Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 59
Loty: 175
Kilometry: 397 345
Wolałbym się upewnić. Na konkretnym przykładzie kupując lot Delhi - Addis Abeba - Maskat jednak lecieć tylko z Indii do Etiopii, oczywiście mając wcześniej załatwioną wizę w obu państwach, czy po zgłoszeniu przy odprawie żeby bagaż nadali tylko do Addis Abeby, mogłyby pojawić się jakieś problemy na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#482 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:08 

A jak długi jest planoway czas "przesiadki" pomiędzy przylotem do Addis Abeby a odlotem do Maskatu?
Góra
 PM off  
      
#483 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Wszystko zależy od dobrej woli obsługi check-inu. Mogą się nie zgodzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 01 Gru 2017 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 59
Loty: 175
Kilometry: 397 345
Mrk napisał(a):
Wolałbym się upewnić. Na konkretnym przykładzie kupując lot Delhi - Addis Abeba - Maskat jednak lecieć tylko z Indii do Etiopii, oczywiście mając wcześniej załatwioną wizę w obu państwach, czy po zgłoszeniu przy odprawie żeby bagaż nadali tylko do Addis Abeby, mogłyby pojawić się jakieś problemy na miejscu?



7,5 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 01 Gru 2017 19:57 

Najistotniejsze jest jaka linia/linie lotnicze i jak to się ma do całości trasy (bagaż to jedno, ale w wielu wariantach skutkować to będzie anulacją biletu/ów lotu łączonego)
Góra
 PM off  
      
#486 PostWysłany: 15 Gru 2017 17:18 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Mam interesujące pytanie. Co z opuszczeniem pierwszego odcinka podróży, jeżeli jest on połączeniem kolejowym? Jak w ostatnim poście z f4f.com:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/mega-post-cheap-flights-from-europe-to-the-usa-canada-from-only-e252/ (pierwszy link)

BRU-YVR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 15 Gru 2017 17:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
90% ze skasują ci bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 15 Gru 2017 18:04 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Prawda. Ze strony KLM:
Cytuj:
Save your stamped train ticket: if you continue by flight, you must show your train ticket at the check-in desk at the airport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 16 Gru 2017 09:35 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Paryż- Haneda
Haneda- Kobe
Kobe- Haneda
Haneda- Paryż


Czy jeśli nie stawie się na locie Kobe- Haneda to powrót do Paryża będzie no show? Wygodniej jest mi wracać z Tokio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 16 Gru 2017 09:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Skasują ci dalszą część trasy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 16 Gru 2017 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jonsoul napisał(a):
Prawda. Ze strony KLM:
Cytuj:
Save your stamped train ticket: if you continue by flight, you must show your train ticket at the check-in desk at the airport.


nikt tego nie sprawdzał u mnie
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 16 Gru 2017 11:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
jonsoul napisał(a):
Prawda. Ze strony KLM:
Cytuj:
Save your stamped train ticket: if you continue by flight, you must show your train ticket at the check-in desk at the airport.

Myślę, że pociągi spokojnie można opuszczać, bo te systemy nie sa zsynchronizowane, a bilet mogłeś zgubić/wyrzucić i z tego powodu nie mogą anulować podrozy. Poza tym najcześciej można odprawić się on-line na lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 16 Gru 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?


Opowoem sam sobie bo było dużo wątpliwości w tej sprawie. Po no show na pierwszym odcinku WAW-BRU-LIS drugi odcinek LIS-WAW był potwierdzony i nie skasowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:26 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Moje zawiadomienie jest w UOKiK, osoba prowadząca sprawę, z która rozmawiałem rozumie problem i wystąpi do LOT o wyjaśnienia w sprawie anulowania biletu w przypadku opuszczenia odcinka.


Sprawa się rozwija, choć powoli. LOT udzielił odpowiedzi, która nie zadowoliła UOKIK i zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające, gdyż istnieje wysokie prawdopodobieństwo naruszenie praw konsumenta poprzez zamieszczenie niedozwolonej klauzuli, która narusza prawa konsumenta....czyli anulowania wszystkich odcinków w przypadku nie pojawienia się na jakimkolwiek.

Tej klauzuli nie da się obronić, jest wzorzec, kształtuje prawa konsumenta w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszaja jego interesy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Cytuj:
Tej klauzuli nie da się obronić, jest wzorzec, kształtuje prawa konsumenta w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszaja jego interesy.

To jedynie Twoja opinia...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#496 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
tak to tylko moja opinia, ale jako prawnik, aplikant, który od czasów studiów zajmuje się prawami konsumenta zawodowo, pisał na ich temat pracę pozwalam sobie formułować taką tezę, wręcz błahe klauzule uznawane są za niedozwolone, tak też będzie w tym przypadku myślę, że do końca 2018 zamieszczę tutaj decyzje Prezesa, bo wszystko zmierza, w tym kierunku. Ciekaw jest tylko jak obroniłbyś tą klauzulę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#497 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:49 

Ze swej strony dodam, że sprawa nie jest łatwa, a broni je i zapewne na to powołują się/będą linie lotnicze, że ceny RT czyli łącznie "wte i nazad" oferowane są z dużym UPUSTEM cenowym, co zresztą gdy popatrzyć na ceny OW jest prawdą

Ale gdzie mi dyskutować z federacją konsumentów i prawnikiem nawet z małym stażem ;)

Powodzenia w walce i koniecznie napisz jak coś już wywalczysz
Góra
 PM off  
      
#498 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
@ansbach1
Cytuj:
tak też będzie w tym przypadku

Nawet, jak tak się stanie, to przewoźnicy w łatwy sposób wprowadzą zapisy, które w praktyce i tak spowodują nieopłacalność korzystania z opuszczenia jednego z odcinków lotu. To naprawdę dosyć proste...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 23 Gru 2017 21:05 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Więcej wiary, z góry zakładasz, że jest to jest bez sensu i lepiej powtarzać zdziwionym osobom, którzy przez splot zdarzeń ominęli odcinek i cały plan podróży legł im w gruzach(utknąłem w Berlinie...), ze nic nie da się zrobić. Zamiast tak mówić i ferować, że nic się nie zmieni trzeba zacząć działać, bo takie postanowienia powinny być uznane za niedozwolone i był już taki wyrok przez SO wydany. Na marginesie sędziowie TS, którzy w rozporządzeniu wyczytali prawo do odszkodowania za opóźniony lot, którego nie ma zrobili rzecz niemożliwą i jakoś linie choć kwestionowały musiały uznać linie orzeczniczą i wypłacać i zacząć wypłacać pieniądze. Dlatego jestem w stanie uwierzyć w każda wykładnie nawet że biało jest czarne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 23 Gru 2017 21:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Cytuj:
Więcej wiary

W co - w działanie sprzeczne z własnym interesem?
Wystarczy że przewoźnik wprowadzi do regulaminu zapis, że po opuszczeniu odcinka lotu dalsza podróż jest możliwa po dokonaniu dopłaty w wysokości stanowiącej różnicę ceny biletu z momentu zakupu, pomiędzy ceną zapłaconą, a ceną za bilet rozbity na odcinki lotu faktycznie wykorzystane. I konsument będzie już zadowolony, a o abuzywność trudno będzie taki zapis posądzać...
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group