Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:18 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
Skąd
  • Teneryfa

Dokąd
  • Katowice

Data wylotu
  • 29.08.2022

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Sam znalazłem
  • ok 800PLN, trochę drogo

Dodatkowe informacje
  • Czas się z Wami skonsultować. Po kilku dniach kombinacji wyszło tak że na Teneryfę lecimy 19.08. Lot w tą stronę udało się zrobić za 460zł/os- powiedzmy że w budżecie, do tego dwie duże walizki czyli + ~700PLN. Zaklepałem chyba całkiem znośny hotel do 29.08 (95PLN/os/doba). Lotu powrotnego nijak nie szło dopasować w sensownej (czyli podobnej) cenie więc odpuściłem uznając że jest jeszcze sporo czasu i coś ciekawego się wykombinuje. No ale dziś niespodzianka, wizzair zbanował mi jeden z komputerów :D więc zaczynam się zastanawiać czy nie należy zmienić planu działań.

    Suma sumarum, liczę na to że uda się wrócić w cenie nie gorszej, do Katowic (auto na parkingu) i najlepiej nie później i bez przesiadek.

    Na marginesie, lot na TFS usilnie oferowali w okolicy tysiaka. Widziałem że w kierunku UK było sporo terminów z ceną na poziomie 200-300PLN, tak że wyczyściłem dane przeglądarki, zadzwoniłem (ekm, ekm) do znajomego z innego kraju, spędziło się nieco czasu na sprawdzaniu lotów na okoliczne lotniska lecz nie to które mnie interesuje, następnie do sprawdzeń dodało się KTW i pykło. Tak czy siak, wizz ciągnie z komputera jakieś głębokie dane skoro mimo posprzątania, wyczaił kocie ruchy. Chyba że powiązali to z tym że koniec końców zalogowałem się na konto które zrobiłem kilka dni temu na full zaśmieconej przeglądarce. Choć z drugiej strony, inne komputery jakie mam nie są zblokowane, mogę wyszukiwać loty.

    I jeszcze jedna ciekawostka. Hotel na booking.com miałem za 8100PLN- taka cena wisiała przez kilka dni, nawet do nich dzwoniłem i w sumie dawali kilka euro taniej- czyli mniej więcej się to zgadzało. Po wykupieniu biletów zabrałem sie za jego rezerwację na booking i uwaga... cena skoczyła na 8800. Nie sądzę żeby to był jakiś przypadek, tak że niech skisną za te swoje czarcie sztuczki. Znów kombinacja alpejska, udało się z urządzenia mobilnego, cena wróciła do poprzedniej + jeszcze wskoczył rabat pod tytułem "urządzenie mobilne" i hotel wyszedł 7500.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
To masz problem.
Jak nie znajdziesz taniego lotu czarterowego, operując takimi kwotami lepiej będzie poszukać pomocy czy wykupić pobyt wakacyjny, w którymś z biur podróży.

A jeżeli już to bierz to co znalezione, gdyż ja po 800 zł z bagażem, w tym terminie nie znajduję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zmień dilera 8-) A później można myśleć o wakacjach.
Albo inaczej - udowodnij (najlepiej nagraj i wrzuć na yt) że wchodząc na oficjalną stronę Wizzair z innego kraju UE widzisz zupełnie inną cenę biletu - jeśli tak będzie, to kupuję Ci te bilety na mój koszt.
Rapapara napisał(a):
Na marginesie, lot na TFS usilnie oferowali w okolicy tysiaka. Widziałem że w kierunku UK było sporo terminów z ceną na poziomie 200-300PLN, tak że wyczyściłem dane przeglądarki, zadzwoniłem (ekm, ekm) do znajomego z innego kraju, spędziło się nieco czasu na sprawdzaniu lotów na okoliczne lotniska lecz nie to które mnie interesuje, następnie do sprawdzeń dodało się KTW i pykło. Tak czy siak, wizz ciągnie z komputera jakieś głębokie dane skoro mimo posprzątania, wyczaił kocie ruchy. Chyba że powiązali to z tym że koniec końców zalogowałem się na konto które zrobiłem kilka dni temu na full zaśmieconej przeglądarce. Choć z drugiej strony, inne komputery jakie mam nie są zblokowane, mogę wyszukiwać loty.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 10 Lip 2022 14:01, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Nudzi Ci się, bo nie pomagasz.
Nieudolnie napisał co ma przez nie czyszczenie historii szukania, a co wykorzystuje np. Wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2022 14:08 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
No raczej tego nie wykupie w biurze bo 3/4 kosztów jest opłaconych i tego nie anuluje. Od czarterów zanczynałem, ale też wychodziło 2k/os/lot i w sumie najlepiej ich pytać nie nie bliżej niż tydzień przed wylotem- w tedy już wiedzą ile pustych miejsc zostało. Jak mówiłem że 8 osób i tylko samolot to w ogóle nie było tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lip 2022 14:17 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
A i dla 8 osób, do tego prawie wszystko bezzwrotne :shock:

