Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:56 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Hej :)

Potrzebuję informacji na temat transportu Kioto-Osaka.

Wylatuję o 7.30 z lotniska Osaka Itami - i teraz pytanie - jak się tam dostać o takiej porze?

Planowałam podróż linią lotniskową, ale z tego co widzę najwcześniejszy przyjazd jest o godzinie 6.30 (http://www.okkbus.co.jp/en/timetable/itm/f_kyt.html) - uważam, że to trochę za mało czasu (z Osaki zaczynam powrót do Polski). Myślę, że powinnam być tak minimum 6 na lotnisku. I teraz pytanie - czy jest jakaś alternatywa? HypeDria niestety nie wyszukuje nic sensownego (oprócz wyjazdu po północy i najwyraźniej noclegu na lotnisku :P).

Myślicie, że jedynym wyjściem jest nocleg w dniu poprzedzającym w Osace? Ktoś coś doradzi :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nocne autobusy z Tokyo do Osaki jeżdżą przez Kyoto. Może poszukaj czegoś takiego.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:56 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Zależy gdzie się zatrzymujesz w Kioto. Jeżeli w Gion lub okolicy, to o 5:00 masz pociąg z Kawaramachi i o 6:08 (z przesiadką) jesteś na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2016 13:22 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
dzięki za podpowiedzi;

jeśli chodzi o nocny bus to w tych, które przeglądałam nie ma możliwości przejazdu tylko Kyoto-Osaka (chyba, że źle patrzę).

jeśli chodzi o mój nocleg w Kioto - na stację Kawaramachi mam ~40 min pieszo (nie wiem jak z transportem miejskim o tej porze), a potem mogłabym wziąć wskazany przez Mar77 pociąg, z tym, że na przesiadkę jest 3 minuty, co też nie jest jakąś bardzo bezpieczną opcją - wszystko na screenach poniżej:

Image
Image

Wygląda na to, że niestety najbezpieczniej będzie ostatni nocleg w Kioto zamienić na Osakę ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2016 14:23 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Parząc na miejsce Twojego noclegu mogłabyś wsiąść na stacji Omiya (pociąg o 5:03), na którą jest już 21 min pieszo. Dłużej pośpisz :) Na przesiadkę masz dokładnie 6 minut (monorail odjeżdża o 5:45), a te 3 minuty to szacowany czas przejścia z jednego peronu na drugi, tak więc jak najbardziej wykonalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2016 15:18 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Mar77 - dzięki - może faktycznie jest to wykonalne, choć trochę stresu jest :O jakbym nie złapała tego monorail to kolejnym będę na 6.25 - czyli 5 min wcześniej niż busem, a poza tym jakoś bardziej ufam kolejom niż busom. odlot o 7.30 czyli byłabym 1h 5' wcześniej na lotnisku. może się zmieszczę do podręcznego to nie będę musiała nadawać bagażu - kolejna oszczędność czasu.

jeszcze przy okazji zapytam - jak kupię bilety na taką podróż z przesiadkami? mogę kupić je np. 1 dzień wcześniej czy jak to wygląda? :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2016 16:36 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Litania napisał(a):
jeszcze przy okazji zapytam - jak kupię bilety na taką podróż z przesiadkami? mogę kupić je np. 1 dzień wcześniej czy jak to wygląda? :)?

To dwóch różnych przewoźników, więc bilety trzeba kupić osobno. Co do kupowania z wyprzedzeniem, to wg mnie na chłopski rozum nie powinno być żadnego problemu, ale gwarancji nie dam. Ja zawsze kupowałem na bieżąco albo korzystałem z pass-ów. Z drugiej strony japońskie automaty biletowe są chyba najprostszymi i najszybszymi w obsłudze z jakimi się spotkałem, więc jeżeli znasz taryfę, to kilkanaście sekund i masz bilet (no chyba, że będzie kolejka to kilkadziesiąt ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Maj 2016 16:41 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
ok dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sie 2016 13:55 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
hej, ostatecznie zdecydowałam się jednak na okkbus (http://www.okkbus.co.jp/en/timetable/itm/f_kyt.html). Dlaczego? Dlatego, że była niedziela rano i nie podejrzewałam korków. Poza tym poczytałam różne fora w Internecie, gdzie sugerowano, że na lot typu domestic w Japonii przybycie na lotnisko 1 godzinę wcześniej wystarczy (mówię o Osaka Itami).

Ostatecznie wszystko się udało, wzięłam najwcześniejszy możliwy bus i byłam na lotnisku nawet trochę wcześniej i szczęśliwie wróciłam do kraju ;). Nie powiem żeby była to najbardziej komfortowa sytuacja, ale się da ;) Zrezygnowałam z pociągu także ze względu na przesiadki - bałam się, że pogubię się i wtedy zamiast wcześniej będę później na lotnisku - albo w ogóle za późno.

Dodam, że znalazłam także nieco droższą alternatywę - coś ala taxi ale rezerwowane z wyprzedzeniem i tańsze niż normalne taxi: http://www.mktaxi-japan.com/kyoto-shuttle. Ostatecznie nie używałam (za późno się zorientowałam) ale być może warte uwagi, zwłaszcza gdy podróżuje się w większej grupie.

PS. nie polecałabym kupowanie biletów w Japonii wcześniej niż chce się go użyć. np. bilet na metro w Kyoto kupiony w automacie rano i nieskasowany nie działał już wieczorem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Litania napisał(a):
PS. nie polecałabym kupowanie biletów w Japonii wcześniej niż chce się go użyć. np. bilet na metro w Kyoto kupiony w automacie rano i nieskasowany nie działał już wieczorem


W sytuacji takiej, gdy posiadałaś nieskasowany bilet, którego nie użyłaś mogłaś podejść do okienka pracowników metra przy bramkach i powinni Ci zwrócić kasę za bilet w gotówce.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sie 2016 15:32 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
o proszę - nie wiedziałam, a była to już ostatnia noc przed wylotem i nie pomyślałam jak wykorzystać ten bilet.
może komuś się przyda takie info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2018 15:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
GeoTrip napisał(a):
Litania napisał(a):
PS. nie polecałabym kupowanie biletów w Japonii wcześniej niż chce się go użyć. np. bilet na metro w Kyoto kupiony w automacie rano i nieskasowany nie działał już wieczorem


W sytuacji takiej, gdy posiadałaś nieskasowany bilet, którego nie użyłaś mogłaś podejść do okienka pracowników metra przy bramkach i powinni Ci zwrócić kasę za bilet w gotówce.

Nieprawda. Posiadałem jeden z dnia poprzedniego, który został zdezaktywowany i pracownik powiedział, żebym mu głowy nie zawracał, bo kasy nie zwróci :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group