Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 35
Hej, wracam z pytaniem dotyczącym opuszczenia odcinka lotu

Mam bilet Amsterdam - Meksyk - Gwatemala (powrót taki sam)
w jedną stronę mam 6,5 h czekania w Meksyku, zaś wracając z Gwatemali mam 2h czekania w Meksyku (czyli mało). Wszystko w obrębie linii Aeromexico.
Okazało się, że muszę jednak ten Meksyk odwiedzić, a raczej polską ambasadę (najbliższa jest właśnie w MEX, w Gwatemali nie ma).
Stąd mój pomysł, żeby jednak wysiąść w Meksyku ALBO --> dolecieć do GC, ale wracać już z Mex.
Czy myślicie, że to jest realne?
Pytam na poważnie, jak głupek, bo nigdy nie miałam potrzeby modyfikowania planu lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#462 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Prosta sprawa. Jeżeli opuścisz, któryś odcinek lotu będzie to traktowane jako NO SHOW i pozostała część biletu zostanie anulowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Bagaż i tak odbierzesz w Ciudad de Mexico, więc możesz olać bilet MEX-AMS.

Jak nie stawisz się z Gwatemali do Meksyku, to skasują ci rezerwację całą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:42 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Mozesz sobie wysiasc gdzie chcesz, nikt cie na sile nie bedzie trzymal. Oczywiscie pamietajac, ze opuszczenie ktoregokolwiek segmentu spowoduje anulacje pozostalych co zreszta zostalo tu przewalkowane od A do Z.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 35
Bagaż mam wyłącznie podręczny, bo to krótki raczej nie-turystyczny wyjazd :)
A niech i anulują drugi odcinek, tylko miałabym pietra, że powrotne bilety będą anulowane. Co zaistnieć nie powinno, ale mimo kupna pierdyliarda biletów i tak zawsze mam jakieś wątpliwości... takie cebulactwo ;p
Dzięki serdeczne za wyjaśnienie :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wszystkie bilety późniejsze będą anulowane, powrót też
Góra
 Profil Relacje PM off
livien lubi ten post.
 
      
#467 PostWysłany: 07 Wrz 2017 07:22 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 11
Jak w temacie, jak wygląda bilet z przesiadkami - to jest wszystko na jednym bilecie?

Zmierzam do tego, że mam 3 bilety na Wizzaira, każdy kupowany osobno z innym numerem rezerwacji i nie stawię się na ten pierwszy lot. Czy pozostałe mogą zostać anulowane, mimo że każdy kupowałem osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 07 Wrz 2017 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W tanich liniach jest praktyka point-to-point, więc każdy bilet to osobna podróż, nawet przy lotach RT. Opuszczenie odcinka nie powoduje skasowania kolejnych.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zurrek lubi ten post.
Zurrek uważa post za pomocny.
 
      
#469 PostWysłany: 08 Wrz 2017 11:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Moje zawiadomienie jest w UOKiK, osoba prowadząca sprawę, z która rozmawiałem rozumie problem i wystąpi do LOT o wyjaśnienia w sprawie anulowania biletu w przypadku opuszczenia odcinka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:21 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 9
Loty: 47
Kilometry: 96 427
Zastanawiam się nad kupnem biletu FlyDubai (FZ/FDB) z DXB do DAR, lot jest z przesiadką w ZNZ (godzinny postój), Czy przy tego rodzaju lotu wszyscy wysiadają z samolotu podczas posoju w ZNZ? Jak to jest z bagażem jeśli chciałbym opuścić lot ZNZ-DAR? Zaznaczam,że lot do DAR z przesiadką w ZNZ jest tańszy niż bezpośredni do ZNZ i powrót chciałem mieć z DAR. Czy przy opuszczeniu samolotu w ZNZ odwołują mi lot powrotny, czy lepiej rozbić rezerwacje na dwie - DXB-ZNZ-DAR i powrót? Z góry dzięki za odp. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:39 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Dla pewności i przy założeniu że cena jest taka sama to zarezerwuj osobne bilety
Góra
 Profil Relacje PM off
Kubab222 uważa post za pomocny.
 
      
#472 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Moje doświadczenia opieram na locie Oman Air, a nie FlyDubai, ale podejrzewam, że jest tak samo.
To jest postój po to, aby wysiedli pasażerowie, którzy kończą podróż w ZNZ. Pozostali czekają w samolocie na odlot. Przy wysiadaniu sprawdzają karty pokładowe, więc ktoś, kto ma bilet do DAR nie zostanie prawdopodobnie wypuszczony z samolotu. No i bagaż już w Dubaju trzeba byłoby nadać do ZNZ.

FlyDubai mimo iż jest linią niskokosztową, stosuje taryfy podobne do linii regularnych, tzn. bilet powrotny jest sporo tańszy od lotu w jedną stronę. A zatem kupno osobnych biletów będzie przypuszczalnie mało opłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kubab222 uważa post za pomocny.
 
      
#473 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeśli są dwa różne etixy to nie powinno być problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Powinno usunąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 16 Paź 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?

Na jakim stoku wystawione są oba bilety? Czy otrzymałeś drugi nr rezerwacji?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 17 Paź 2017 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@mashacra nr rezerwacji jest jeden ale etixy są dwa jeden na SN drugi na TP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 17 Paź 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?


Wydaje mi sie, ze e-tixy nie zalatwiaja sprawy, potrzebne sa oddzielne Booking Files.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 17 Paź 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
No właśnie tu nie ma pełnej jasności ale więcej osób uważa, że jak będą kasować to po numerze rezerwacji i powinny być 2 osobne PNRy. Czekam jeszcze na zadnie od @mashacra :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 17 Paź 2017 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Potrzebne sa 2 oddzielne PNRs, zadzwon niech zrobia tzw. split.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group