Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Koszty parkingów nie są aż tak dramatyczne - zwłaszcza, że większość miejsc, w które celujesz bardzo duża nie jest. W Apulii akurat nie jeździłem, ale Lombardii (wokół Como) i na Sycylii parkingi z reguły kosztują 1 - 1,5 € za godzinę (albo i mniej). A czasu zyskać można sporo, zwłaszcza pamiętając o tym, jak potrafi działać publiczna komunikacja (zwłaszcza autobusowa) we Włoszech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:06 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 76
petertabak napisał(a):
Dzięki tej dyskusji wiele udało nam się ustalić i wprowadzić pewne zmiany, a przez to trochę zmodyfikować budżet, ale też wiemy, że coraz bardziej również chcemy tego wyjazdu.

Więc tak, zostaje 10 dni, ale raczej będzie to samym początkiem września, budżet ze względu na posiłki wzrósł dość mocno, teraz planujemy się zamknąć w 6 tys. zł.

Jeszcze nie wiemy czy zostaniemy w Bari cały pobyt i będziemy dojeżdżać w poszczególne miejsca, czy na jakiś czas gdzieś się przeniesiemy, wiemy natomiast co chcemy zobaczyć. Na pewno chcemy odwiedzić Alberobello, Polignano a Mare, Materę, Brindisi i pewnie też Lecce. Musimy to natomiast rozplanować na konkretne dni i zobaczyć gdzie bardziej opłaca się dojazd a gdzie już trzeba nocleg. Nie chcemy też spędzić całego pobytu jeżdżąc i goniąc za czasem, ale też wyjść na plażę leniuchując.

Z góry dziękuję wszystkim za powyższe i również uczestnictwo w dalszej dyskusji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Serio jeszcze raz przemyślcie czy aż 10 dni jest wam potrzebne. Południe Włoch jest urocze, ale moim skromnym zdaniem 10 dni może być trochę przydługie :) Jedzenie wbrew temu co tutaj przeczytałem nie jest jakoś wybietnie drogie i uważam, że przy rozsądnym podejściu spokojnie zmieścicie się w 30-35 Euro od osoby dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Samochód zdecydowanie podwyższy koszty. Nie jestem zwolennikiem odhaczania wszystkich atrakcyjnych miejsc w danym regionie tym bardziej w pięknej Italii. Zdecydowanie wolę...ale to tylko moje zdanie skupić się ewentualnie na mniejszej liczbie atrakcji a kiedyś ponownie wrócić i zobaczyć kolejne.Czy wyjazd polega tylko na gonieniu....bo must have? :mrgreen: Nie lepiej wyluzować , trochę plażingu , dużo wina i piwa , miła atmosfera i bez większego stresu? :P Zawsze wybieram ,,bazę" Nie lubię i nie praktykuję skakania codziennie do innego noclegu. Zwieksza poziom kortyzolu a to we Włoszech odpada :lol: Wolałbym już teraz poszukać noclego na ten niby odległy termin i zazwyczaj biorę apartament z kuchnią bo najlepiej i najbardziej praktyczny. To musi być duże miasto i centrum w pobliży stacji kolejowej i busowej.Blisko supermarkety z normalnymi cenami. Lubię po spożyciu odpowiedniej dawki alko pochodzić sobie wieczorami lub nocami po mieście i nie uśmiecha mi się wracać do lokum gdzies daleko umiejscowionego lub nie mogę pić bo...przecież trzeba wracać samochodem :x Centrum może i trochę droższe ale...praktyczniejsze. Ale to tak tylko...BTW :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
A ja właśnie właśnie dlatego polecam samochód :)

