Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 16 Kwi 2013 21:30 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
marcino86 napisał(a):
byłem tam kilka dni temu, 4,5km prostą i przyjemną drogą, można zobaczyć trochę Norwegii i zaoszczędzić 50zł na os :)

Leciałeś z Wroclawia? Pieszo w obie strony? co zdążyłeś zobaczyć w tak krótkim czasie, mozliwym tdojazd na rolkach ? ;) Mam bilety po 4 zl i zastanawiam sie czy warto, tym bardziej, że takich cen ju w wizz raczej nie będzie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#342 PostWysłany: 16 Kwi 2013 21:48 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
1. Leciałem z Katowic a powrót był do poznania, przyleciałem o 8 a wylot był o 17 (zdecydowanie za dużo czasu).
2. Tak, w obie, pociąg jeździł co godzinę więc w skrajnych przypadkach pieszo szybciej... Skróciłem sobie trochę trasę korzystając z free shuttle z lotniska do dworca kolejowego w Torp.
3. Byłem w porcie, na dwóch wzgórzach z widoczkami, w centrum handlowym, w McD i trochę powłóczyliśmy się po mieście.
4. Rolki ? wydaje się to świetnym pomysłem, bardzo fajne jakościowo asfaltowe drogi o niskim natężeniu ruchu, o ile oczywiście 5km nie jest dla Ciebie przeszkodą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 17 Kwi 2013 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
pemat napisał(a):
patrykdo - zainteresowały mnie twoje statystyki:

5 lotów - 399.55 h
najdłużej trwający lot - 222:00 h z: Schonefeld - Berlin, Germany do: Inezgane - Agadir, Morocco
najkrócej trwający lot - 6:00 h z: Strachowice - Wroclaw, Poland do: Torp - Sandefjord, Norway
średnia długość lotu - 79:59 h :o - nie zdziwiło cię to? ;)

poprawione :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 17 Kwi 2013 19:57 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
gruzin napisał(a):
mozliwym tdojazd na rolkach ? ;) Mam bilety po 4 zl i zastanawiam sie czy warto, tym bardziej, że takich cen ju w wizz raczej nie będzie :(


Rolki to fenomenalny pomysł na tę trasę, tym bardziej że w jedną stronę prawie cały czas jest z górki. Że też sam na to nie wpadłem. Tylko na zakrętach radzę uważać, żeby się pod auto nie wbić jakieś.

Nie ma się co zastanawiać, leć. Ma tamta okolica swój urok i skoro już masz bilety warto wykorzystać, bo przy wyższych cenach to w przyszłości lepiej polecieć w jakieś znowu inne miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 18 Kwi 2013 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 55 539
krótkie info dla potomnych z jednodniówki z Wrocka (16.04.2013):
- samolot wylądował w Torp kilkanaście minut przed czasem
- shuttle stoi przed samym wyjściem z terminalu, obsługa grzecznie pyta jeszcze przed autobusem dokąd się wybierasz, shuttle darmowy, nikt nie pyta o bilety, od wyjścia z samolotu do autobusu 2 minuty:)
- przejazd pociągiem - do Sandefjord w prawo. drogo...dla nas. ale za 6 minut jesteś w centrum miasta. 40 NOK/dorosły, 36 NOK/student, dziecko free, klasa VIP w pociągu + 180 NOK za taką przejażdżkę (możliwe że dotyczy też dłuższej trasy - niejako ryczałt, tego jeszcze nie wiem), płaciłem kredytówką w pociągu.
- Sandefjord - w 3 godzinki można być na punktach widokowych , pomniku wielorybników, mcdonaldzie, w porcie, w Kiwi - wszędzie blisko.
- sklep Kiwi - najtańsze krewetki mrożone (luzem) 29,40 NOK/kg. do sklepu nie wolno wchodzić z własnymi plecakami, bagażami itp (czyżby ochrona przed naszymi? :) ) płaciłem debetówką Visa
- poczekalnia na dworcu zamykana na noc, w poczekalni automat do zakupu biletów (obsługa intuicyjna), toalety (najsłabsze ogniwo podczas całego tripu), zamykane szafki na bagaże (płatne), w pobliżu sklepik, kebab itp
- kierowca shuttle busa ma fajną i bezstresową robotę:)
- na lotnisku free wifi, nie przejdziesz przez bramkę z własnym napojem
- wraca ten sam samolot z tą samą załogą Wizzair, na te kilka godzin robi rotację do Rygi albo Tallina (zapomniałem)
- wrzucę fotki jak mi ktoś podpowie jak to zrobić tutaj.


Pozdrawiam podróżników :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 18 Kwi 2013 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 55 539
zapomniałem dodać: bilety Wizzair po 4zł :) dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów (Skibek)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 19 Kwi 2013 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
PawełP napisał(a):
- wrzucę fotki jak mi ktoś podpowie jak to zrobić tutaj.


