Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Norwegia] Oslo
#1 PostWysłany: 31 Lip 2012 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Czy ma ktoś jakieś sprawdzone knajpki gdzie nie zbankrutujemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#2 PostWysłany: 31 Lip 2012 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
najtaniej wychodzi McDonald :) albo kabanosy z Polski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#3 PostWysłany: 31 Lip 2012 15:05 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
przy stacji metra Forskningsparken trzeba zejsc po schodkach i na dole jest 'knajpka' z kanapkami i roznymi daniami lunchowymi na wynos (pod wiaduktem po ktorym jedzie metro, zapach na pewno dobrze poprowadzi), mega duza kanapka kosztowala 30nok i byla mega dobra, z kurczakiem/tunczykiem warzywami sosami etc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#4 PostWysłany: 10 Sie 2012 14:16 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
AndziaP84 napisał(a):
najtaniej wychodzi McDonald :) albo kabanosy z Polski.


My zawsze bierzemy kabanosy albo robimy sobie pieczoną pierś z kurczaka :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2013 23:46 

Rejestracja: 15 Gru 2012
Posty: 25
Naserva napisał(a):
przy stacji metra Forskningsparken trzeba zejsc po schodkach i na dole jest 'knajpka' z kanapkami i roznymi daniami lunchowymi na wynos (pod wiaduktem po ktorym jedzie metro, zapach na pewno dobrze poprowadzi), mega duza kanapka kosztowala 30nok i byla mega dobra, z kurczakiem/tunczykiem warzywami sosami etc


Streetview - Dana Bakeri? Ceny wciąż aktualne dla 2013? :)
_________________
tap, tap
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2014 16:59 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 4
ile kosztuje jedzenie w Norwegii? bardzo chciałabym pojechać, jednak słyszałam że jest strasznie drogo. ile w takim razie szacunkowo w złotówkach zapłacę za jakiś tani obiad? Albo za wodę butelkowaną? jest w stanie ktoś mi podać orientacyjnie ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2014 17:36 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
chesteruk1280 napisał(a):
ile kosztuje jedzenie w Norwegii? bardzo chciałabym pojechać, jednak słyszałam że jest strasznie drogo. ile w takim razie szacunkowo w złotówkach zapłacę za jakiś tani obiad? Albo za wodę butelkowaną? jest w stanie ktoś mi podać orientacyjnie ceny?


jesli chodzi o ceny (w przeliczeniu na jakakolwiek inna walute), Norwegia przebija wszystko. nie istnieje tam pojecie 'tanio' (tanie to sa bilety lotnicze do N), na miejscu wszystko jest drogie, bardzo drogie lub ma cene wzieta z kosmosu :) w miastach poratujesz sie mcdonaldem (prosty burger to 20NOK), dwudaniowy obiad to kwestia od 200NOK w gore. woda akurat to nie problem, jest za free (bez sensu jest kupowac butelkowana).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2014 17:53 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Woda na lotnisku w Sandefjord Torp kosztowała 20- 30 NOK, 6 piw poj. 0,33 l 50 NOK, tyle pamiętam, ceny innych spożywek zwalają z nóg. :o Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2015 07:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Myślę, że to fajna oferta w przyzwoitej cenie
http://www.groupon.no/deals/dealbank_no ... 2/48635935
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2015 07:53 

Same norweskie specjały
Góra
 PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Hehe, tutaj raczej decyduje kasa a nie lokalny patriotyzm.
A tak w ogóle, to ostatnio zastanawiałam się co jest norweskim regionalnym specjałem?
Pewnie coś z rybą..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Suszony dorsz. Przynajmniej na północy.
Nie polecam :lol: Smakuje jak... suszony dorsz. :|
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#13 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Byłam kiedyś w Bergen i zalapałam się tam na na regionalny festiwal norweskich potraw.
Obok łososia królowal brązowy ser brunost i jagniece glowy pieczone nad ogniem smalahove (dla koneserow)
http://www.bing.com/images/search?q=SMA ... ORM=HDRSC2
Góra
 Profil Relacje PM off
Karolina_s lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#14 PostWysłany: 22 Kwi 2015 10:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
To by tłumaczyło dlaczego jest tak niewielu smakoszy norweskiej kuchni ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Właśnie! Sery!
W Norwegii są pyszne żółte sery. Być może po seropodobnych batonach w Polsce i kilkudniowym menu konserwowym byłem zgłodniały normalnych smaków, ale spróbowałem kilku lokalnych wyrobów i smakowały mi wyśmienicie.
Najbardziej klasyczny ser żółty "Norvegia" - występuje w rożnych postaciach i opakowaniach plasterkowany i nie.
"Jarlsberg" - ciut ostrzejszy o lekkim posmaku orzechowym
"Gudbrandsdalsost" - uwaga - ser z dodatkiem mleka koziego, więc o lekkim bardzo charakterystycznym posmaczku. Ma słodki smak bardzo zbliżony do Krówek i kolor również krówkowy.
Ceny serów wahają się w granicach 100-150 koron za kg, w zależności od rodzaju, sklepu i wielkości opakowania. Najtaniej w przeliczeniu na kg wychodzi oczywiście opakowanie duże.
To i tak niewiele w porównaniu z suszonym dorszem, o którym pisałem wyżej, a za którego zapłacimy ok. 750-800 koron/kg. Ale zazwyczaj występuje w 5 dkg opakowaniach (ok.30-40 koron), więc jako ciekawostka na prezent może być.
;)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
asmowscy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: [Norwegia] Oslo
#16 PostWysłany: 22 Kwi 2015 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Lucass napisał(a):
Właśnie! Sery!

