Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Tylko czy mnie wpuszczą (i odprawią). Opuszczam pierwszy lot, wszystko na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#602 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Nie leciałam jeszcze Vueling,ale raczej nie stosują zasad FR,czy W6 gdzie byłoby to możliwe.Musisz poczytać ich regulamin .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
@pabloz
Kupując bilet odhaczyles t&c warunki przewozu, w potwierdzeniu masz na pewno link do nich, poszukaj hasła skipping first flight albo outbound flight
Z infolinii vuelinga nie radzę korzystać bo płatna za min. Chyba, ze się zmieniło


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabloz lubi ten post.
 
      
#604 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
pabloz napisał(a):
Tylko czy mnie wpuszczą (i odprawią). Opuszczam pierwszy lot, wszystko na jednym bilecie.

Moim zdaniem nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Znalazłem podobną kwestię na tripadvisor. Wynika, że raczej nie powinno być problemu, ale oczywiście potwierdzę jeszcze u linii.
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... ravel.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 05 Lip 2018 17:44 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
W przypadku Vuelinga każdy odcinek lotu traktowany jest osobno, tak jak w FR czy W6 więc nawet jak kupi się bilet wielodcinkowowy to można skorzystać tylko z wybranego fragmentu trasy. W przypadku Levela nie znam ich praktyk.

Edit

Zerknąłem na regulamin Level i nie widze żadnego zapisu na ten temat. Natomiast po 4.4 rozumuję, że w Level jest tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 12 Lip 2018 11:01 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 1
Lot San Francisco-SHANGHAI-PEKIN - jest to lot ze zmianą lotnisk Shangai-Pekin. Rozumiem, że dalej do Pekinu lecieć nie muszę i jak mam wizę do chin mnie wpuszczą już w Shanghaju? (nie da sie kupić biletu do samego Shanhgaju).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 12 Lip 2018 11:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Panie.... dopiero skonczylem odpisywac w tamtym wątku... :mrgreen: :roll:

Generalnie to napisać w 1 poście na tym forum,ze cos jest niemozliwe to.. troche strzal w kolano. Bo to forum pokazuje,ze mozna latac za 0.01€ bez pisania biblii. Ale do rzeczy
China eastern specjalnie dla Ciebie uruchomiła bezposrednie polaczenie SFO-PVG.
Jezeli Szanghaj-Pekin to Twoj ostatni lot w tej podrozy to wysiadaj, tylko popros by bagaz nadali tylko do Szanghaju, bedziesz ktocej czekal na odbior.
Jesli jednak masz bilet powrotny PEK-SFO to niestety lecisz do konca i stamtad wracasz w innym przypadku czeka Cie bezcenne zdziwienie na lotnisku,ze bilet powrotny przepadl
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 05 Sie 2018 23:51 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Hej, w związku z dość tanią opcją biletów oferowanych przez PLL LOT na trasie Lwów- Los Angeles- Lwów z przesiadką w Waw, zastanawiam się czy byłaby możliwość opuszczenia ostatniego odcinka Waw- Lwów bez ponoszenia dodatkowych opłat. Czy myślicie że wówczas lepiej wybrać połączenie z długą przesiadką w Waw żeby lepiej uargumentować odbiór bagażu rejestrowanego? Lot byłby z małym dzieckiem więc zawsze można powiedzieć że mamy rzeczy dla dziecka w bagażu głównym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 05 Sie 2018 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Tak, najlepiej brać z całonocną przesiadką (da się) iżeby odbiór bagażu w WAW wydawał się jak najbardziej logiczny i oczywisty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fiona lubi ten post.
Fiona uważa post za pomocny.
 
      
#611 PostWysłany: 06 Sie 2018 11:43 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Jesli nie beda chcieli nadac bagazu do warszawy, to po wyladowaniu idzies do ls service i mowisz ze chcesz wycofac bagaze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fiona lubi ten post.
Fiona uważa post za pomocny.
 