Pozdrawiam podróżników :)


Pawle http://imageshack.us/

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 19 Kwi 2013 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Po wyjeździe wrażeń kilka:
Trafiłem niemal idealnie w okno pogodowe. 17.04 był słoneczny, choć chłodny (ok 4-8 stopni) i wietrzny, w przeciwieństwie do kilku poprzednich dni kiedy było pochmurno i deszczowo. Niestety wytrzymało tylko do 23...
Znając prognozy zapowiadające pogorszenie pogody późnym popołudniem, postanowiłem dzień wykorzystać na zwiedzanie, a popołudnie na rejs do Stromstad. Moim zdaniem najciekawszym punktem widokowym w mieście jest ten najczęściej pomijany, najbardziej (ale bez przesady) oddalony od centrum, po jego północno zachodniej stronie. Aby na niego trafić należy pod szczytem wzgórza dostrzec pokaźnych rozmiarów nowoczesną rezydencję z powiewającą nieco powyżej norweską flagą. Z rejonu stacji można podejść tam np. Aslyveien następnie skręcić w lewo w Nedre Asenvei a na sam szczyt dotrzemy intuicyjnie Mokollveien. W zasadzie fragmentami jest tam turystyczne oznakowanie, ale wikingowie mają do niego chyba lekko specyficzne podejście, więc radzę opierać się na własnym rozsądku.
Sandefjord - ładne zadbane miasteczko. Na mnie największe wrażenie zrobił nieco odbiegający stylem od innych granitowy budynek niegdysiejszego banku - obecnie sklep ze "szmatami" oraz piękna uliczka białych, drewnianych domków Bjergatte.
Rejs promem moim zdaniem warto wykorzystać jako tzw zabijacz czasu do odlotu. W tym dniu akurat wyjątkowo nie było rejsu o 14 więc popłynąłem o 17. I bardzo dobrze się stało, bo około tej godziny zaczęła się lekko psuć pogoda.
Jedyna uwaga - warto mieć rezerwację, a nie kupować biletów dopiero na miejscu. Za bilet powrotny kupiony bezpośrednio przed rejsem zapłaciłem 90 NOK zamiast 40 jak w przypadku rezerwacji na stronie Color Line.
Wiatr tego dnia był okrutny, więc rejs po wypłynięciu na jako takie otwarte morze dostarczał niezapomnianych wrażeń błędnikowi.
Najspokojniejsze miejsce na promie to najwyższy 9 pokład. Wszędzie indziej konsumpcjonizm, nie tylko alkoholowy, ale przede wszystkim zakupowy.
W Stromstad spędziłem dokładnie 10 minut. Starczyło czasu na rynek, na skałki już nie. Ale pogoda była już kiepska, więc chyba wiele nie straciłem.
W Sandefjord byliśmy około 22:30. Po drodze na lotnisko zaczęło kropić, potem siąpić, potem padać. Klatka schodowa była jeszcze wolna, zająłem więc miejsce pod grzejnikiem. Tu uwaga - w tej chwili są dwa wielopoziomowe parkingi, jeden tuż przy terminalu, drugi w głębi placu postojowego obok bramy, którą jeździ autobus. Też ma ogrzewaną klatkę schodową i jest ona chyba nieco obszerniejsza.
Świtem deszcz lał tak okrutnie, a chmury snuły się tak nisko, że zacząłem mieć wątpliwości czy Wizz da radę.
Dał.
Lało tak, że na krótkim odcinku od terminalu do drzwi samolotu można było dokładnie zmoknąć. Temperatura w okolicy 4-5 stopni i wiatr.
W Katowicach powitało mnie słońce i 23 stopnie ciepła...
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 05 Maj 2013 18:32 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Na szybką "jednodniówkę" z Gdańska polecam wybrać się na punkt widokowy
o współrzędnych : N 59° 09.840 E 010° 13.588
Idąc główną drogą dochodzimy do początku wzgórza i skręcamy w drogę gruntową
biegnącą w lewo. Idziemy mijając drewniane schody z prawej, później strumyk z mostkiem
z lewej i dochodzimy do łagodnego podejścia z prawej strony.
Szlak jest oznaczony czerwonymi, foliowymi wstążkami zawieszonymi na drzewach,
a wąska ścieżka wije się między skałami. Gdy zobaczycie miejsce z drugiego zdjęcia
chwytacie linę i wchodzicie na górę ( czerwonego kabla z prądem nie ruszamy :)
Polecam pokręcić się po całym wzgórzu, gdyż widoki są naprawdę ładne, a na prawej
skałce jest zawieszona huśtawka :))

