Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opóźniony prom
#1 PostWysłany: 18 Cze 2018 08:40 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Witam,

chciałabym prosić o poradę w sprawie złożenia reklamacji na opóźniony ponad 2 h prom (Corsica Ferries Livorno -> Bastia). Pisałam już wiadomość do firmy Corsica Ferries, jednak jak można się domyślić dostałam wiadomość odmowną. Jako powód podano: 'Due to on an accumulated delay of the grave in the harbour of Bastia our ship was not able to keep to the schedule'. Nie bardzo rozumiem co znaczy 'grave' w tym przypadku, czy jest sens pisać gdzieś wyżej i domagać się wypłacenia odszkodowania (4 osoby + samochód). Gdzie/do której instytucji mogę ewentualnie napisać w celu rozpatrzenia reklamacji.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#2 PostWysłany: 18 Cze 2018 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
pisz na Berdyczów
a najlepiej zapomnij, bo tak naprawdę to czego oczekujesz?
pieniędzy? przeprosin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#3 PostWysłany: 18 Cze 2018 10:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@becek dlaczego ma zapomnieć? Prawa pasażera przewidują w przypadku spóźnień kompensaty pieniężne, jeśli nie jest to spowodowane warunkami meteo lub siłą wyższą.
https://www.corsica-ferries.co.uk/infor ... delay.html
@blondi_89 To "grave" wygląda mi na jakąś literówkę, ale nie idzie się domyślić, co to może innego być i czy w takim razie to opóźnienie kwalifikuje się do kompensaty. Czasem trzeba się poboksować z przewoźnikami, bo oni z automatu odmawiają licząc, że część osób po takiej odmowie odpuszcza sprawę. Pociągnij korespondencję, żeby ci dokładniej wyjaśnili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Andt lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#4 PostWysłany: 18 Cze 2018 10:54 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
@Kashpir, dzięki za odpowiedź, w takim razie będę ich jeszcze nękać wiadomościami, a jeśli to nie przyniesie skutku to gdzie ewentualnie mogłabym jeszcze pisać? Udało mi się znaleźć tylko coś takiego jak Urząd Morski, czy to ma być polska instytucja czy jest może jakiś europejski odpowiednik?

@becek, nie obraziłabym się gdyby przysługiwało mi odszkodowanie, oczekiwanie w ponad 30 stopniowym upale, bez żadnej informacji i nawet dostępu do głupiego sklepu przez 3 h to chyba dobry powód do starania się o rekompensatę, zwłaszcza, że sama przeprawa promem do tanich nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#5 PostWysłany: 18 Cze 2018 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
walcz, bier prawnika i walcz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#6 PostWysłany: 18 Cze 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tu masz troche info:
https://www.corsica-ferries.co.uk/infor ... delay.html

Zatem zakladajac ze twoj prom mial trwac 4h i opoznil sie conajmniej 2h to niby przysluguje ci 50% zwroty biletu o ile to nie bylo spowodowane pogoda..
Z tym "grave" pewnie mieli na mysli "gravel - zwir" czyli fale nanionsly zbyt duzo zwiru i bylo za plytko na lodke zeby wplynac, wiec musiala czekac na przyplyw. Wg mnie to podchodzi pod pogode.

Mozesz probowac powalczyc ale nastaw sie na niskie szanse.

Te odszkodowania raczej sa wyplacane wtedy kiedy ewidentnie firma zawini, ma np. jedna lodke/samolot ktory sie zepsuje na poprzednim kursie i na twoj nie sa w stanie podstawic innej bo nie maja itp. Marynarz/Pilot zachorowal a firma nie zadbala o zapewnienie mozliwych zastepstw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#7 PostWysłany: 20 Cze 2018 19:16 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Dostałam odpowiedź z firmy, że opóźnienie nie wynikało z ich winy, był to strajk w porcie Bastii, z którego wypływali po pasażerów do Livorno. Czy w takim przypadku mam chociaż minimalne szanse, starać się o jakieś odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#8 PostWysłany: 20 Cze 2018 19:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Odpowiedź masz w #5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#9 PostWysłany: 20 Cze 2018 21:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@blondi_89 jeżeli to był strajk, to podchodzi pod nadzwyczajne okoliczności, które utrudniły przewoźnikowi właściwą realizację usługi (Rozporządzenie UE 1177/2010 art. 20), tym samym odszkodowanie nie przysługuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Opóźniony prom
#10 PostWysłany: 21 Lip 2018 22:32 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 9
blondi_89 napisał(a):
Dostałam odpowiedź z firmy, że opóźnienie nie wynikało z ich winy, był to strajk w porcie Bastii


No i już mamy odpowiedź, skąd się wzięło to słowo „grave” — to tak sobie przetłumaczyli francuskie „grève” — „strajk” :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: najpiekniejszy oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group