"Gudbrandsdalsost" - uwaga - ser z dodatkiem mleka koziego, więc o lekkim bardzo charakterystycznym posmaczku. Ma słodki smak bardzo zbliżony do Krówek i kolor również krówkowy.
;)


To moja obowiązkowa pozycja przy każdym wyjezdzie do Norwegii. Sa rożne odmiany takiego brązowego. Ale przede wszystkim nie jest on dostępny u nas. W sklepach paczki pol kilo lub kilo. Na lotnisku ciut drożej ale sa tez mniejsze kostki na spróbowanie. Warto jeszcze dodać że to ser ktory robi problemy przy krojeniu nożem (miękki) i najlepiej używać umyślnej "scinaczki" do sera.
Kto nie probowal to stanowczo polecam. Żółte oczywiscie tez sa fajne ale brązowy jest unikalny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#17 PostWysłany: 22 Kwi 2015 19:24 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Gudbrandsdalsost w Remie za 60 NOKów za kilogram, w pozostałych sieciówkach podobnie. Ser ma słodki smak (norwegowie jedzą go z dżemem truskawkowym), co nie wszystkim może odpowiadać. Po przywiezieniu do Polski, w domu nikt nie zapałał do niego miłością. Super nadaje się do burgerów :D

I jeszcze podrzucę link, gdzie pisałem już o restauracjach Egon w całej Norwegii - w tym w Oslo:
trondheim-pizza-lunch-bufet-za-105-koron-50zl,1331,51877&p=550073&hilit=egon#p550073


Ostatnio edytowany przez JSP, 22 Kwi 2015 22:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#18 PostWysłany: 22 Kwi 2015 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
To przy okazji podziele sie swoim odkryciem. W markecie ICA na cypelku Aker Brygge jest bardzo rozbudowane stoisko z garmazerka. Mozna zjesc bardzo smacznie, bardzo roznorodnie i w rozsadnej cenie. Za 30-40NOK na osobe mozna sie w zasadzie niezle najesc. Jesli chodzi o norweskie specjaly to maja na przyklad fiskekaker - rybne placuszki/ciasteczka. Jedzenie mozna wziac na wynos i zjesc w pieknych okolicznosciach przyrody nad woda.

Market znajduje sie dokladnie tu:
https://maps.google.pl/maps?q=59.910386,10.725536&num=1&t=m&z=19
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#19 PostWysłany: 23 Kwi 2015 01:42 

JSP napisał(a):
I jeszcze podrzucę link, gdzie pisałem już o restauracjach Egon w całej Norwegii - w tym w Oslo:
trondheim-pizza-lunch-bufet-za-105-koron-50zl,1331,51877&p=550073&hilit=egon#p550073


W Oslo restauracja Egon jest na Karl Johans Gate 37. Łatwo zapamiętać nazwę, bo kojarzy się z komedią "Egon klawo jak cholera".
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Oslo
#20 PostWysłany: 24 Kwi 2015 07:23 

Na stronie: www.norwegofil.pl/poradnik/co-gdzie-kie ... -jesc.html radzą jeść w porze lunchowej (zresztą w przewodniku gazety napisali to samo).

"Chcąc jednak poczuć kulinarny klimat Norwegii, a nie zbankrutować, polecamy wybrać się do restauracji w porze lunchowej czyli od godziny 10/12 do 15/17. Wiele miejsc oferuje wtedy dania wprawdzie nieco mniejsze niż porcje standardowe, ale często nawet o połowę tańsze. Warto wypatrywać także ofert specjalnych np. na dania dnia, które zamówić można już za około 70 Nkr.

Jeśli natomiast nie zależy nam na typowo norweskiej kuchni, można poszukać miejsc serwujących dania kuchni orientalnej. Potrawy tam serwowane są zazwyczaj zdecydowanie tańsze. Dobrym pomysłem na zaspokojenie głodu są też przydrożne gatekjøkken, a w miastach bary zwane kafe lub kiosk, w których to kupimy szybkie ciepłe przekąski jak kiełbaski czy hamburgery."
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group