Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 11 Mar 2017 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
ansbach1 napisał(a):
Trzeba próbowac. Ten Pan poprostu był przekonany swojej racji i wygrał...
Trzeba próbować, ale po co? Jeśli proces sądowy wygra jeden, drugi, trzeci, to linie lotnicze przestaną sprzedawać tego typu tanie bilety i tysiące innych pasażerów zapłacą drożej. Przecież żadne prawo nie zmusi linii lotniczej do sprzedawania biletów poniżej kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#382 PostWysłany: 11 Mar 2017 19:21 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Lecę flydubai Praga-Dubaj-Colombo-Mattala i z powrotem. Chciałbym wysiąc w Colombo i zrezygnować z ostatniego odcinka. Lot powrotny chcę rozpocząć zgodnie z biletem w Mattala. Będę leciał z plecakiem podręcznym tylko. Czy mogę mieć problem z rezerwacją powrotna? Macie doświadczenua z flydubai?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 11 Mar 2017 19:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Ewentualne uznanie takiej klauzuli w regulaminie za abuzywną w mojej opinii natychmiast spowoduje zmiany w regulaminach przewoźników umożliwiające wprawdzie kontynuowanie podróży przy ominięciu odcinak lotu, ale powodujące rekalkulację ceny biletu na odpowiadającą nowej trasie na moment zakupu.
Przegranym będzie tylko pasażer...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 11 Mar 2017 21:33 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Po to, żeby przedsiębiorcy nie korzystali ze swojej silniejszej pozycji. Zamawiajac produkt przez internet masz prawo do odstapienia w ciagu 14 dni, kiedys było 10. Teraz koszt przesyłki do Ciebie pokrywał konsument, teraz sprzedawca. Czy stało się to z dnia na dzień? Nie. To była walka o interesy, która wygrał konsument. Nie zauważyłem, żeby było mniej sklepów internetowych, a ceny wzrosły. Linie popłaczą, a później przystosuja sie do nowych warunkow np. zwiekszajac overbooking. Walka o prawa konsumenta to walka o nasza prawa, kapitulacja doprowadza do niczego innego jak ich ograniczania.
Dlaczego mieliby rekalkulowac? Kupuje bilet i z przyczyn losowych nie mogę lecieć, dzisiaj podobne sytuacje tez sie zdarzaja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 11 Mar 2017 21:46 

A teraz stąpając twardo po ziemi fachowo doradź koledze 2 posty wcześniej, teorie jest łatwo napisać
Ale zapewne będzie to szło w kierunku jak piszesz, ale jeszcze masa paliwa lotniczego zostanie spalona....
Góra
 PM off  
      
#386 PostWysłany: 11 Mar 2017 21:55 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jeżeli kolega chce wysiasc w Colombo i dalej nie kontynuowac podrozy i jest bez bagazu rejestrowanego to nie widze przeszkod.

Wystarczy napisac zawiadomienie do Prezesa UOKiK, postepowanie trwa do 4 miesiecy. Prawdopodobnie odwołanie do SOKiK LOT i do SA i za rok nie ma tej klauzuli. Na aplikacji mam wykłady z sedziami z VI wydziału, którzy rozpatrują apelacje i oni są bardzo prokonsumenccy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 11 Mar 2017 22:12 

Jak dla mnie wystarczy tego studenckiego bełkotu
Sam tak zrezygnuj, wywalcz uznanie kontynuacji i wtedy napisz
Koledze odradzam przerwania podróży w Colombo, ale do odważnych świat należy, jak tu pisze wielu "kto nie ryzykuje nie pije szampana",do tego sądy tak szybko pomogą
Góra
 PM off  
      
#388 PostWysłany: 11 Mar 2017 22:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@‌ansbach1‌
Cytuj:
Dlaczego mieliby rekalkulowac?

Dlatego, że będą mieli do tego prawo.
Cytuj:
Kupuje bilet i z przyczyn losowych nie mogę lecieć, dzisiaj podobne sytuacje tez sie zdarzaja

No to nie lecisz. Co chcesz przez to stwierdzenie przekazać?
Cytuj:
Zamawiajac produkt przez internet masz prawo do odstapienia w ciagu 14 dni,

Nie zawsze i nie wszystkiego.
Cytuj:
Walka o prawa konsumenta to walka o nasza prawa

Piszesz o tych prawach,które już masz, czy o nowych, nieokreślonych?
Cytuj:
Wystarczy napisac zawiadomienie do Prezesa UOKiK, postepowanie trwa do 4 miesiecy. Prawdopodobnie odwołanie do SOKiK LOT i do SA i za rok nie ma tej klauzuli. Na aplikacji mam wykłady z sedziami z VI wydziału, którzy rozpatrują apelacje i oni są bardzo prokonsumenccy

Mam wrażenie, że nie za bardzo wiesz, o czym piszesz, albowiem:
Cytuj:
lecę flydubai
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 12 Mar 2017 00:41 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
pegiegie65 napisał(a):
Lecę flydubai Praga-Dubaj-Colombo-Mattala i z powrotem. Chciałbym wysiąc w Colombo i zrezygnować z ostatniego odcinka. Lot powrotny chcę rozpocząć zgodnie z biletem w Mattala. Będę leciał z plecakiem podręcznym tylko. Czy mogę mieć problem z rezerwacją powrotna? Macie doświadczenua z flydubai?


Obstawiam, że będziesz musiał kupić nowy bilet, gdyż na lot przez Ciebie zaplanowany Ciebie nie wpuszczą (chyba, że jest na oddzielnej rezerwacji). Oczywiście będziesz mógł oddać sprawę do sądu i masz pewną szansę na wygraną....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 12 Mar 2017 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Do sądu w ZEA :biedronka:
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 12 Mar 2017 07:07 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
@‌ansbach1‌, kasowanie biletu z powodu opuszczenia odcinka, to nie wymysł LOTu tylko stara praktyka stosowana przez linie lotnicze na całym świecie "od zawsze", tak jak jeszcze kilka innych ciekawych praktyk stosowanych przez linie lotnicze.
Może dlatego niektórzy wątpią czy wystarczy interwencja prezesa UOKiK żeby to zlikwidować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 13 Mar 2017 18:50 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Ok, aluzju paniał. Polecę do tej Mattali zatopionej w dżungli, no problem, nie będę wyskakiwał z samolotu w Colombo ;) Dziękuję wszystkim za ostrzeżenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 31 Mar 2017 15:55 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 20
Sytuacja następująca:

Linie: Air France / KLM
Lot: Wilno - Ryga - Paryż - Cancun
Cancun - Mexico - Paryż - Wilno

I teraz tak:

Nie opłaca mi się w drodze powrotnej lecieć do Wilna, więc chciałbym nadać bagaż do Paryża, tam sobie wziąć nocleg i następnego dnia wrócić bezpośrednio do Polski. W Paryżu przesiadka 4h. Co myślicie? Nie będzie problemu, trzeba coś dopłacić? Jak najlepiej to załatwić?

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 31 Mar 2017 16:00 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Nie będzie problemu.Na lotnisku w Cancun zgłaszasz nadanie bagażu do Paryża.Za nic nie płacisz i nikomu się nie tłumaczysz czemu chcesz tak zrobić.Najważniejsze abyś nadał bagaż tylko do Paryża.
Góra
 Profil Relacje PM off
Epitaph lubi ten post.
 
      
#395 PostWysłany: 31 Mar 2017 18:34 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 20
No to super, dziękuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 08 Kwi 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Mam bilety Japan Airlines LAX-NRT-SIN,SIN-NRT-LAX
Bilet RT był tańszy niż OW a potrzebowałem dostać się do Tokio.
A zatem hipotetyczne pytanie, czy na pierwszym etapie podróży uda mi się nadać bagaż tylko do NRT jeśli pomiędzy 1 i 2 lotem jest 1 h?

Opuszczę zatem 3 kolejne loty więc chyba nie mam też co liczyć na aviosy z wszystkich odcinków podróży :)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 08 Kwi 2017 17:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Na aviosy nie ma szans, jeśli nie polecisz.

Co do nadania bagażu - to przy tak krótkiej przesiadce trudno będzie podać racjonalne wyjaśnienie - zadecyduje czynnik ludzki - zależy na kogo trafisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 08 Kwi 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Dzięki.
Tak też przypuszczałem.
Przynajmniej nie mam już głupich myśli żeby spakować więcej niż zwykle.

Pozdrawiam !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 15 Kwi 2017 12:47 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
KUL-BKK-NRT

Czy jeśli nie zjawię się w Kuala Lumpur to mogą mi anulować lot z BKK? Bagaż tylko podręczny, czas przesiadki to 1,5h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 15 Kwi 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Tak
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Limapur oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group