Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:10 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
Witam serdecznie,
w przyszłym roku razem z żoną planujemy zorganizować swoje pierwsze wakacje, bez udziału biura podróży, wybór padł na Apulię we Włoszech. Mamy oczywiście mnóstwo pytań i wątpliwości, przede wszystkim związanych z organizacją wakacji.
A więc tak:
1. Planujemy wakacje końcem sierpnia, padło na okres 21-30.08.2019r., wylot z Krakowa do Bari, łączny koszt biletów dla dwóch osób to około 1200zł (w dwie strony), czy to w miarę ok cena? Czy czekać na jakieś lepsze ceny? Mamy świadomość tego, że to okres wakacyjny. Nie wiemy czy kupować już, czy czekać i kupować na parę miesięcy przed wylotem?.
Wybór padł na WizzAir, ale teraz nie wiemy czy brać jeden podstawowy bilet, a drugi rozszerzony z opcją dodatkowego bagażu 20kg, czy oba bilety rozszerzone na opcje bagażu 20kg. Spakować się spakujemy bez problemu w jedną walizkę, raczej kwestia, czy bilet podstawowy to nie jakieś miejsce na skrzydle z maską tlenową lub coś tego typu. Bo jak zaczęliśmy czytać, że czasem u przewoźnika jest nawet opłata, za to, że się płaci to nam uszy opadły.

2. Nocleg planujemy w Bari, wyjdzie coś około 1500-2000 zł, ale raczej bliżej 2000zł, rozglądamy się przede wszystkim na bookingu, lub airbnb. Czy gdzieś jeszcze można zajrzeć, żeby znaleźć coś sensownego? Tutaj również pytanie kiedy rezerwować nocleg, domyślamy się że pewnie lepiej wcześniej niż później.

3. Poruszać się po Włoszech zamierzamy przede wszystkim komunikacją miejską i koleją - zakładamy ok. 500zł na same podróże. Czy jest możliwość wypożyczenia jakiegoś skutera/quada i jaki to mógłby być orientacyjny koszt?

4. Na wyżywienie zakładamy ok. 1000zł. Część posiłków mamy nadzieję, przygotowywać sami w wynajętym lokum.

5. Ubezpieczenie liczymy koszt 150zł na dwie osoby na cały wyjazd.

Całość budżetu powinna zamknąć się w 5000 zł dla dwóch osób na 10 dni. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdzie można by troszkę uszczuplić koszt wyjazdu? Może macie jakieś wskazówki? Może od razu wychwycicie naszą naiwność co do zakładanego budżetu na poszczególne elementy, a może o czymś kompletnie zapomnieliśmy?

Z góry dziękuję
Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:29 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
1. cena za 2 bilety mocno wysoka, wg mnie lepiej ustawić sobie teraz alert i czekać aż trochę spadnie. Ja na lipiec kupiłam za ok 250 zl za osobę albo i mniej, ale tego nigdy nie będziesz wiedział jak cena się ukształtuje - rosyjska ruletka ;)

2. Może warto podzielić wyjazd na 2-3 miejscówki, a nie siedzieć ciągle w Bari? Zaoszczędzicie na dojazdach.

Jak chcecie sobie gotować, to się upewnijcie, że bedzie dostępna kuchnia, a nie tylko mikrofala bez talerzy i garnków ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
petertabak uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2019 19:39 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
kiimi napisał(a):
1. cena za 2 bilety mocno wysoka, wg mnie lepiej ustawić sobie teraz alert i czekać aż trochę spadnie. Ja na lipiec kupiłam za ok 250 zl za osobę albo i mniej, ale tego nigdy nie będziesz wiedział jak cena się ukształtuje - rosyjska ruletka ;)

2. Może warto podzielić wyjazd na 2-3 miejscówki, a nie siedzieć ciągle w Bari? Zaoszczędzicie na dojazdach.

Jak chcecie sobie gotować, to się upewnijcie, że bedzie dostępna kuchnia, a nie tylko mikrofala bez talerzy i garnków ;)


1. Rozumiem, że 250zł w dwie strony z dodatkowym bagażem, nie samym podręcznym?

2. Trafna uwaga, przemyślimy, bo faktem jest, że obawialiśmy się, że 10 dni może być trochę za dużo w jednym miejscu, więc pomyślimy nad jakąś podróżą koleją i spędzeniem czasu również w innym lokum.

3. To mamy na uwadze, żeby była kuchnia "z prawdziwego zdarzenia" chociażby z płytą indukcyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:00 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
100 zł na wyżywienie 2 osób przez cały dzień to mało. Obiad w średniej klasy knajpce tyle was wyniesie. Chyba że na przemian będziecie gotować i jeść na mieście. Wtedy koszt się uśredni. Pizza bywa tania, ale warto też tam spróbować czegoś lepszego np popularna tam pasta na bazie makaronu orecchiette. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
petertabak uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:11 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
OK kolejna cenna uwaga, plan był, aby faktycznie co jakiś czas upichcić coś swojego, ale też na pizzy przez 10 dni to średnio :D