      
#612 PostWysłany: 06 Sie 2018 22:56 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Taka sytuacja. Sa sobie dwie rezerwacje, LOT, trasa z KTW do JFK przez WAW. Na pierwszej sa dwie osoby. Na drugiej tez dwie. W drodze powrotnej z tych lacznie 4 osob 3 chcialyby zostac w WAW a czwarta osoba leciec do Katowic. Normalnie jak wszyscy opuszczaja ostatni odcinek to wiem jak to dziala. Jak w takim przypadku? Czy jest ryzyko ze bilet osoby lecacej do KTW bedzie np. anulowany? Osoba bedzie miec bagaz rejestrowany. Osoby wysiadajace tylko podreczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 06 Sie 2018 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Nie, każdy podróżny ma swój własny bilet i to czy jest na rezerwacji tylko on czy jeszcze 10 innych osób nie ma żadnego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL lubi ten post.
KKL uważa post za pomocny.
 
      
#614 PostWysłany: 14 Sie 2018 17:24 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Panie i Panowie taka sytuacja:

LGW-TPA-MIA by AA
+ RT MIA-JFK-LHR by AA

https://matrix.itasoftware.com/#view-rules:research=LGWMIA-MIALGW;solution=0OBIYz0PHfkTOSga6rP21HS/HgWWPQQoGKFNzBOLfweIfQ04Z;fare-key=0/0- link do taryfy ale pewnie wygasnie

Pytanie: NO-SHOW w TPA na lot do MIA skasuje mi z automatu RT ?

Jeżeli tak to czy stosował ktoś manewr ze zgłoszeniem się w gate i następnie wycofaniem z lotu już po zboardowaniu (np słabe samopoczucie)? Potraktują to jako NO-SHOW ?

Dziękuje za ewentualne wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 14 Sie 2018 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak nie polecisz, to skasuja Ci pozostale loty. W przypadku zlego samopoczucia bedziesz musial zmienic daty i zapewne zaplacic za to. Co chcesz osiagnac nie lecac do MIA?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 14 Sie 2018 18:03 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jak nie polecisz, to skasuja Ci pozostale loty. W przypadku zlego samopoczucia bedziesz musial zmienic daty i zapewne zaplacic za to. Co chcesz osiagnac nie lecac do MIA?


Powód prozaiczny. Następnego dnia mam rejs z RoyalCarribean z Tampy i nie mam potrzeby dolotu do Miami. Pomyślałem o odbiciu karty pokładowej w gate a następnie zrezygnowaniu z lotu (lecę z podręcznym).

Z Miami do Tampa 5 godzin jazdy a, Megabus 58$ of osoby w jedną stronę. Jak się nie uda to zostanie wynajęcie auta za ok 37$ tylko różnie jest z naliczeniem opłaty z wypożyczalni za zwrot w innej lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 15 Sie 2018 20:07 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rok temu wysłałem zawiadomienie do UOKIK o abuzywności powyższej klauzuli. UOKIK mieli to długo, ale po ostatnim kontakcie uzyskałem, że w ciągu miesiąca podejmą decyzję stwierdzającą uznanie no show jako klauzule niedozwoloną. LOT broni się tym, że gdy go powiadomisz to zachowa dalsze loty? Próbowaliście?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 16 Sie 2018 15:58 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 1
Cześć, 12 września wracam z USA na trasie LAX-WAW-BUD (PLL LOT). 13 września ląduje w Warszawie, a 14 września mam lot do Budapesztu (wszystko na jednym bilecie). Chce opuścić ostatni odcinek WAW-BUD i kupić bilet na lot do KTW (13 września PLL LOT). Czy będzie jakiś problem, żeby polecieć do Katowic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 16 Sie 2018 16:07 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Teoretycznie nie powinno byc problemu ale pamietam ze kiedys byla dyskusja jak ktos sobie zarezerwowal cos podobnego to LOT sie z nim skontaktowal i chcieli mu skasowac rezerwacje bo system wykryl ze dwie rezerwacje sie na siebie nakladaja.
Tu masz o tyle bezpiecznie ze WAW-KTW jest innego dnia niz WAW-BUD wiec moze nie bedzie problemu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 16 Sie 2018 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Nie bedzie, chyba ze kupisz na lot do katowic LOTem i pojdziesz do checkinu i sie pogubia. Najlepiej odpraw sie online to obejdzie sie bez zbednych gadek.

Miej na uwadze ze jak cos sie stanie z lotem, np. strajk czy popsuje sie samolot to LOT cie przerzuci na inny lot do Budapesztu, niekoniecznie przez Warszawe. Male szanse na to ale warto miec to na uwadze zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pawi, Proximic [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group