Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lip 2014 08:42 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Jest jedna opcja jeśli ktoś nie chce spać na lotnisku.

Można spać na terenie szkoły niedaleko lotniska!

Szkoła znajduje się tutaj:

https://www.google.pl/maps/dir/Sandefjo ... 08!1m0!3e0

Z lotniska można dojechać darmowym autobusem na stację kolejową, a ze stacji jest to 10 minut na piechotę. Szkoła znajduje się po prawej stronie drogi, idąc od strony lotniska.

Szkoła nie jest ogrodzona i można normalnie wejść na jej teren.
Na terenie szkoły znajdują się 4 malutkie drewniane domki dla dzieci, przy placu zabaw, w których można normalnie spać w środku. Nie trzeba dzięki temu zabierać ze sobą namiotu. Również na jej terenie jest mały okrąglak, przy którym jest stół, ławki i miejsce na ognisko/grilla. Jest tam również sporo przygotowanego drewna.
My nie rozpalaliśmy ogniska, ale trzeba by zapytać miejscowych czy była by taka możliwość, my nikogo takiego nie spotkaliśmy bynajmniej. Do tego jest masa miejsca na rozbicie namiotu na równej, przystrzyżonej trawce. I jest przede wszystkim bardzo cicho!

Rok temu spaliśmy przy samym lotnisku na takiej wykoszonej trawce i porównując te dwie miejscówki stwierdzam że szkoła jest o wiele lepszym miejscem!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Skiper, 30 Lip 2014 09:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Lip 2014 09:07 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
No a jeśli wszystkie domki ktoś zajmie, to robi się problem :)


Czy trzeba gdzieś zgłosić u kogoś chęć przenocowania w tym miejscu?
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2014 09:32 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
To są takie domki przy placu zabaw, tam nic nie ma w środku, one raczej służą dzieciom do zabawy ;)

My nikomu nie zgłaszaliśmy i był luz. Zachowywaliśmy się dość cicho i nie zwracaliśmy na siebie uwagi, dlatego też nikogo nawet tam nie spotkaliśmy. W ogóle jest tam bardzo mało domów/gospodarstw dookoła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lip 2014 09:35 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
masz moze fotki tych domkow? tam jest wzglednie czysto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lip 2014 09:36 

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 2
To, co robicie za granicą jest straszne. Spać w małych drewnianych domkach na terenie szkoły, w których w dzień bawią się małe dzieci? Czy są jakieś granice wstydu i buractwa? Jesteście aż takimi biedakami? A będziecie grzebać w śmietniku pod szkołą , żeby znaleźć coś na śniadanie? Nie rozmawiajcie przy tym po polsku, żeby nie hańbić Polski i innych Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Lip 2014 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
I po co ta krytyka?
Niech każdy robi, co mu się podoba (byle w granicach prawa).
Ty możesz sobie spać w hotelu, ale jak ktoś chce w domku dla dzieci i nikomu to nie przeszkadza, to jego wola.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Lip 2014 10:08 

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 2
Z mojego miasta są bilety do Oslo po 39 zł. Bardzo chciałbym polecieć za taką kwotę i zwiedzić Oslo. Ceny hoteli są b.wysokie i polecę tam dopiero, gdy będzie mnie stać. A ponieważ nie jestem żulem i mam trochę honoru, nie mam zamiaru spać w domku dla norweskich dzieci, żeby mnie Norwegowie mieli za śmiecia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Lip 2014 10:15 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
no widzisz, a ja i wiekszosc osob z tego forum, wolimy poleciec za 39 zł, juz teraz, kiedy nas stac na ten lot, przenocowac w domkach dla dzieci i cieszyc sie z wyjazdu. jaki wstyd przynosimy tym dla Polski? chyba powinienes zmienic forum z tego na forum hotelu hilton. moze tam sie odnajdziesz, jak nie akceptujesz taniego/darmowego noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Lip 2014 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
zawsze lepiej spać w pustym domku dziecięcym, niż wyganiać psa z budy i zajmować jego miejsce ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Lip 2014 10:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
MBMb napisał(a):
Z mojego miasta są bilety do Oslo po 39 zł. Bardzo chciałbym polecieć za taką kwotę i zwiedzić Oslo. Ceny hoteli są b.wysokie i polecę tam dopiero, gdy będzie mnie stać. A ponieważ nie jestem żulem i mam trochę honoru, nie mam zamiaru spać w domku dla norweskich dzieci, żeby mnie Norwegowie mieli za śmiecia.