Kolejne pytanie jakie nam się zrodziło to bilety lotnicze, bo same bilety czasem jak znajdziemy np na WizzAir w naszym przekonaniu nie są drogie, podstawa to czasem tylko 99zł, ale jeśli dobierzemy do tego pakiet Wizz Go, aby móc przewieźć bagaż do 20kg większy to już robi się znaczny koszt. Jak wyżej napisałem 2 osoby w dwie strony to koszt coś pod 1200zł, może da się jakoś to obejść? Wszędzie wszyscy piszą, że trzeba czekać obserwować etc. Tak samo nie wiemy czy rezerwować bilety bezpośrednio u przewoźnika, czy poprzez jakiś pośredników typu esky czy skyscanner itd? Czy do tych podstawowych cen biletów coś dorzucać, bo na 10 dni cięzko spakować się w sam bagaż podręczny :shock: ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Powiedz mi w jaki sposób liczysz te 1200 zł za bilety dla dwóch osób, skoro w tej chwili bilet dla jednej osoby bez WDC można kupić na stronie Wizzair za 238 zł? 2 osoby = 476 zł + bagaż 20 kg w dwie strony 220 zł, co razem daje 696 zł, a nawet z dwoma takimi bagażami wychodzę na 916 zł.

Załączniki:
w6krabar238.PNG
w6krabar238.PNG [ 9.93 KiB | Obejrzany 6529 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Toż napisał, że sprawdzał pakiet Wizz Go :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:40 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Odgrzebałem koszty naszych przelotów do Bari sprzed 3 lat, początek lipca: 180 zł za osobę goły bilet (kupowany w promocyjnej cenie) i 120 zł za dużą walizkę nadawaną w jedną stronę (czyli w dwie strony 240).
Plus dwa małe podręczne wliczone w cenę i powinno wam wystarczyć miejsca, jeśli nie zabieracie połowy szafy.
Teraz Wizz też ma najlepsze ceny rzucane ze sporym wyprzedzeniem, ale czasem zdarzają się też dobre później. Musicie ustalić ile możecie zapłacić i kupować wtedy jak cena będzie zbliżona. W terminach wakacyjnych dobre ceny to loteria. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:41 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
Hmm, może przez to, że daje Wizz Go ...

Załączniki:
wizz.JPG
wizz.JPG [ 24.1 KiB | Obejrzany 6513 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Wizz Go to zbędny luksus. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:44 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
A co z płatną odprawą coś takiego się pojawiło? Czy to jest wliczone w koszty administracyjne?

Z góry przepraszam za głupie pytania, ale kurcze, pierwszy raz ogarniam samodzielnie lot ... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kurcze, to może najpierw lepiej poczytać informacje na stronie Wizzair... i dopiero wrócić z pytaniami :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:50 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Tak, zacznij od faq'ów :)
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/faq/faq
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2019 20:51 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
Kurcze, no nie powiem, bo czytałem, może nie cały FAQ na stronie WizzAir, ale i oglądałem filmy na youtube, i trochę forum poczytałem. Nie jestem osobą, co zamiast wpisać pytanie w google, wpisuje je na pierwszym lepszym forum. Uwierzcie, że z każda kolejną Waszą odpowiedzią sporo moich pytań się wyjaśniło. Dla mnie to nowość, nie zakup biletu do kina, więc podchodzę do tego jak pies do jeża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2019 21:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
To mamy na dzień dobry taki temat jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-3,8,57900
Wizzair ma również swoje dedykowane wątki:
pytania-odpowiedzi-informacje-itp-itd,15,20384&start=2320&hilit=wizzair
wizzair-zakup-biletow-odprawa,225,46492&start=2960&hilit=wizzair
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2019 21:07 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 14
Bardzo Wam dziękuję, mam lekturę na najbliższe wieczory, a z konkretniejszymi pytaniami pewnie za jakiś czas tutaj wrócę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Lis 2019 22:01 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Poszukaj na fb, jest mnóstwo "włoskich" grup, a o Apulii to aż do "wyrzygu", bo to tani kierunek. Jest tam o wszystkim, od noclegów, po komunikację, jedzenie itp. Przy 10 dniach to radziłabym co najmniej 2 miejsca noclegowe.
Kup zwykłe bilety w wizzair, a na koniec dodaj bagaże.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lis 2019 22:28 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
10 dni w Bari to chyba słaby pomysł. Proponuje znaleść coś ciekawszego w okolicy . Np ja pojechałem pociągiem do Polignano a Mare i był to wg mnie super wybór .
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Lis 2019 23:24 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Jeżeli nie ogranicza wyjazdu rozpoczęcie roku szkolnego to przesunęłabym wyjazd na wrzesień. Pogoda będzie plażowa a nie natkniecie się wszędzie na tłumy wypoczywających-sierpień to najpopularniejszy włoski miesiąc wakacyjny. W Apulii plaże są kamieniste. Jeśli nastawiacie się na plażing i morskie kąpiele wybrałabym okolice Pescary-piękne piaszczyste plaże i płytkie morze. Choć w okolicach Bari nieporównywalnie więcej pięknych miejsc do zobaczenia..
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Lis 2019 23:58 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Jeszcze jest np. fajna opcja lotu do Bari, i powrotu z Neapolu lub vice versa. Podróż pomiędzy obu miastami Flixbusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group