Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Oslo
#61 PostWysłany: 12 Kwi 2016 16:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
@radzio666 czyli w zaspie ? :P
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Oslo
#62 PostWysłany: 12 Kwi 2016 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
A mi wyszło, że na torach :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Oslo
#63 PostWysłany: 12 Kwi 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To ja dodam, że wyspy rzeczywiście warte zobaczenia. Zgodnie z poprzednim postem podróżujemy z przystanku Rådhusbrygga, najbliższa i najbardziej polecana jest wyspa Hovedøya, dojazd zajmuje 10 minut. Wyspa jest ciekawa! Punkt widokowy, kilka plaż, ruiny klasztoru. Generalnie można miło spędzić godzinę-dwie poza sezonem, a latem można wpaść poopalać się lub popływać. W drodze powrotnej wsiedliśmy na prom, który przywiózł nowych pasażerów z przystanku Rådhusbrygga i tym sposobem odbyliśmy niemal godzinny rejs po okolicznych wyspach (prom płynie na kilka kolejnych wysp, wraca na wyspę Hovedøya i następnie wraca do miasta). Kursy oczywiście można odbyć na bilecie dobowym lub na jednorazowych (bilet jest ważny 60 minut), które obecnie kosztują 32 NOK.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Oslo
#64 PostWysłany: 12 Kwi 2016 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
@Higflyer, @mzukowski - dzięki wielkie za podpowiedzi - jestem już kupiona w kwestii wysp :) Pójdziemy pewnie w wersję niskobudżetowo-promową, gdyż w skład prezentu wchodzi również 72-godzinna Oslo Card (wiem, mój chłopak jest szczęściarzem :mrgreen: )

@Carollayna, pozamiatałaś zdjęciami. Przepięknie!!! Niestety chyba na kolejny raz, gdyż teraz to już budżet wyczyszczony na ten wyjazd...

Dziekuję raz jeszcze wszystkim, mam nadzieję że przywiozę fajne zdjęcia i niezła relację w ramach odwdzięczenia się i przekazania wiedzy dalej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo
#65 PostWysłany: 13 Kwi 2016 00:18 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
@Japonka76, @maczala1 - 90 w prawo jest zycie: stacja kolejowa, hotel i schronisko oraz pare innych zabudowan :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Oslo
#66 PostWysłany: 13 Kwi 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
@xladystarrrdustx - Podróż powinnam zatytułować "słupy trakcyjne wśród pięknym norweskich widoków" :) Te akurat udało się zrobić samych widoków
W Oslo byłam 1,5h po centrum przed pociągiem czyli przed 7 rano :) dużo nie zwiedziłam ale przeszłam paroma uliczkami, jak na mój pierwszy raz w Oslo pozytywnie odbieram to miasto.

@radzio666 - dlaczego teraz tam nie mieszkasz??? Miałam ochotę wysiąść tam z pociągu i trochę tam zostać :) Oczywiście pozdrowione :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo
#67 PostWysłany: 16 Kwi 2016 01:17 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
@Carollayna - dokladnie tak jak piszesz "troche tam zostac" :) u mnie to troche trwalo szesc lat i "troche" mi sie juz chyba przejadlo jak to sie mowi, natomiast samo miejsce ma swoj niesamowity urok zarowno zima jak i latem (o ile mozna lato w Finse nazwac latem :D )

dlaczego juz tam nie mieszkam ?? ja chlopiec z miasta jestem i chyba do miasta mi sie juz chcialo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo
#68 PostWysłany: 23 Kwi 2016 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 11
W końcu (po prawie roku... :roll:) udało mi się dokończyć poradnik napisany na podstawie paru dni spędzonych w Oslo: https://1000stronswiata.wordpress.com/2 ... -poradnik/

Może komuś się przyda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo
#69 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:30 

xladystarrrdustx napisał(a):
Dziekuję raz jeszcze wszystkim, mam nadzieję że przywiozę fajne zdjęcia i niezła relację w ramach odwdzięczenia się i przekazania wiedzy dalej :)

Czy już jest relacja?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo
#70 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To ja w zamian zapraszam do swojej relacji ze zwiedzania Oslo: http://lecebochce.pl/tanie-zwiedzanie-oslo-pigulce i szczególnie polecam wyspy na Oslofjordzie...
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Oslo
#71 PostWysłany: 28 Lip 2021 22:42 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Muzeum, w którym całe lata był obraz Krzyk jest zamknięte. Wie ktoś czy gdzieś go przenieśli na ten czas czy po prostu zniknął sobie w jakimś magazynie na pare lat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo
#72 PostWysłany: 28 Lip 2021 22:46 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 805
platynowy
Trzeba poczekać do czerwca.
Cytuj:
The Scream and the other works by Edvard Munch are currently not on display, but will be presented in the Edvard Munch room when the new museum opens on 11 June, 2022.
https://www.nasjonalmuseet.no/en/storie ... al-museum/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Oslo na zimowy weekend
#73 PostWysłany: 26 Lis 2021 11:13 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Cześć, z uwagi na bardzo korzystne ceny biletów do Norwegii w LO, zakupiłem bilety na wyjazd rodzinny do Oslo w połowie grudnia.

Pytanie do znawców w temacie - co warto zobaczyć w stolicy Norwegii przez te dwa dni, tj. sobotę i niedzielę? Domyślam się, że może być już bardzo śnieżnie, co tym bardziej mnie cieszy, z uwagi na klimat, ale podróżuję z moją niespełna dwuletnią córką, więc chciałbym też pod to dostosować program.

Będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@batq

To zalezy co Cie interesuje, np. mozesz zwiedzic:

Katedre

Muzeum Muncha

Muzeum Techniki

Muzeum Lodzi Wikingow

Muzeum Ludowe

Narodowa Galerie Sztuki

Akershus Zamek i Twierdze

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
batq uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group