W tym co pisze cytowany wyżej jest trochę racji, pewnie jak komuś udało się jeden raz przespać, przypadkiem znalazł to miejsce to OK! Jest to wszak forum free. Jednak pisanie o tym na tym poczytnym forum spowoduje "najazd" naszych budżetowych turystów" i wręcz okupację tego miejsca. Ja osobiście nie chciał bym aby moje dziecko bawiło się w przedszkolu w miejscu gdzie całą noc spędzili jacyś nieznani dorośli ludzie. A co z potrzebami fizjologicznymi, gdzie je załatwiacie koło domku tak? Z tymi domkami to przesada, tak samo można się przespać w ogrodzonych śmietnikach, jamach w lesie itp. Wyjazd budżetowy to nie robienie "obory" w innym kraju. Dla Norwegów jak znam mentalność skandynawską i tak pewnie jest to już problem, pewnie już piszą o tym miejscowe gazety o jakiś "dzikich" pojawiających się w okolicy. Według mnie mówienie też, że każdy robi jak chce też jest błędne, przez takie "gadanie" mamy taki problem z naszym społeczeństwem. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lip 2014 10:49 

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 1
Cytuj:
I po co ta krytyka?
Niech każdy robi, co mu się podoba (byle w granicach prawa).
Ty możesz sobie spać w hotelu, ale jak ktoś chce w domku dla dzieci i nikomu to nie przeszkadza, to jego wola.


Zapewne twórca tego tematu zna norweski na tyle, że może nas zapewnić, iż było to w granicach prawa (ja mam przeczucie, że NIE było).

A ta krytyka to dlatego, że na - wydawałoby się - poważnym forum schodzimy do poziomu, przy którym nie wiadomo czy jeszcze się śmiać, czy już płakać. Ta krytyka jest też po to, że niektórzy z nas prowadzą z Norwegami poważne interesy i naprawdę nie potrzebujemy słuchać od nich pytań typu: "Co się stało z tymi porządnymi Polakami sprzed 8-10 lat, którym byliśmy gotowi domy pozostawiać otwarte i do dyspozycji, a samemu w tym czasie jechać na wakacje?", "Dlaczego śpicie na ławkach w parkach, wyjadacie ze śmietników, łamiecie nasze prawo?".

No ale skoro upadliśmy tak nisko, to ode mnie darmowa porada dla tych, których jednak stać na przejazd z Torpu do Oslo, a szukają taniego noclegu: jeśli nie chcecie dzielić okolic jeziora Sognsvann i tamtejszego parkingu z naszymi braćmi Cyganami, trochę niżej, przy akademikach, znajduje się KIWI z zadaszonym wjazdem dla samochodów dostawczych! Można rozłożyć śpiworek, w pobliżu kilka koszy na śmieci, a czasami naiwni Norwegowie zostawiają przed sklepem chleb przeznaczony do sprzedaży w dniu następnym. Świeżutki, darmowy, dlaczego by nie brać, przecież nikomu to nie będzie przeszkadzać. :o
Dokładny adres: Sognsveien 218
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Uważam że trzymając się zasad dobrego wychowania, należałoby przede wszystkim zapytać gospodarza czy można w takim miejscu przenocować.
Abstrahując od kwestii prawnej, która i tu wydaje się jednoznaczna. Prawo powszechnego dostępu do przyrody zezwala na biwakowanie wszędzie, ale z zachowaniem określonej minimalnej odległości od zabudowań. W innym wypadku należy właśnie zapytać o pozwolenie.
Jakby nie patrzyć ktoś wlazł na prywatny teren jak do siebie i jeszcze się tym chwali.
Znając życie, naśladowcy znajdą się na pewno...

Myślę, że podawanie tego typu informacji na forum jest tak samo na miejscu, jak podawanie adresu sklepu przy którym można sobie ukraść chleb...

Odbiegając od tematu, zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia :lol: : ktoś czy ktosie zakładają konta specjalnie dziś tylko po to, żeby skrytykować założyciela wątku? W dodatku nie ustrzegając się od arbitralnego, ale i szyderczego tonu.
Panowie (a może Panie), żeby zwócić komuś uwagę, że zachowuje się niestosownie nie trzeba go od razu mieszać z błotem i wyzywać od buraków, śmieci oraz pozbawiać zdolności honorowej.
Trochę szacunku dla innych, bo narazie nie wiemy czy sami na niego zasługujecie.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2014 14:34 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
:lol: Co za oszołomy :D

Gdzie się podziali starzy wyjadacze którzy podsuwali pomysły żeby spać w serwerowniach na lotniskach, no pytam się gdzie ?? :P Od razu widać kto jest prawdziwym podróżnikiem, a kto turystą all inclusive ;)

@facaldo: jest tam tak czysto jak na każdym placu zabaw, na bank będzie trzeba coś posprzątać. Nie mam fotek bo my akurat spaliśmy w namiotach. Ogólnie jest też kilka koszy na śmieci.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 30 Lip 2014 15:02, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Sie 2014 12:07 

lami napisał(a):
No a jeśli wszystkie domki ktoś zajmie, to robi się problem :)


Czy trzeba gdzieś zgłosić u kogoś chęć przenocowania w tym miejscu?

