Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2014 18:44 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 72 783
Witam wszystkich,

1 lutego leciałem Ryanairem z Modlina do Bolonii. Lot opóźnił się o ok. 40 min, dlatego zamiast wylądować o 18:45 wylądowaliśmy w Bolonii po 19:20, przez co nie zdążyłem na pociąg, na który miałem już wcześniej wykupiony bilet. Czy w takim przypadku mam podstawy, aby ubiegać się od linii Ryanair o zwrot kosztów za niewykorzystany bilet kolejowy? Na ich stronie widzę jedynie informacje o tym, że mona się ubiegać o zwrot kosztów za bilet lotniczy, w przypadku opóźnienia >3h lub odwołania lotu.

Pozdrawiam,
Pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 08 Lut 2014 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Nie ma żadnych podstaw do ubiegania się o rekompensatę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lut 2014 19:06 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 72 783
No trudno w takim razie. Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2014 19:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Miałem identyczną sytuację, z tym że rok temu. Też FR, też Bolonia, też planowy przylot 18:45 i też ok. 40 min opóźnienie :) I również stracony bilet na pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lut 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
scomin napisał(a):
Nie ma żadnych podstaw do ubiegania się o rekompensatę.


Oczywiście, że są podstawy. Można złożyć normalny pozew w postępowaniu cywilnym, w tym przypadku w sądzie irlandzkim (siedziba Ryanair). Tylko czy komuś chce się iść na udry za kilkanaście euro ;)

Natomiast nie ma podstaw do dochodzenia odszkodowania w trybie uproszczonym na podstawie rozporządzenia unijnego 261/2004 (nie dotyczy połączeń transferowych).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2014 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Fakt, teoretycznie podstawy są, ale nie zakładałem, że ktoś może chcieć się sądzić:) Z Regulaminu Ryanair:
Cytuj:
14.5 Zgodnie z art. 19 Konwencji, w przypadku opóźnienia przewozu lotniczego w odniesieniu do pasażera lub jego Bagażu Rejestrowanego, przewoźnik nie będzie ponosił odpowiedzialności za Szkodę spowodowaną opóźnieniem, jeżeli przewoźnik jest w stanie udowodnić że zarówno przewoźnik jak i nasi podwykonawcy i agenci podjęli wszelkie możliwe kroki w celu uniknięcia wystąpienia takiej Szkody, lub że podjęcie takich kroków okazało się niemożliwe.

.... po pierwsze opóźnienie musiałoby wynikać z winy przewoźnika/podwykonawcy, a po drugie również pasażer musiałby według mnie wykazać, że przeznaczył odpowiednią ilość czasu na przesiadkę i nie mógł w żaden sposób na pociąg zdążyć. Nie wiem, o który pociąg chodzi, ale jeśli np. o ten z 19:43 do Florencji to na niego dałoby radę zdążyć. Samolot wylądował o 19:16 (wg flightradar), a taksówka na dworzec jedzie 15 minut... Natomiast rezerwowanie pociągu na wcześniejszą godzinę jest ryzykowne nawet przy założeniu, że samolot wyląduje bez opóźnienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2014 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Ja słyszłem że ktoś miał łączony chyba FR do Londynu, a potem na jakąś wysepkę. W Polsce była mgła i nie zdążył na tamten lot i dostał chargeback za tamten następny lot, plus noc w hotelu i żarcie... Nie wierzę w to nadal, ale osoba dość wiarygodna. Było to jakiś czas temu,
to w ogóle możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group