Bierz to co masz za 800 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lip 2022 14:51 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
Cholera, no to trochę przypał. Jak się teraz porozglądałem, to w sumie można dołożyć ~1,5tysiaka, zamienić moje 10 dni na 7 z promocji w biurze i mieć wszystko w pompie.
No nic, poobserwuje to kilka dni i w międzyczasie złożę coś w ofierze żeby mi lotu nie skasowali czy kogoś z pokładu nie wyprosili bo się nie zmieścił.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Lip 2022 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
<800 :mrgreen:
i nawet drogi nie nadkładasz

Załączniki:
map.gif
map.gif [ 15.45 KiB | Obejrzany 2322 razy ]
tfs-krk.jpg
tfs-krk.jpg [ 31.79 KiB | Obejrzany 2325 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Lip 2022 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Jak do tego dodasz 2 duże walizki za odcinek to wyjdzie 4 razy tyle. Nie mogę zrozumieć tego przymusu latania z całym domem ze sobą
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 10 Lip 2022 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
jak ktoś bierze 46kg na 10 dni to nie jestem w stanie pomóc...
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 10 Lip 2022 16:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
A te multi bez bagażu to była pomoc :D :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Lip 2022 20:36 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
Oj tam oj tam, trzepiecie x lotów rocznie to nie ma się co dziwić że lepiej ogarniacie temat, łącznie z bagażem. Tym czasem u mnie wygląda to tak że ostatni raz polowałem na lot chyba z 6 lat temu. Z kaszkojadami to tak trochę problem, o namówieniu samicy nie wspomnę. Od tego czasu ładowaliśmy się w auto, więc wbił się inny nawyk. Lepiej niech ma ten bagaż rejestrowany jak mam potem wysłuchiwać, nie wiem co one tam wkładają i wole nie wnikać :)
Na tą chwilę świeci się w 190Eur w interesującym mnie terminie, kilka dni dalej 110Eur więc liczę na to że coś spadnie. Wizzair ma też sporo lotów do UK, w zasadzie codziennie i nadziałem się na bilety "z dopłatą" z ich strony. Z kolei my z UK też nie mamy najgorzej. Dzień przed planowanym końcem pobytu mają też Wiedeń za 170Eur. Od biedy 4h autem.

Myślę że z tydzień czasu i na spokojnie coś się ogarnie. Byle by pan Wisielski nie ogłosił jakiej pandemii i będzie git. Chyba że mam się spodziewać jakiś niespodzianek w normalnym trybie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lip 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Paszporty macie przy sobie, żeby lecieć przez UK?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Lip 2022 21:28 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Rapapara napisał(a):
Od biedy 4h autem.


Tym autem, które będzie stało na parkingu pod lotniskiem w Pyrzowicach?
Myślałem, że od cudów to był taki facet, który chodził po wodzie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lip 2022 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Szyn3k napisał(a):
Paszporty macie przy sobie, żeby lecieć przez UK?

Wylot za ponad miesiac...
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Lip 2022 21:55 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
[b]Na marginesie, lot na TFS usilnie oferowali w okolicy tysiaka. Widziałem że w kierunku UK było sporo terminów z ceną na poziomie 200-300PLN, [/b]



Kolego czy za bardzo nie wyczyściłeś ten komputer
1.Londyn masz w tym terminie po 330 ,tańsze są od 7 września.Z tych wielu lotów wizz do Anglii jest 3 lotnista w tym Cardiff,które nie ma z Polską połączenia.Jesteś pewien,że tam były zlotówki?
2.za bardzo nie rozumiem operacji via Wiedeń-dzień wcześniej za 175 ,jak masz Katowice w dniu oznaczonym za 189.
Dotarcie z Wiednia bezie droższe.Nawet przy 8 osobach bo zdaje sie,że tyle leci?
3.Co do terminu to nie liczyłbym by bardzo spadło,tydzień później to już jest wrzesień a sierpień w wielu krajach to miesiac urlopowy-wracają. Takie teraz czasy są ,że dolecieć jeszcze można ale wrócić do Polski to już ceny są kosmiczne.
Sam kombinowałem Faro i cały pobyt dostosowałem najtańszego powrotu.


Ostatnio edytowany przez dabecja1 11 Lip 2022 11:52, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lip 2022 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Wiesz, że są pralnie w hotelach, a nawet zakup nowych gaci codziennie wyjdzie taniej niż targanie 4x big bagów? ;)

A bez off-topu, próbuj przez BCN i GRO. Z GRO np. do WRO, POZ lub przez PMI i do ww.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lip 2022 14:25 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 36
-- 11 Lip 2022 14:12 --

No to tak, za 190Euro dawali tylko dla dwóch osób, więc wsadziłem dwie. Przy kolejnych już 100euro w górę :D

No to wychodzi na to że jeszcze google pokazuje ~900zł przez GoToGate. Wbijać tam?

-- 11 Lip 2022 14:25 --

Heh, tu też pozamiatane na większą ilość osób. Niezły bigos. Chyba czas od tego odpocząć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2022 22:22 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
zobacz ryanair
Bruksela jest jedna z tańszych a potem Kraków za 13 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group