Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 19 Mar 2016 21:07 

Rejestracja: 19 Mar 2016
Posty: 2
Cześć,

Zarezerowałem loty na Malediwy w okazyjnej cenie 8-)
Rezerwacja wygląda tak:
MAD Maryt Iberia - Londyn Heathrow - LHR

Stop: 3godziny 35minuty

Londyn Gatwick LGW Male Ibrahim Nasir Międzynarodowe - MLE

Z powrotem analogicznie

Pytania:
1. Czy mogę zacząć podróź na Gatwick czy muszę zacząć ją w Madrycie?
2. Czy będę mógł tam nadać bagaż?
3. Czy powinienem o tym informować przewoźnika?
Odcinek z LGW-MLE i MLE-LGW będzie obsługiwany przez British Airways
4. Czy wracając mogę opuścić lotnisku już w Londynie? Miałem kiedyś podobną sytuację i wystarczyło poinformować o tym na lotnisku, z którego startowałem.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Ikson
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#262 PostWysłany: 19 Mar 2016 21:14 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 681
niebieski
Jeżeli jeden bilet, to musisz zacząć w mad. Spowrotem, jeżeli ktoś z handlingu w mle nada Ci bagaż do lgw, to możesz skończyć w Londyniw.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 19 Mar 2016 21:17 

Zacząć musisz z Madrytu. Powrót możesz zakończyć w Gatwick,gdyż bagaż zostanie nadany tylko do Gatwick ze względu na zmianę lotniska na Heathrow i dolot do Madrytu.
Góra
 PM off  
      
#264 PostWysłany: 19 Mar 2016 21:40 

Rejestracja: 19 Mar 2016
Posty: 2
ok. dzięki za info
Tak dla pewności miał ktoś z Was taką sytuację?
Tutaj z Madrytu dolatuję to LHR a kolejny lot jest z LGW więc naturalnym dla mnie jest fakt, że powinienem móc wsiąść z tego lotniska. :cry:
Czy gdyby była "wyjątkowa" sytuacja można porozmawiać z przewoźnikiem na ten temat żeby odlot był z LGW od razu?

Jeszcze jedno pytanie przetransferowanie się z LHR do LGW jest w mojej gestii czy przewoźnik powinien zapewnić transfer?
Jeśli to nie głupie pytanie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 19 Mar 2016 21:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Może ktoś się zjawił w LGW pomijając lot z MAD, ale raczej nie chwalił się tym, bo na 99% miał już anulowany bilet na dalszą podróż i właśnie utopił kasę bez żadnej możliwości zwrotu.

Nie można, koniec, basta, kropka. Przewoźnik zaśpiewa o niemałą sumkę za zmianę na rezerwacji (przynajmniej 200 euro sądzę).

Przewoźnik nie zapewnia transferu, polecam użyć National Express, co 10 min chyba jeżdżą (tak samo sam musisz się zainteresować swoim bagażem)
Góra
 Profil Relacje PM off
waldek99 uważa post za pomocny.
 
      
#266 PostWysłany: 19 Mar 2016 21:48 

Przy wyjątkowej okazji (szpital,choroba,śmierć) przewoźnik zwróci ci za całą rezerwację po uwzględnieniu wniosku. A jeśli będziesz chciał lecieć z Gatwick zakupić będziesz musiał nowe loty w obecnych cenach. Transfer pomiędzy lotniskami to Twój koszt i twoja odpowiedzialność. Radzę się streszczać bo jak się spóźnisz z jakiegoś powodu to wszystko przepadnie i winy przewoźnika w tym nie będzie.
Góra
 PM off  
      
#267 PostWysłany: 19 Mar 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anonymous napisał(a):
Przy wyjątkowej okazji (szpital,choroba,śmierć) przewoźnik zwróci ci za całą rezerwację po uwzględnieniu wniosku.
Od tego jest ubezpieczenie turystyczne. BA nie zwroci pieniedzy, bo ktos jest chory.

Mozesz odpuscic ostatni lot LHR-MAD, dostaniesz bagaz na Gatwick i mozesz nie dotrzec na LHR.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 19 Mar 2016 22:17 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Mtysle ze akt zgonu wiele pomoze :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 19 Mar 2016 22:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Żeby zaraz zabijać, żeby móc anulować rezerwację... :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 19 Mar 2016 22:20 

Aga_podrozniczka napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Przy wyjątkowej okazji (szpital,choroba,śmierć) przewoźnik zwróci ci za całą rezerwację po uwzględnieniu wniosku.
Od tego jest ubezpieczenie turystyczne. BA nie zwroci pieniedzy, bo ktos jest chory.

Mozesz odpuscic ostatni lot LHR-MAD, dostaniesz bagaz na Gatwick i mozesz nie dotrzec na LHR.