Można wybrać bazę poza większymi ośrodkami, w miejscu, skąd dogodnie da się dojechać do atrakcji. Odpadają przeprowadzki, a gonienie się zmniejsza - jedziesz wtedy, kiedy Ci pasuje, a nie wtedy, kiedy jest autobus/pociąg. Jeżeli chce się zrobić przerwę i cały dzień gdzieś siedzieć na plaży czy w barze - następnego dnia łatwiej dorzucić dodatkowy punkt programu, jeśli masz samochód. Ale wiadomo, każdemu pasuje co innego. Robiliśmy i tak, i tak - i dla mnie wypożyczenie samochodu w tej chwili jest wygodniejsze, jeżeli nie siedzi się w jednym mieście, żałuję, że będąc w Bari samochodu nie mieliśmy.
Owszem, mieszkając w centrum można sobie wieczorami połazić po mieście - ale często po powrocie z całodniowego zwiedzania i tak nam się nie chciało, szliśmy najwyżej coś zjeść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Przykładowo park and ride w Bari kosztuje 1 euro na dzień + 30 centów za bilet autobusowy dla pasażera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Lis 2019 14:45 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
My zrobiliśmy w zeszłym roku nieco inaczej. Pierwsze trzy dni to pobyt w Bari (można skrócić do 2 dni). Szukałem hotelu ze śniadaniem amerykańskim (hotel Rex przy dworcu kolejowym, a właściwie 200 metrów od). Pozostałe jedzonko na mieście. Pasty były od 8 euro, pizze od około 7 euro, owoce morze znacznie taniej.
Potem autobusem na lotnisko, gdzie wynajęliśmy auto na 6 dni. Dalsza podróż po regionie, noclegi mniej więcej po dwa dni w różnych miejscach (np. Matera, Polignano a Mare). Auto bardzo pomaga w organizacji zwiedzania i skraca czas dotarcia do atrakcji (np. Grotte di Castellana). Parkingi były na terenie hoteli za free, przy wyjazdach do atrakcji były miejsca za darmo lub za drobną opłatą.
Wiele zakupów robiliśmy w marketach (napoje, pomidorki, szyneczki, bułeczki, sery) i na drobną przekąskę świetnie się sprawdzały, ale głównie popołudniowe i wieczorne jedzonko to warto iść do knajpki i posmakować ich pysznego jedzonka. Jest fantastyczne i dlatego często odwiedzamy Włochy. Atmosfera wspaniała, warto.
W tym regionie Włoch nie było problemów z płaceniem kartą, ale warto mieć nieco gotówki pod ręką (np. niekiedy zapłata za parking).
Termin - my byliśmy na przełomie czerwca i lipca i to jest, według mnie, optymalna opcja. Jeszcze nie było tłumów turystów, jeszcze ceny nieco niższe niż w sezonie i zielono, a temperatury w granicach 26-28 stopni.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Lis 2019 10:12 

