Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lis 2019 07:59 

Właśnie po Waszych komentarzach zastanawiamy się z żoną nad skróceniem wyjazdu do 7 dni i zorganizowanie sobie dodatkowego wypadu na 3-4 dni gdzieś na szybko jeszcze.

Wyjazd zaplanowaliśmy w sierpniu ze względu na pewniejsza pogodę, rok szkolny nas nie ogranicza, ale już wyczytaliśmy że wrzesień i październik to jeszcze spokojnie jakaś plaża i morze do ogarnięcia.

Co do podróży autobusem, raczej jestem sceptykiem :-D Wolę własnym transportem a jak już to kolej/samolot.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:18 
Awatar użytkownika

srebrny
W skrócie ;)
1. Zdecydowanie wrzesień, będą lepsze ceny zakwaterowania, a pogoda i tak będzie dopisywać.
2. Łapać jak najtaniej bilet, żadne wizz go, bo po co. Jedna walizka nadawana, ewentualnie dokupić dla jednej priorytet (żeby mieć drugą małą walizkę ze sobą) i miejsca, ale to już bliżej wyjazdu. Różnicę dołożyć do jedzenia i rozrywek.
3. Zakwaterowanie lepiej w różnych miejscach. Przy 10 dniach proponowałabym Bari, Monopoli i Taranto lub Brindisi. Przy 7 Bari, Materę i Monopoli.
4. Macie bardzo niedoszacowany budżet na jedzenie - przy dwóch dorosłych osobach liczyłabym 70-80 euro na dzień przy jednym posiłku na mieście i dwóch we własnym zakresie. W Apulii warto zainwestować w jedzenie, region ma świetną kuchnię (burrata!) i wino. Naprawdę szkoda tracić czas na gotowanie w domu, poza tym konieczność wynajęcia czegoś z kuchnią mocno ograniczy Wam opcje zakwaterowania.
5. Apulię i okolice (Matera) można wygodnie zwiedzać pociągiem pod warunkiem, że się nie przesadzi z ilością atrakcji na jeden dzień. Warto wypożyczyć auto, na skuter/quad raczej za duże odległości.
6. Łączenie Bari z Neapolem odradzam. Szkoda tracić dnia na podróż (flixbus jedzie ok. 5h). Plus Neapol dla początkującego podróżnika może być zbyt dużym szokiem.
7. Koniecznie przeczytać ten wątek: bari-czyli-niezwykle-wlochy,1227,89301

#23 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:28 

Poważnie dziennie na jedzenie trzeba liczyć ok. 300zl ??

Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 04 Lis 2019 12:40 

złoty
metia napisał(a):
W skrócie ;) Łączenie Bari z Neapolem odradzam. Szkoda tracić dnia na podróż (flixbus jedzie ok. 5h). Plus Neapol dla początkującego podróżnika może być zbyt dużym szokiem.

Flixbus jedzie, według rozkładu jazdy, 3 godziny i 5 minut. za 18PLN/osobę dorosłą. Fakt, że dla niektórych Neapol może być szokujący, ale, jak dla mnie to fantastyczne miejsce. W ubiegłym roku tak sobie połączyłem podróż dla czteroosobowej rodziny bo wyszło nam dużo taniej lecieć właśnie do Bari i wracać z Neapolu. Opcja do rozważenia.

@petertabak 300PLN = raptem niecałe 12EUR na posiłek/osobę. W teorii jest to wykonalne jeśli będziecie jeść tylko pizzę popijając wodą i pysznym expresso, ale jednak szkoda nie popróbować czegoś więcej.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 04 Lis 2019 13:50 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
niebieski
metia napisał(a):
1. Zdecydowanie wrzesień, będą lepsze ceny zakwaterowania, a pogoda i tak będzie dopisywać.

Może być różnie - byliśmy w 2016 roku od 6 do 10 września, lało codziennie od nocy/świtu do południa lub trochę dłużej (z wyjątkiem ostatniego dnia, gdzie przed południem nie padało, za to jak lunęło w środku dnia - całe Bari było zalane, w holu dworca stała woda, na skrzyżowaniach miejscami było jakieś 30-40 cm wody, a taksówka na lotnisko jechała około 40 minut, bo co i rusz był objazd z powodu zalania i korki. Gość z obsługi apartamentu twierdził, że we wrześniu w Bari często leje i nie ma się co dziwić - pytanie, czy to prawda. Może @OCCASVS tu zajrzy i nam rozjaśni?

metia napisał(a):
4. Macie bardzo niedoszacowany budżet na jedzenie - przy dwóch dorosłych osobach liczyłabym 70-80 euro na dzień przy jednym posiłku na mieście i dwóch we własnym zakresie.