Mylisz się. Mój syn ciężko zachorował kilka miesięcy temu . Wystarczyło poświadczenie ze szpitala w UK ,a BA zwróciło koszty rezerwacji dla całej naszej rodziny i przysłali bardzo miły list odnośnie sytuacji w jakiej się znalazłem.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 19 Sty 2017 18:46, edytowano w sumie 1 raz
zdublowane
Góra
 PM off  
      
#271 PostWysłany: 19 Mar 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Niedawno czytalam artykul, gdzie pani zalila sie, ze ma raka, a BA nie chce jej oddac pieniedzy i nie ugieli sie nawet jak gazeta sie z nimi skontaktowala. W zwiazku z tym, zwrot kosztow w takiej sytuacji traktowalabym jako gest wyjatkowo dobrej woli, a nie standard. Ubezpieczenie turystyczne od anulowania podrozy nie jest drogie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 19 Mar 2016 22:31 

ikson555 napisał(a):


Pytania:
1. Czy mogę zacząć podróź na Gatwick czy muszę zacząć ją w Madrycie?
2. Czy będę mógł tam nadać bagaż?
3. Czy powinienem o tym informować przewoźnika?
Odcinek z LGW-MLE i MLE-LGW będzie obsługiwany przez British Airways
4. Czy wracając mogę opuścić lotnisku już w Londynie? Miałem kiedyś podobną sytuację i wystarczyło poinformować o tym na lotnisku, z którego startowałem.




Przypominam istotę pytania i powodu założenia tematu.
Co do najważniejszej kwestii: macie stosunkowo rzadką rezerwację w ramach jednego biletu, z przesiadką na 2 różnych lotniskach, ale na nią przystaliście z powodu atrakcyjnej ceny całości.
Musicie rozpocząć podróż w Madrycie, nie do przeskoczenia, ostatni lot do załatwienia opuszczenie go jak wam już tu napisano zresztą

Jak pisze AGA ubezpieczenie jest najlepszym rozwiązaniem, wielu na pw pomogłem, a mnie ostatnio linia lotnicza z powodu złamanej miednicy i leczenia szpitalnego osoby z rezerwacji odesłał do ubezpieczyciela, zero rozmowy co do zwrotu czy zmian z ich strony
Góra
 PM off  
      
#273 PostWysłany: 05 Kwi 2016 15:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 6
Witam, wiem, że temat już maglowany nie jedno krotnie, ale mam pytanie. Chciałem zarezerwować bilety do vegas z wylotem z Dublina i przesiadką w Londynie. Chciałbym pominac pierwszy odcinek trasy Dublin-Londyn, który jest obsługiwany przez air lingus, trasa Londyn-Vegas obsługuje Virgin. Czy jest to mozliwe jezeli bilety bede kupowal przez BudgetAir.
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 05 Kwi 2016 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie mozesz pominac pierwszego odcinka lotu, bo caly bilet bedzie anulowany, to jest podstawowa zasada.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Plutek uważa post za pomocny.
 
      
#275 PostWysłany: 05 Kwi 2016 15:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 6
dziękuję za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 06 Kwi 2016 08:58 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 6
A czy sprawa z nie odbyciem pierwszego lotu wyglada tak samo jezeli nocke musimy spedzieć na lotnisku w Londynie? Bo wtedy normalnie możemy opuścić terminal na te 15h prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 06 Kwi 2016 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie ma Cie na pierwszym locie, bilet idzie automatycznie do anulacji. Nie wazne gdzie spedzasz noc i jaki dlugi jest stop over. W zasadach taryfy na pewno jest napisane, ze musisz odbyc loty w kolejnosci jakiej zarezerwowales i nieodbycie jednego z nich anuluje kolejne odcinki. Poczytaj, jesli masz watpliwosci.

Gdyby to bylo takie proste i mozna bylo ominac pierwszy lot, to wszyscy by kupowali bilet zaczynajacy sie gdzies indziej taniej i wsiadali na kolejnym odcinku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Plutek uważa post za pomocny.
 
      
#278 PostWysłany: 05 Maj 2016 04:48 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 16
Loty: 36
Kilometry: 63 429
Witam
mam zamiar kupić bilet:
Los Angeles - Londyn -Oslo
Oslo-Londyn-Los Angeles

Czy ktoś się orientuje czy jeżeli opuszczę w na pierwszej trasie Oslo tzn polece tylko z Los Angeles do Londynu to czy poźniej będę miala jakieś problemy w drodze powrotnej Oslo-Londyn- Los Angeles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 05 Maj 2016 05:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, jeśli opuscisz ten fragment, Twój bilet zostanie skasowany i nie będziesz mogła już wrócić do USA

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
barzest17 uważa post za pomocny.
 
      
#280 PostWysłany: 06 Cze 2016 23:15 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Sytuacja:
Mam bilet WAW - KBP - KUT - KBP - WAW. W KBP w drodze powrotnej przesiadka prawie 12 godzin, więc rozumiem, że nie powinno być problemu z nadaniem bagażu tylko tam. Jednak chciałbym kupić bilet z KBP do Izraela na ten sam dzień w tej samej linii (UIA). Czy to mógłby być jakiś problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group