Rejestracja: 20 Lis 2019
Posty: 1
1. Moim zdaniem 1200 zł za przelot to dużo. To jest krótki lot i nie ma sensu dopłacać za lepsze miejsca. Jeden bagaż rejestrowany w zupełności wystarczy. My lecieliśmy w tym roku w 2 osoby w sierpniu na tydzień i dokupiliśmy tylko jeden bagaż podręczny i też się zmieściliśmy, nawet zabraliśmy maski do snorkelingu.
2. Bari ma bardzo dobrą komunikację kolejową. Jeśli jedziecie pierwszy raz i chcecie też trochę leniwie odpoczywać w jednym miejscu to nawet jadąc na 10 dni będziecie mieli co robić i dostaniecie się łatwo pociągiem w różne miejsca. Za bilet z Bari do Polignano a Mare płaciliśmy po 2,50 euro za osobę w jedną stronę. Dojazd do dalszych miejsc jest odpowiednio droższy ale wciąż nie są to wygórowane ceny. Moim zdaniem nie ma sensu pożyczać auta. Nie wiem czy my tak trafiliśmy czy tak jest ale pociągi były raczej punktualne a jazda samochodem we Włoszech nie wyglądała na bezstresową :D Jeśli zdecydujecie się na komunikację kolejową to najlepiej znaleźć nocleg w centrum. Będziecie mieli blisko do stacji kolejowej, wieczorem będzie gdzie spacerować, a na plażę też dacie radę dojść na nogach jeśli bardzo chcielibyście oszczędzić na komunikacji autobusowej.
My nocowaliśmy cały czas w Bari. Nie wiem czy jest to bardziej opłacalne niż noclegi w różnych miejscach ale nie chcieliśmy co drugi dzień się przepakowywać, jeździć z wszystkimi rzeczami itp.
3. Co do kosztów jedzenia, to wszystko zależy od Waszych oczekiwań. Można zamówić za 3,50 euro najprostszą pizzę w knajpie, która ma tylko małe stoliki i plastikowe sztućce i zjeść ją na plaży (swoją drogą to nie jest typowy fast food, pizza jest świeżo robiona i smaczna) a można iść do eleganckiej restauracji i zapłacić dużo więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Lis 2019 10:43 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
Lot mamy zarezerwowany na koniec sierpnia już, wyszło trochę ponad 800zl. Jesteśmy na etapie szukania noclegu, na cały okres chcemy zostać w Bari i leniwie podróżować koleją jak przedmówca pisał. Mamy upatrzone 3 noclegi w centrum, ale jeszcze się zastanawiamy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Gru 2019 13:50 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
Apulia jest piękna i jednak polecałabym rozbić nocleg aby zrobić sobie "kółko"; my byliśmy poza sezonem (luty więc plażowanie odpada), samochodem objechaliśmy bardzo dużo miejsc w czasie okołoweekendowego wyjazdu, ale co kto lubi : my jeździmy kilka razy w roku, na różne wyjazdy, takie bardziej plażowe i takie bardziej ze zwiedzaniem/smakowaniem kuchni jak jeździmy bez dzieci to intensywnie zwiedzamy i taki był ten wyjazd;
Na cały wyjazd braliśmy samochód, od razu wieczorem po przylocie pojechaliśmy do Polignano a Mare, gdzie byliśmy na wspaniałej kolacji degustacyjnej (chyba z 10 różnych smakołyków! stolik się uginał a część rzeczy nawet nie wiem czym była ;) w ładnej restauracji i chyba około 20e od osoby płaciliśmy bez napojów, nocleg, poszwędanie się po plaży i staróweczce, bajkowe Alberobello i Ostuni (to nie zrobiło na nas wielkiego wrażenia a uliczki centrum tak ciasne, że nawet małą Lancią Ypsilon ciężko było się poruszać); Brindisi, które na dobrą sprawę śmiało mogliśmy ominąć i kolejny nocleg to Lecce, które jest wspaniałe, pełne historycznych budowli, ale też bardzo zakorkowane, Otranto, które dużo bardziej podobało się nam niż Ostuni, małe nadmorskie miejscowości przez które przejeżdża się są równie urocze, a wybrzeże cudne, najbardziej piaszczyste plaże na wypoczynek były w okolicach Gallipoli;
trzeci nocleg to Taranto, zwiedzanie zamku z przewodnikiem-żołnierzem marynarki wojennej, "fawelowate" stare miasto, uroczy park i nabrzeże, później niesamowite sassi w Materze, na zakończenie jeszcze zamek, starówka i nabrzeże w Bari (espresso i deserek polecam w Martinucci) i prosto na wieczorny lot powrotny;
Spokojnie można rozbić to na bardziej leniwy pobyt z plażingiem i wolniejszym tempem, bez samochodu pewnie ciężko by było to ogarnąć w tak krótkim czasie, ale też na wiele plaż/miejsc nie dałoby się dotrzeć. Polecam samochód i podobną trasę z noclegami w różnych miejscach aby nie tracić czasu na powroty do "bazy". Nie wiem jak w sierpniu, ale w lutym ceny były zdecydowanie niższe niż na północy Włoch;
Niedługo ponownie odwiedzimy Apulię, tym razem pojedziemy na północ od Bari na płw Gargano ale pewnie bardziej lajtowo bo to feryjny wypad z córkami no i chcemy zobaczyć zamek z eurcentówki ;)
Pytanie czy Bari ma ładną plażę (my akurat tam tylko przy porcie byliśmy)? aby obierać to miasto za bazę? może właśnie lepiej Polignano? choć pewnie słabiej z komunikacją
co do jedzenia/picia skoro nie bywałeś we Włoszech wcześniej - kawa "na stojąco" przy barze kosztuje grosze a jak już siądziesz do stolika z 2 razy więcej, pizzę czasem można poprosić na wynos i siąść sobie w słoneczku na plaży to też nie płacisz coperto (2-2,5E/os ceny w restauracji umiarkowane, jeżeli więcej to też i posiłek będzie zdecydowanie droższy), ja noclegów na ogół szukam ze śniadaniem choć podczas objazdówki we 2 to wystarczy kawa przy barze i rogalik czyli po włosku; pewnie w sezonie jest dużo turystycznych restauracji ale zwłaszcza na południu czas otwarcia restauracji (siesta) jest inny niż u nas więc weźcie to pod uwagę co by nie zostać pierwszego dnia " o głodzie" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Gru 2019 12:42 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
A dla mnie głębokie południe to kwintesencja Włoch. Jest po prostu super. Nie ma tego szarpania turysty na każde € jak w miastach na północy. Ludzie np. na Sycylii czy w Neapolu cudowni. Mieszkałem tydzień na przedmieściach w Poggoreale ,i te zakazane typy z kafejki na rogu
[ tutaj https://www.google.pl/maps/@40.8643294,14.2969396,3a,75y,257.94h,90.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sylIKfMwb1__nbLtY8NDE5g!2e0!7i13312!8i6656 ]
to moi niezapomniani przyjaciele. Opiekowali się nami jak dziećmi.
A Sycylia ? Moje ulubione miejsce na ziemi. Dwa kolejne wyloty w tą zimę już klepnięte.
Ale może tylko mi się tam podoba ? Chaosu, bajzlu też trochę musi być. Wtedy są ciekawsze wrażenia.