Aż tak ceny poszły w górę? Kojarzy mi się, że w Alberobello płaciliśmy za obiad coś koło 40€ za dwie osoby.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:21 
Awatar użytkownika

srebrny
@le_szek @petertabak
Raz, że ceny na pewno od 2016 poszły w górę, a dwa, że liczyłam główny posiłek właśnie za 45-50 euro. Produkty na śniadanie i trzeci posiłek też przecież nie są za darmo, do tego napoje, przekąski, jakieś wino-piwo na wieczór i spokojnie te dodatkowe 25-30 euro się robi. Więc tak, ja tyle liczę na dwóch dorosłych, zwłaszcza jak jestem w miejscu z dobrą kuchnią, a Apulia zdecydowanie do takich należy.

@Chupacabra
W teorii tyle jedzie, w praktyce bywa różnie. Nam wyszło grubo ponad 5h ;) Moim zdaniem Neapol na pierwszy samodzielny urlop jest taki sobie, zwłaszcza po spokojnej Apulii. Staram się patrzeć praktycznie na sytuację, ale wiadomo, każdy widzi to inaczej.
Cicha_Woda lubi ten post.

#27 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:31 

niebieski
@metia
Ceny poszły w górę, ale chyba nie jest drożej niż w Lombardii? Dwa tygodnie temu płaciliśmy 45€ za kolację z winem dla dwóch osób (w tym coperto 4€).
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:33 

Myślę że z żoną nie jesteśmy wymagającymi osobami, jak i nie rozrzutnymi, więc pewnie uda nam się zejść z ceną za posiłki Słyszałem że ciekawa opcją jest równie street food.

Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:46 

złoty
street food we Włoszech to głównie pizza :D sprzedawana na kawałki. Oczywiście możecie stołować się w fast foodach, ale to nie o to chodzi. Średnio główny posiłek wychodzi 20e na osobę.
Nie ograniczałabym liczby dni, zostaw 10, ale właśnie możesz pojeździć po regionie. Na Bari bym wybrała 1 i ostatni nocleg. Z Bari np jedzie flixbus do Matery, polecam, autobus nie jest tak zły.

#30 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:49 
Awatar użytkownika

srebrny
@le_szek
Przecież napisałam, że 45-50 euro to na posiłek na "mieście", a reszta to pozostałe wydatki na jedzenie w ciągu dnia. Nawet jak śniadanie czy kolację zrobisz w mieszkaniu, to produkty na nie na są za darmo, podobnie napoje. No chyba, że ktoś jest z kategorii sucha bułka na śniadanie i woda z kranu do butelki, to może i 1 euro mu starczy ;)

#31 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:51 

Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
petertabak napisał(a):
1. Rozumiem, że 250zł w dwie strony z dodatkowym bagażem, nie samym podręcznym?

my miałyśmy podręczny "duży" ;) wtedy jeszcze był cenie

co do terminu wrześniowego to bym uważała, bo w Apulii część komunikacji międzymiastowej "turystycznej" kursuje tylko o końca sierpnia.

i oczywiście żadne wizz go, tylko podstawowa taryfa + dokupowany bagaż 20kg albo inny

pizza za 10 euro, makaron też, dania typu mięso,owoce morza 15-20 euro

#32 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 622 643
złoty
@petertabak posłuchaj innych, bo mądrze piszą. Włochy to nie jest tani kraj. I nawet jak wybierzesz apartament z kuchnią, to zakupy spożywcze w supermarkecie nie będą kosztowały tyle co w Polsce. Tylko więcej. A street food? W Apulii? To nie Azja Płd-Wsch, żebyś miał wózki z żarciem na każdym rogu.
Zresztą sam się przekonasz. Moja dobra rada: weź na wszelki wypadek kartę kredytową z dużym limitem;-)

#33 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:01 

elwirka napisał(a):
@petertabak posłuchaj innych, bo mądrze piszą. Włochy to nie jest tani kraj. I nawet jak wybierzesz apartament z kuchnią, to zakupy spożywcze w supermarkecie nie będą kosztowały tyle co w Polsce. Tylko więcej. A street food? W Apulii? To nie Azja Płd-Wsch, żebyś miał wózki z żarciem na każdym rogu.
Zresztą sam się przekonasz. Moja dobra rada: weź na wszelki wypadek kartę kredytową z dużym limitem;-)
Słucham, słucham, dlatego założyłem ten wątek, żeby posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych od siebie. Ja w tej kwestii jestem żółtodziobem, ale pewnych rzeczy nie przewidziałem stąd czasem moje zdziwienie. A zdawać sprawę że tak tanio jak w Polsce to nie będzie na pewno

Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:18 

złoty
zobacz tutaj
https://www.facebook.com/groups/wloskiepodroze/?fref=nf
tam co drugi był w Bari.
petertabak uważa post za pomocny.