Proponuję założyć "łańcuszek" . Informować siebie nawzajem, kto kiedy śpi w domkach, i ile osób.
Trzeba mieć pewność, że będą wolne miejsca.
Pomysł z ogniskiem też dobry.
Można poimprezować i rozruszać trochę tych nudnych Norwegów.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Sie 2014 13:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
lami napisał(a):
No a jeśli wszystkie domki ktoś zajmie, to robi się problem :)

Może obok szkoły jest też jakieś gospodarstwo, gdzie mają budę dla psa, który wraca na noc do domu.
Skiper napisał(a):
:lol: Co za oszołomy :D
Gdzie się podziali starzy wyjadacze którzy podsuwali pomysły żeby spać w serwerowniach na lotniskach, no pytam się gdzie ?? :P Od razu widać kto jest prawdziwym podróżnikiem, a kto turystą all inclusive ;)

No, weź przestań. Ja czasy nocowania w namiocie rozbitym na boisku mam już za sobą. Teraz potrzebuję łózka aby rozprostować swoje stare kości w nocy. I nadal uważam się za podróżnika, chociaż czasem też bywam turystką.

Ps. swoją droga chciałbym mieć tyle kasy, abym mnie było zawsze stać na 5* hotele, a nocowanie w hostelu byłoby tylko moją fanaberią. :mrgreen:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Sie 2014 13:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Skiper napisał(a):
:lol: Co za oszołomy :D

Gdzie się podziali starzy wyjadacze którzy podsuwali pomysły żeby spać w serwerowniach na lotniskach, no pytam się gdzie ?? :P Od razu widać kto jest prawdziwym podróżnikiem, a kto turystą all inclusive ;)

@facaldo: jest tam tak czysto jak na każdym placu zabaw, na bank będzie trzeba coś posprzątać. Nie mam fotek bo my akurat spaliśmy w namiotach. Ogólnie jest też kilka koszy na śmieci.


Nie martw się Skiper, choć nie miałem okazji poznać Cię osobiście to wiedz, że Kraków zawsze podziwia takie wyczyny, omawiając je na forumowych spotkaniach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
seba lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Sie 2014 14:51 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
super pomysł, jak zaśpicie obudzą Was mali -Magnus i Olaf, jak traficie na dzieci z dobrym sercem to może nawet oddadzą swoją kanapkę do szkoły czy jabłko
pomysł godny darmowych apteczek z UK
Też uważam,że jak ktoś się tam raz przespał, po sobie posprzątał to nic się nie stało , ale pisanie o tym jako alternatywie do hoteli na forum czytanym przez tysiące osób??
A nie zastanowiło Was dlaczego ta szkoła nie jest ogrodzona jak u nas?? Bo nikt wcześniej nie miał takich pomysłów.


Ostatnio edytowany przez art77, 01 Sie 2014 15:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 01 Sie 2014 14:58 

ciacho_majonez napisał(a):
Skiper napisał(a):
:lol: Co za oszołomy :D

Gdzie się podziali starzy wyjadacze którzy podsuwali pomysły żeby spać w serwerowniach na lotniskach, no pytam się gdzie ?? :P Od razu widać kto jest prawdziwym podróżnikiem, a kto turystą all inclusive ;)

@facaldo: jest tam tak czysto jak na każdym placu zabaw, na bank będzie trzeba coś posprzątać. Nie mam fotek bo my akurat spaliśmy w namiotach. Ogólnie jest też kilka koszy na śmieci.


Nie martw się Skiper, choć nie miałem okazji poznać Cię osobiście to wiedz, że Kraków zawsze podziwia takie wyczyny, omawiając je na forumowych spotkaniach ;)


Powinniście sobie założyć podforum.

Extreme F4F
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 05 Sie 2014 20:31 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
ciacho_majonez napisał(a):
choć nie miałem okazji poznać Cię osobiście to wiedz, że Kraków zawsze podziwia takie wyczyny, omawiając je na forumowych spotkaniach ;)


W takim razie serdecznie pozdrawiam Kraków :)

O tak! Podforum to było by to!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sie 2014 13:02 

Tak czy owak, @skiper, Twoje "domki na placu zabaw", stały się już "kultowe" na forum. :D
Co chwilę, ktoś się powołuje na to określenie, w różnych innych tematach.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group