Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 35
Hej, wracam z pytaniem dotyczącym opuszczenia odcinka lotu

Mam bilet Amsterdam - Meksyk - Gwatemala (powrót taki sam)
w jedną stronę mam 6,5 h czekania w Meksyku, zaś wracając z Gwatemali mam 2h czekania w Meksyku (czyli mało). Wszystko w obrębie linii Aeromexico.
Okazało się, że muszę jednak ten Meksyk odwiedzić, a raczej polską ambasadę (najbliższa jest właśnie w MEX, w Gwatemali nie ma).
Stąd mój pomysł, żeby jednak wysiąść w Meksyku ALBO --> dolecieć do GC, ale wracać już z Mex.
Czy myślicie, że to jest realne?
Pytam na poważnie, jak głupek, bo nigdy nie miałam potrzeby modyfikowania planu lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#462 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Prosta sprawa. Jeżeli opuścisz, któryś odcinek lotu będzie to traktowane jako NO SHOW i pozostała część biletu zostanie anulowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Bagaż i tak odbierzesz w Ciudad de Mexico, więc możesz olać bilet MEX-AMS.

Jak nie stawisz się z Gwatemali do Meksyku, to skasują ci rezerwację całą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:42 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Mozesz sobie wysiasc gdzie chcesz, nikt cie na sile nie bedzie trzymal. Oczywiscie pamietajac, ze opuszczenie ktoregokolwiek segmentu spowoduje anulacje pozostalych co zreszta zostalo tu przewalkowane od A do Z.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 35
Bagaż mam wyłącznie podręczny, bo to krótki raczej nie-turystyczny wyjazd :)
A niech i anulują drugi odcinek, tylko miałabym pietra, że powrotne bilety będą anulowane. Co zaistnieć nie powinno, ale mimo kupna pierdyliarda biletów i tak zawsze mam jakieś wątpliwości... takie cebulactwo ;p
Dzięki serdeczne za wyjaśnienie :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 06 Wrz 2017 16:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Wszystkie bilety późniejsze będą anulowane, powrót też
Góra
 Profil Relacje PM off
livien lubi ten post.
 
      
#467 PostWysłany: 07 Wrz 2017 07:22 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 11
Jak w temacie, jak wygląda bilet z przesiadkami - to jest wszystko na jednym bilecie?

Zmierzam do tego, że mam 3 bilety na Wizzaira, każdy kupowany osobno z innym numerem rezerwacji i nie stawię się na ten pierwszy lot. Czy pozostałe mogą zostać anulowane, mimo że każdy kupowałem osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 07 Wrz 2017 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W tanich liniach jest praktyka point-to-point, więc każdy bilet to osobna podróż, nawet przy lotach RT. Opuszczenie odcinka nie powoduje skasowania kolejnych.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zurrek lubi ten post.
Zurrek uważa post za pomocny.
 
      
#469 PostWysłany: 08 Wrz 2017 11:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Moje zawiadomienie jest w UOKiK, osoba prowadząca sprawę, z która rozmawiałem rozumie problem i wystąpi do LOT o wyjaśnienia w sprawie anulowania biletu w przypadku opuszczenia odcinka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:21 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 9
Loty: 47
Kilometry: 96 427
Zastanawiam się nad kupnem biletu FlyDubai (FZ/FDB) z DXB do DAR, lot jest z przesiadką w ZNZ (godzinny postój), Czy przy tego rodzaju lotu wszyscy wysiadają z samolotu podczas posoju w ZNZ? Jak to jest z bagażem jeśli chciałbym opuścić lot ZNZ-DAR? Zaznaczam,że lot do DAR z przesiadką w ZNZ jest tańszy niż bezpośredni do ZNZ i powrót chciałem mieć z DAR. Czy przy opuszczeniu samolotu w ZNZ odwołują mi lot powrotny, czy lepiej rozbić rezerwacje na dwie - DXB-ZNZ-DAR i powrót? Z góry dzięki za odp. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:39 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Dla pewności i przy założeniu że cena jest taka sama to zarezerwuj osobne bilety
Góra
 Profil Relacje PM off
Kubab222 uważa post za pomocny.
 
      
#472 PostWysłany: 09 Paź 2017 19:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Moje doświadczenia opieram na locie Oman Air, a nie FlyDubai, ale podejrzewam, że jest tak samo.
To jest postój po to, aby wysiedli pasażerowie, którzy kończą podróż w ZNZ. Pozostali czekają w samolocie na odlot. Przy wysiadaniu sprawdzają karty pokładowe, więc ktoś, kto ma bilet do DAR nie zostanie prawdopodobnie wypuszczony z samolotu. No i bagaż już w Dubaju trzeba byłoby nadać do ZNZ.

FlyDubai mimo iż jest linią niskokosztową, stosuje taryfy podobne do linii regularnych, tzn. bilet powrotny jest sporo tańszy od lotu w jedną stronę. A zatem kupno osobnych biletów będzie przypuszczalnie mało opłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kubab222 uważa post za pomocny.
 
      
#473 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Jeśli są dwa różne etixy to nie powinno być problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 16 Paź 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Powinno usunąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 16 Paź 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?

Na jakim stoku wystawione są oba bilety? Czy otrzymałeś drugi nr rezerwacji?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 17 Paź 2017 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@mashacra nr rezerwacji jest jeden ale etixy są dwa jeden na SN drugi na TP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 17 Paź 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Mam taką sytuację.
Lot bookowany przez zewnętrzną firmę na zlecenie innej firmy.
Trasa WAW-BRU-LIS operowany przez Brussel
LIS-WAW TAP
Najprawdopodbniej pierwszy odcinek lotu nie zostanie wykorzystany i prosiłem o rezerwację jako dwie odzielne rezerwacje. Natomiast wbili mi to na jedną rezerwację- jeden nr rezerwacji. Co prawdą są inne numery ETIXów na lot do i powrót. Firma, która bookowała lot twierdzi, że teraz odzieliła rezerwację i niewykorzystanie pierwszego odcinka nie skasuje powrotu. Warunków taryfy nigdzie nie mogę znaleźć. Czy sprawa dwóch osbnych etixów załatwia temat i nie mam się czym przejmować?


Wydaje mi sie, ze e-tixy nie zalatwiaja sprawy, potrzebne sa oddzielne Booking Files.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 17 Paź 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
No właśnie tu nie ma pełnej jasności ale więcej osób uważa, że jak będą kasować to po numerze rezerwacji i powinny być 2 osobne PNRy. Czekam jeszcze na zadnie od @mashacra :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 17 Paź 2017 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Potrzebne sa 2 oddzielne PNRs, zadzwon niech zrobia tzw. split.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group