Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2011 19:05 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
Cześć,

Mam pytanie odnośnie opuszczenia lotniska w czasie przesiadki. Lecę TAP'em na jednym bilecie z Warszawy do Porto z przesiadką w Lizbonie. Wiem, że bagaż doleci do Porto, tak więc o to się nie martwię. Pytanie jest czy bez problemu mogę wyjść sobie na miasto i później bez problemu dostać się na samolot? Jak to wygląda z przejściem przez security itp?
Mam ponad 4h oczekiwania na lot do OPO, tak więc nie za bardzo mi się chce siedzieć na lotnisku.

Z góry dzięki za odpowiedź. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 03 Lip 2011 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
mysle ze nie ma problemu ... tylko przechodzisz jeszcze raz te same procedury sprawdzania ...

nie podchodzisz tylko do okienka check-in bo bagazu nie masz ...


ale wez pod uwage ze 4 godziny to wcale nie tak duzo ...gdybys mial 8-9 godzin to okej ...


pamietaj ze kontrola celna moze zabrac sporo czasu, na Stansted w Londynie nawet do 4 godzin < takie sa kolejki >

Pozdrwiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2011 19:15 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
andachiel napisał(a):
pamietaj ze kontrola moze zabrac sporo czasu - nawet do 4 godzin < takie sa kolejki >


Rok temu wszystkie procedury odprawy długo im nie zajęły, tak więc tutaj nie ma powodu do obawy (choć różnie może być :roll: ) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lip 2011 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
andachiel napisał(a):
pamietaj ze kontrola celna moze zabrac sporo czasu na stansted w londynie nawet do 4 godzin < takie sa kolejki >

Pozdrwiam

Nie wiem skąd masz takie info, ale ja latając kilkadziesiąt razy z STN, na security control nie traciłem więcej niż 20-30 min, i mówię tu również o lotach w okresach świątecznych. To duże lotnisko, ale stracić 4h na kontrole to ja nie wiem co musiałoby się dziać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2014 14:56 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 5
Witam,

Z góry przepraszam, jeśli ktoś niejednokrotnie o to pytał, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

Mam zakupiony bilet z długą przerwą w podróży. Kupowałam to przez linię TAP Portugal, więc najpierw lecimy do Lizbony, czekamy, a potem lecimy na Maderę. W związku z długą przerwą (jakieś 11h, ale w środku nocy) chciałabym spędzić noc w przylotniskowym hotelu. I tu pytanie:
Czy w takim locie można normalnie wyjść z tej strefy transferowej, a potem wrócić? Bo będą jakby 4 bilety?
Bagaż nadawany rozumiem, że normalnie zostaje i nim się zajmuje obsługa, żeby przenieść go do następnego lotu?

Z góry pięknie dziękuje za każdą odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2014 15:03 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
cztery razy TAK ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2014 15:46 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 5
Uff :) Dziękuję baaaaardzo za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2014 16:40 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
miuska mnie się na LIS się całkiem nieźle spało :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2014 17:48 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Witam. Lecę niedługo do Abi Zabi z przesiadką 12h w Belgradzie. Jak wygląda sprawa wyjścia z lotniska "na miasto"? Czy później nie będzie problemu z ponownym wejściem do strefy odlotów, używając kart pokładowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2014 17:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Tak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Nie będzie. Belgrad jest do zwiedzenia w 12h :) polecam!
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lip 2014 14:07 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 134
Hejka
Lecimy na Santorini.W Atenach mamy przesiadkę i długi czas oczekiwania na następny lot.Pytanie dla wielu naiwne..czy możemy wyjść z lotniska do miasta i w jak wygląda wówczas odprawa ?Nie będzie problemów aby ponownie przejść odprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lip 2014 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
To nie zależy od miasta/lotniska - wychodzisz i wracasz. Nikt Cię nie będzie zmuszać do siedzenia na miejscu.

Odprawę przejdziesz już w Polsce (czy skąd tam lecisz) - dostajesz obie karty pokładowe, jak wracasz to pokazujesz drugą, przechodzisz security i z powrotem jesteś przed bramką.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Mar 2017 18:10 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 3
Kochani,
chcemy kupić lot ale 14h postoju w Toronto, świetny czas na zwiedzanie miasta -- czy można wyjść z lotniska i wrócić ?

Bardzo prosze o odpowiedz, bo nigdy nie byłam w Kanadzie

pozdrawiam wszystkich !!

Aga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Mar 2017 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mozna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Mar 2017 18:55 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Nie zapomnij -wiza :
http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-facts-pl.asp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Mar 2017 21:13 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Leciał ktos samolotem w Indiach, który podczas lotu ma międzylądowanie, na wymianę części pasażerów?!
Kupiłem lot obejmujący dwa odcinki, a koniecznie będę musiał opuścić samolot w połowie drogi.
Pytanie, czy sprawdzają k.pokladowe przy wysiadce?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Mar 2017 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Leciałem JetAirways na Andamany ze stopem w Kalkucie. Sprawdzali karty tym co zostali a tym co wysiadali wydaje mi się że nie sprawdzali. To jedno a drugie to to że na taki lot dostawaliśmy dwie karty pokładowe osobno na każdy odcinek i jeszcze aby było śmieszniej to mieliśmy inne miejsca na każdy odcinek więc się trzeba było przesiadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Mar 2017 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
jacek96 napisał(a):
Leciał ktos samolotem w Indiach, który podczas lotu ma międzylądowanie, na wymianę części pasażerów?!
Kupiłem lot obejmujący dwa odcinki, a koniecznie będę musiał opuścić samolot w połowie drogi.
Pytanie, czy sprawdzają k.pokladowe przy wysiadce?!

Kod:
For flights with a stopover E.g. Chennai > Bangalore > Cochin - those alighting at Bangalore need to display their Boarding passes. This is because the onward flight cannot have unaccompanied cabin or checked in baggage. Hence if a passenger bound for the onward destination (E.g. Cochin) alights at the stopover (Bangalore), a full/thorough sweep of the aircraft has to be done for unaccompanied baggage.
https://www.quora.com/Why-do-flights-in-India-check-for-the-boarding-pass-even-after-the-journey-is-completed
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Mar 2017 07:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
W takim razie, czeka mnie misja zmiany destynacji przy check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group