Ostatnio edytowany przez pazur, 14 Gru 2019 18:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 14 Gru 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Od dawien dawna się mówi, że od Rzymu na południe to Afryka :lol:
Ja tam też wolę południe od ulizanej północy ale faktycznie jak pierwszy raz w Italii to można się lekko zdziwić.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 14 Gru 2019 14:18 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Północne Włochy to nie Włochy :mrgreen:
Podoba mi się i na północy i na południu, trudno się zdecydować, gdzie bardziej.
Jedno, co muszę stwierdzić - na Sycylii jest jeszcze więcej debili za kierownicą niż u nas, a jeśli ktoś uważa, że u nas stoją bezsensowne ograniczenia prędkości, powinien pojeździć po sycylijskich drogach (również autostradach). Choć chyba byłem jedynym, który starał się tych ograniczeń przestrzegać.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 14 Gru 2019 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale ja nigdzie nie napisałem, że na Południu jest mniej fajnie. Stwierdziłem tylko, że, dla kogoś jadącego pierwszy raz, realia (z punktu widzenia krótkoterminowego turysty) mogą się nieco rozjechać z oczekiwaniami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Lip 2023 10:09 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 14
Warte polecenia są także Barletta i Trani. Zwłaszcza Barletta, jeśli z dzieckiem lub zamiarem plażowania. Długa, piaszczysta plaża, bezpieczne, płytkie morze. W obu miastach ciekawe starówki i wiele atrakcyjnych miejsc. Jest dużo mniej turystów i taniej niż np. w Polignano. Wygodny, szybki dojazd. Wynajęliśmy na 3 dni auto w Trani w miejscowej, rodzinnej wypożyczalni. Wszystko perfekcyjnie i punktualnie, rezerwacja mailem i whatsapp. Czekało na nas auto czyściutkie, w idealnym stanie z fotelikiem dopasowanym do wieku dziecka. Mogę polecić tą wypożyczalnię: www.velartrani.com
Zwiedziliśmy bliższe i dalsze okolice z Alberobello, Locorotondo i Monopoli dokąd jest wygodny dojazd drogą szybkiego ruchu (bezpłatna).
To naszym zdaniem idealna opcja na Apulię. Pobyt wypoczynkowy i wypożyczenie auta na kilka dni do zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Lip 2023 10:20 

Rejestracja: 12 Maj 2022
Posty: 92
Jaki był koszt wynajmu auta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 22 Lip 2023 23:23 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 14
Jak sprawdzałem różne terminy i koszt w Velartrani był zawsze nieco niższy niż biorąc auto na lotnisku w Bari przez internetowych pośredników. Było też dużo sprawniej i wygodniej w połowie urlopu odebrać auto w sąsiednim Trani. Ubezpieczenie udziału własnego mam z Worldwideinsurance. A transport Bari - Barletta to koszt ok 5 euro w zależności od wybranej opcji, ale dzieci bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group