#35 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:40 

Zbanowany
niebieski
W Apulii w każdym większym mieście znajdziesz supermarktey a w nich ceny naprawdę przyzwoite. Dobre wina za 3-5ojro , znakomite żółte sery za 10-12ojro/kg. prosciuto czy tez inne świetne mortadele (coś zupełnie inszego niż polski odpowiednik) za 8-10 ojro/kg. Piwo 0.8-1.2 ojro za butelczynę. Pizzę znajdziesz praktycznie wszędzie. Kupowałem średnio za 5-7 ojro na osobę. Czy warto stolować się w knajpach? hmm Każdy ma inne preferencje. Jak lubisz to czemu nie ale...jak piszą wcześniej . To nie jest tanie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#36 PostWysłany: 05 Lis 2019 11:57 

Dzięki tej dyskusji wiele udało nam się ustalić i wprowadzić pewne zmiany, a przez to trochę zmodyfikować budżet, ale też wiemy, że coraz bardziej również chcemy tego wyjazdu.

Więc tak, zostaje 10 dni, ale raczej będzie to samym początkiem września, budżet ze względu na posiłki wzrósł dość mocno, teraz planujemy się zamknąć w 6 tys. zł.

Jeszcze nie wiemy czy zostaniemy w Bari cały pobyt i będziemy dojeżdżać w poszczególne miejsca, czy na jakiś czas gdzieś się przeniesiemy, wiemy natomiast co chcemy zobaczyć. Na pewno chcemy odwiedzić Alberobello, Polignano a Mare, Materę, Brindisi i pewnie też Lecce. Musimy to natomiast rozplanować na konkretne dni i zobaczyć gdzie bardziej opłaca się dojazd a gdzie już trzeba nocleg. Nie chcemy też spędzić całego pobytu jeżdżąc i goniąc za czasem, ale też wyjść na plażę leniuchując.

Z góry dziękuję wszystkim za powyższe i również uczestnictwo w dalszej dyskusji.

Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 05 Lis 2019 12:16 
Awatar użytkownika

srebrny
Proponowałabym zatem noclegi w Bari (zwiedzanie Bari, wycieczka do Matery pociągiem, plaże w Bari), Monopoli (Polignano z plażą pociągiem, Alberobello autobusem) i Brindisi (samo Brindisi, Lecce, można też pojechać pociągiem do Ostuni, Taranto). Kolejność ułożyć pod lot powrotny (jeżeli wcześnie, to kończyć w Bari, jeżeli później, to z Brindisi do Bari jedzie się regionalnym pociągiem ok. 1h 15 min.)
2 ludzi lubi ten post.

#38 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:32 

niebieski
@petertabak
Rozważ jeszcze wynajem samochodu - podnosi to koszty, ale znacząco zwiększa wygodę i ilość dostępnego czasu. No i można wtedy rozważyć nocleg niekoniecznie w centrum (a nawet wydaje mi się to wskazane), co z kolei może obniżyć jego cenę.
Można też trafić w ciekawe, nieplanowane i niedostępne (lub mało dostępne) komunikacją publiczną miejsca.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:34 

niebieski
Dodam od siebie nie lada "Atrakcję" w pobliżu, do doczytania w wątku:

bari-san-giovanni-rotondo-i-gargano,1407,20421&hilit=Rotondo

Ostatnio edytowany przez friend, 05 Lis 2019 13:35, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.

#40 PostWysłany: 05 Lis 2019 13:35 

Nad tym też myślałem, ale z tego co gdzieś slyszalem, problem jaki ciągnie za sobą samochód to miejsce parkingowe i jego koszt. Jeśli chce się dojechać do większego miast i zostawić tam samochod, który sam w sobie też nie jest tania opcja. W zasadzie to był pierwszy środek transportu o jakim pomyślałem.

Relacje PM off  

[ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość