Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#302 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@michzak, @ZENNNEK - macie gdzieś to opisane w warunkach przewozu Germanwings? W Lufie stoi jasno, a tu nie mogę tego znaleźć. Zresztą 4U zawsze była takim "trochę low-costem".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 23 Lip 2016 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Przyznam szczerze,że zakwalifikowałem 4U do tradycyjnych linii i nie wnikalem w szczegóły jak Ty.:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 23 Lip 2016 15:11 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Eurowings dawniej Germanwings to tania linia. Bilety kupuje się na każdy odcinek osobno, można RT na jednej rezerwacji, ale to nie zmienia istoty rzeczy. Wystarczy sprawdzić ceny, rezerwacja RT to suma lotu tam i spowrotem. W tradycyjnych liniach też najczęściej nie anulują następnego odcinka jeśli się nie skorzystało z poprzedniego, tylko chcą dopłaty, gdyż często lot RT jest tańszy niż OW.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 23 Lip 2016 15:23 

Bruner napisał(a):
........ Germanwings to tania linia. Bilety kupuje się na każdy odcinek osobno,


Z regulaminem i taryfami Lufthansy co jest istotne

Masz rację tylko co do kupowania każdego lotu OW, co do reszty dyplomatycznie pisząc nie masz racji (spójrz na taryfy zakupu i cię oświeci, że to jednak nie tradycyjna linia lcc jak Ryanair czy Wizzair)
Góra
 PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#307 PostWysłany: 23 Lip 2016 16:01 

Mam kupiony lot LHR-WRO via DUS na jednej rezerwacji. Więc nie jest prawdą,że każdy odcinek kupuje się osobno. Po drugie Lot LHR-WRO via DUS kosztował mniej niż sam lot LHR-DUS.
Góra
 PM off  
      
#308 PostWysłany: 23 Lip 2016 16:07 

Anonymous napisał(a):
Mam kupiony lot LHR-WRO via DUS na jednej rezerwacji. Więc nie jest prawdą,że każdy odcinek kupuje się osobno


Nie rozumiesz istoty problemu tu opisywanego.
Tu istotą jest pewność, że jak kupię loty Germanwings np. Monachium - Barcelona - Monachium RT czyli razem i nie polecę Monachium - Barcelona, to lotu Barcelona - Monachium z tego powodu już nie wykorzystam (jak osobno kupowane to już bez problemu tak czyli i tak polecisz)

U ciebie LHR-WRO via DUS jak nie polecisz LHR - DUS to bilet DUS - WRO trafia do kosza czy też wc, no chyba, że jest w droższej taryfie
Góra
 PM off  
      
#309 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@gorny77, ja nadal nie jestem tego pewien. Tu masz odnośniki do regulaminów wszystkich linii Grupy Lufthansa:
http://www.lufthansa.com/online/portal/ ... id=1000340

W przypadku LH i LX jest oczywiste - punkt 3.3.3 regulaminu.
W przypadku OS - również (3.3.1).
Ale w przypadku 4U i EW - podobnego zapisu nie ma.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:22 

Chcesz to zadzwon czy napisz do nich, ja stoję na stanowisku, ze tu regulamin odnosi się do zapisów grupy Lufthansa
Góra
 PM off  
      
#311 PostWysłany: 23 Lip 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Napisałem, dam znać.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 23 Lip 2016 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
zasadniczo jeżeli do rezerwacji jest wystawiony etkt i jest PNR zapisany w GDS to linia lotnicza funkcjonuje na zasadach przewoźnika regularnego tzn. no show na poprzednim odcinku sprawia anulowanie kolejno następujących segmentów - oczywiście są od tego wyjątki, kiedy rezerwujemy przez OTA i otrzymujemy dwa pojedyńcze loty kilku linii, które ze sobą nie współpracują tzw. NCOW i loty nie mają wpływu jeden na drugi, choć ostatnio zarezerwowałam dwa loty AF jako not one-way combinable
jeżeli natomiast jest tylko numer rezerwacji wewnętrznej, brak eticket, i rezerwacja nie została zapisana w GDS najczęściej jest to point to point (chyba że warunki taryfy czy też ogólne warunki linii stanowią inaczej)
jest wiele linii lotniczych, które w ten sposób funkcjonują Vueling, AirBerlin, SunExpress, a także Eurowings
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 27 Lip 2016 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na razie nie mam żadnej odpowiedzi od Germanwings, ale przy okazji porządków na forum odkopałem identyczny temat viewtopic.php?p=624345#p624345 (i posty kolejne), z których wynika, że jednak można, ale to zależy od miejsca zakupu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 04 Wrz 2016 10:12 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
[Finnair]
Czy miał ktoś doświadczenie z tą linią w kwestii nadawania bagażu i rezygnowania z ostatniego lotu przesiadkowego.
Chodzi mi o taką sytuację: Lecę z BKK do TLV z przesiadką w HEL. Chciałbym nadać bagaż do HEL i wysiąść w HEL. Dzwoniłem na Polską infolinię i Pani obużona powiedziała że musze lecieć do TLV.
Czytałem też Term&Conditions Finnair i nie ma tam sprecyzowanej informacji o tego typu zabiegach, czy są dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 04 Wrz 2016 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Jeżeli w BKK uda Ci się nadać bagaż do HEL to nie będzie problemu. Nikt Cię na siłę nie zaciągnie do samolotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 11 Wrz 2016 19:11 

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 1
Witam, spoznilem sie na lot do Szwajcarii z Wroclawia, bilet (tam i powrot w piatek) kupiony w www.budgetair.co.uk, z tego co widze bilet jest non-refundable.
Na lotnisku sie dowiedzialem, ze jezeli nie odbylem jakiegos odcinka podrozy to nie bede mogl tego biletu zrealizowac...

Moge go chociaz przebukowac? Takie mam informacje w reg. ale nieiwele z tego rozumiem, czy moze mi ktos pomoc?

Kod:
PENALTIES
CancellationsAny timeTicket is non-refundable.Waived for death of passenger or family member.Note -In case of
fare combinations penalty appliesPer sector according to restrictions of fareUsed for sector/portion of
travel.Any time fare may be upgraded to any loHigher fare.
----
Full refund permitted before departure in case ofRejection of visa.embassy statement required.ChangesAny
timePer direction charge eur 60.00 for reissue/Revalidation.Child/infant discounts apply.Note -Direction equals
fare component
------------------------------------
Rebooking/reissue is a routing/date/fare basis/Flight modification. rebooking/reissue must beMade before
departure of the flight being changed.When more than one fare components is beingChanged the sum of penalties
of all changed fareComponents will apply.
------------------------------------
Fare can be reissued to other lo international farEsThat are equal or higher than the original fares/excluding
box/bx fare type code fares/.All conditions of the new fare must be metAnd passenger pays the difference in
fare plusChange of reservation fee if any applies.
-----------------------------
// in the event of no show //When changes are requested after departureOf the originally scheduled flightwhole
ticket must be recalculated from the pointOf origin and fare on a fare component passenegerIs no show
must be upgraded to any lo higher-gold or full business international fares/excluding box and bx fare type
codes/ andPassenger pays the difference in fares.Or- ticket must be refunded - cancellation rulesApplies.
-----------------------------
In case of fare combinations penalty applies perFare component according to restrictions of fareUsed for
portion of travel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 16 Wrz 2016 09:59 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 4
"Rebooking/reissue is a routing/date/fare basis/Flight modification. rebooking/reissue must beMade before
departure of the flight being changed"- zgodnie z tym zapisem niestety zmiany możesz dokonać przed odlotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 12 Lis 2016 15:02 

Rejestracja: 12 Lis 2016
Posty: 2
Witam,
Mam problem i prosiłbym Was o pomoc.
Mam bilet
Manchaester - Amsterdam (KLM Royal Dutch Airlines)
Amsterdam - Beijing (China Southern Airlines)
Beijing - Kunnming (China Southern Airlines)
i taki sam powrót. (w drugą stronę oczywiśćie)
Zmieniłem plany i chcę lecieć tylko do Pekinu i z Pekinu wracać. Nie lecieć do Kunmingu.
Myślałem, że nie będzie żadnego problemu ale po rozmowie z agentem firmy przez, która kupowałem bilet TravelUP trochę się zdziwiłem, uzyskałem informacje, że jest to niemożliwe, że muszą przebookować i będzie dopłata 447 funtów. Powiedział, że nic innego nie mogą zrobić i polecieli skontaktować się z liniami lotniczymi.
Zadzwoniłem i usłyszałem tylko, że jest to niemożliwe.
Co w sytuacji jak bym się spóźnił na tel lot?
Powrotna odprawa musi być w Kunmingu? Nie rozumiem czemu nie mogę po prostu wysiąść i wsiąść w Pekinie.
Nie brałem pod uwagę, że będzie z tym problem, dla linii lotniczych jest to plus bo rezygnuje z miejsca.
Miał ktoś podobną sytuację albo wie co mogę zrobić?
Dzwonić kolejny raz do linii lotniczych może kolejna osoba będzie bardziej pomocna?
Z góry dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 12 Lis 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Wielokrotnie było to omawiane na forum, wystarczyło odrobinę poczytać... opuszczenie jednego odcinka w ramach tego samego biletu skutkuje unieważnieniem wszystkich pozostałych lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 12 Lis 2016 15:09 

Rejestracja: 12 Lis 2016
Posty: 2
kemot napisał(a):
Wielokrotnie było to omawiane na forum, wystarczyło odrobinę poczytać... opuszczenie jednego odcinka w ramach tego samego biletu skutkuje unieważnieniem wszystkich pozostałych lotów.


Tak przeczytałem podobny temat.
Ale czy można coś z tym zrobić?
Dodatkowo tylko w Pekinie muszę odebrać bagaż i nadać do Kunmingu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group