Ładne tereny :
Image

Mała wspinaczka :
Image

Piękny widok z góry :
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 05 Maj 2013 19:18 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 119
Fajny pomysł - dobrze tylko, że nie było mokro, bo wtedy mógłby być problem z bezpiecznym wejściem i zejściem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 13 Maj 2013 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 55 539
leci ktoś 14.05.2013 jednodniówka WRO-TRF, TRF-WRO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 13 Maj 2013 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
http://zkimlece.pl/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 13 Maj 2013 18:01 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 2
Ktoś pytał kilka stron temu, czy bywa tak, że samolot zamiast w Torpie ląduje w samym Oslo Gardermoen. Otóż tak, miałam taką sytuację 9. maja, wylot z Katowic o 6.10. Podobnie jak ktoś już pisał, była ogromna mgła, schodziliśmy do lądowania i nagle samolot poderwał się w górę, eh, zawał, zwłaszcza, że to mój pierwszy lot ;p Próbowaliśmy jeszcze z dwa razy kołować czy lądować, ale ostatecznie polecieliśmy na główne lotnisko w Oslo! Co było genialne, bo dzięki temu byliśmy od razu w mieście, 25 km od centrum może :) Ale jednak co strachu, to strachu ;) Dla innych ludzi podstawiono busy do Torpu, myśmy się oddzielili, bo było nam to na rękę. Okolice Oslo, Sandefjordu i Stromstadu zdecydowanie warte zobaczenia, zwłaszcza, jak trafi się na fajnych ludzi, więc polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 15 Maj 2013 01:20 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Korzystając z tego, że lecąc z Gdańska można wyrwać 3 godziny na miejscu,
postanowiliśmy rzucić okiem na Sandefjord. W jedną stronę pojechaliśmy pociągiem
za darmo, gdyż konduktor nie zdążył do nas dojść na koniec pociągu.
Ze stacji udaliśmy się pod fontannę, dalej do portu i na skałki. Zeszliśmy po drugiej
stronie kierując się już piechotą na lotnisko. Na stacji Torp złapaliśmy autobus,
co zaoszczędziło nam trochę marszu :)
Kolejny wypad w czerwcu Gdańsk - Torp - Wrocław będzie już całodzienny,
więc będzie czas aby poszukać atrakcji w okolicy po przepłynięciu się promem.

Może starczy też czasu, aby zobaczyć co tam u Trolli słychać :)
GPS : N 59° 07.479 E 010° 12.932
art : http://www.sb.no/nyheter/slar-et-slag-for-jettegrytene-1.1015871

Ps. Po kilku wypadach mam dziwne wrażenie, że "kolory Norwegii" są jakby ładniejsze,
takie pastelowe ;p

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 15 Maj 2013 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 18
Loty: 29
Kilometry: 55 539
ja dodam że przejście na pieszo z lotniska do Sandefjord (centrum) zajmuje około 1,5h. bez czekania na Shuttlebus. wypróbowane wczoraj :)
Robale w Kiwi nadal po 29,40 NOK/kg (przechodzi zwykła debetówka Visa.

Na stacji kolejowej Sandefjord pojawił się tv z aktualnymi czasami odjazdów pociągów. Bardzo pomocny w przypadku gdy jesteś w mieście, masz czas i nie wiesz czy pojechać pociągiem na początek odprawy czy następnym za godzinę.


dobre miejsce na fotki: Mollerasen - wzgórze z pomnikiem górujące nad miastem widziane choćby z dworca.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
#356 PostWysłany: 31 Maj 2013 12:20 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Ktos potwierdzi/zaprzeczy, ze w KIWI w Sandefjord mozna dostac jednorazowego grilla? (takiego z weglem i podpalka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 31 Maj 2013 19:54 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 2
Witam,

Jestem nowy na forum, wybieram się do Sandefjord na 24 h i chce wypożyczyć auto , czy ktoś mi może polecić jakąś wypożyczalnie? najlepiej taką która akceptuje zwykłe debetówki bo nie posiadam wypukłej kredytówki. Czy jest jakiś patent na to ? Bardzo proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 31 Maj 2013 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dziś w czasie jednodniówki GDN-TRF-GDN wraz Matt80 (KTW-TRF-GDN) przeszliśmy się na bunkry.
Bunkry oddalone od stacji kolejki o 4,7 km, nam zeszło 55 minut.
W drodze powrotnej do samego lotniska zeszło nam z bunkrów 60 minut (byliśmy 10 minut po odjeździe i 20 minut przed kolejnym pociągiem i nie chcieliśmy ryzykować) w sumie zrobiliśmy około 11 km.
Droga dojścia:
Image
Widok ze szczytu na południową stronę:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 31 Maj 2013 23:11 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Super, że udało się Wam tam dotrzeć :)
Lecę 18 czerwca i może zdążę po promie się tam przejść.
Nie ukrywam, że tym zdjęciem narobiliście mi "smaka" ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 31 Maj 2013 23:38 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Komornik napisał(a):
Ktos potwierdzi/zaprzeczy, ze w KIWI w Sandefjord mozna dostac jednorazowego grilla? (takiego z weglem i podpalka)


Miesiac temu byly na 100%, prawie przy samym wejściu do sklepu, za bramkami. Ciezko przeoczyc. Dokładnej ceny nie pamiętam, ale była znosna (40-50NOK).

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group