt że się starali. Do czekolady trzeba było dołożyć dwa NOKi :)

ogólnie wypad baaardzo udany, zakupy też, krewetki pyyyszne
a cała akcja naprawdę prosta do ogarnięcia :)

polecamy!!
kolejny wypad w listopadzie
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Paź 2011 10:25 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
ja dopiero dotarłem do domu, bo zostałem na chwilę w Poznaniu (bo wracałem do Poznania, miałem szczęscie, bo Poznań akurat punktualnie był). Jak odeśpię (noc przed wylotem nie spałem w ogóle ;D ) to zdam jakąś relację. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Paź 2011 19:00 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
No moim blogu jest już krótka relacja z Sandefjord. ;)

http://me-and-my-sweden.blog.onet.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Paź 2011 20:53 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 347
100krotka w takim razie twojemu chłopakowi należy zapewne się odszkodowanie;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Lis 2011 00:02 

Rejestracja: 10 Paź 2011
Posty: 1
Spaliście kiedyś na lotnisku? Wiem, że jest zamykane, ale ponoć zimą przy wyjściu da radę się przekimać... Nie wyrzucą nas do śniegu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Lis 2011 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
leci ktoś 15.11? :)
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Lis 2011 13:43 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 22
Witam,

Ja wybieram się 29.11 z Wrocławia. Lecę razem z siostrą.
Myślicie, że pogoda będzie w miarę w porządku? Może ktoś jeszcze leci, można się spotkać na lotnisku :).
Więcej osób to raźniej :).

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Lis 2011 17:55 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Ja lecę jutro i 6-go grudnia znowu :P

Btw gdzie mogę sprawdzić pogodę na Torpie? Z tego co widziałem, w tym tygodniu wszystko w miarę normalnie lądowało na Torpi (chyba tylko w niedziele Katowice były przekierowane, ale nie jestem pewien).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 26 Lis 2011 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
czedab napisał(a):
czedab napisał(a):
z tymi krewetkami to ostrożnie hahahaha, TORP to najbardziej zamglone lotnisko w Norwegii, może się zdarzyć że z uwagi na mizerny ILS w TORP i paskudną pogodę samolot powrotny odleci za...2 dni, zatem lecąc na krewetki za 4+4 albo 8+8 popatrzcie ma pogodę w METAR buhaha, lepej stracić parę złotych niż......



METAR pogoda dla lotniczych laików dla lotniska Sandefjord TORP

http://pl.allmetsat.com/metar-taf/polud ... ?icao=ENTO

kolega z lotniska ostrzegł mnie że jego znajomi koczowali w Torp 2 doby we mgle, samolot stał na stojance a z sąsiedniego RYGGE fruwało, niestety mieli ofertę Lufy za 300 ojro

a wrzesień i październik to trudna pogoda dla lotnictwa

*




tutaj czedab podawał jak sprawdzac pogodę:)



nasz wypad 15,11 udał sie bardzo fajnie, w jedna strone zlapalismy stopa więc mielismy więcej czasu na miejscu,
z kiwi bardzo blisko jest do portu - rozmawialismy z jednym rybakiem, i o 7 rano zawsze jest otwarty sklep ze świezymi rybkami,
sklep nazywa sie BraciaCośtam (nie pamietam) ale jak idzie sie od kiwi w strone wody ... prosto prosto prosto, to sklep jest na samym końcu po lewej (plus restauracja) ale bylismy za późno...
w drodze powrotnej wstapilismy tez do innego marketu "Meny" - jak się idzie w strone lotniska, jest krzyżówka i stacja i duzy market - nie sposob nie zauważyć, fajne i w dość dobrej cenie rybki - i nie mrożone tak jak większość w kiwi, za to dla porównania - krewetki prawie 70NOK (identyczne na pierwszy rzut oka jak w Kiwi)
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 26 Lis 2011 20:42 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
a jaka cena krewetek w Kiwi? i jakiej wielkości te krewetki, bo ciągle się jeszcze zastanawiam czy warto po nie jechać:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 26 Lis 2011 22:19 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
witam. lecę 24ego stycznia. myślicie, że w ramach oszczędności można po drodze złapać stopa? :P może być trochę ciemno i zimno, żeby tak spacerować te kilka kilometrów, a i czasu mało w sumie :) pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group