Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:13 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 4
Witam!
Jestem obecnie na praktykach studenckich w Rosji, na wizie naukowo-technicznej. Wydana została od 15.07 do 31.08 - tego dnia kończę praktykę i mam lot powrotny do kraju z Moskwy. Większości moich znajomych wizy wydano z kilkudniowym zapasem w jedną i drugą stronę,a ja dostałam wizę dokładnie w dniach rozpoczęcia i zakończenia praktyk (nie mam możliwości zmiany terminu). I tu pojawia się problem, lecę ostatnim lotem z lotniska Moskwa-Sheremetyevo o 20.35 wylot, planowo w Warszawie jest o 21.55. Jednakże może się zdarzyć sytuacja, że lot zostanie np. odwołany (jak chociażby wczoraj), a mnie skończy się o północy wiza. I co wtedy? Jakie mam prawa w związku z zaistniałą sytuacją? Czy mam szukać na szybko jakiegoś połączenia do UE, czy też będę mogła zaczekać na następny lot zagwarantowany przez przewoźnika? Z góry dziękuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
proponuje w interesie swoich praw zadzwonić do źródełka czyli ambasady/konsulatu
tam będą wiedzieli najlepiej
nie uczą takich rzeczy na studiach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:35 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź. Chciałam się dowiedzieć najpierw tutaj, bo może ktoś był w podobnej sytuacji z wizą. -


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sie 2018 13:14, edytowano w sumie 1 raz
„Kodowanie” poza tematem specjalnie do tego przeznaczonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:47 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Istnieją określone procedury przedłużenia wizy w tym również w przypadku zaistnienia niezależnych okoliczności (cokolwiek to znaczy). Nie znam jednak szczegółów. Najlepiej rzeczywiście pogooglać i udać się do ambasady/konsulatu, może postarać się o wizę turystyczną na 3 dni… Rozumiem, że jesteś na wizie na wyjazd w celach kulturowych, naukowych, sportowych? (bo naukowo-technicznej to chyba nie ma…) a rodzaj wizy ma tu znaczenie.
Co do osób w podobnej sytuacji, znajomy opuścił Rosję dzień wcześniej (sytuacja zupełnie inna bo działania naukowe się przedłużyły dość znacznie, zadbał o zapas ) bo mimo wszystko to jest najłatwiejsze. Praktyki dla zakładu przyjmującego studentów to żadna wielka sprawa, więc nie powinno być problemów jeśli wcześniej dogadasz, że chcesz/ musisz wracać dzień wcześniej.

W sumie najsensowniej było o tym pomyśleć przed wyjazdem, ale tego już nie ma co roztrząsać.


Ostatnio edytowany przez DaDa, 16 Sie 2018 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:54 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Ginka26 napisał(a):
Witam!
Jestem obecnie na praktykach studenckich w Rosji, na wizie naukowo-technicznej. Wydana została od 15.07 do 31.08 - tego dnia kończę praktykę i mam lot powrotny do kraju z Moskwy. Większości moich znajomych wizy wydano z kilkudniowym zapasem w jedną i drugą stronę,a ja dostałam wizę dokładnie w dniach rozpoczęcia i zakończenia praktyk (nie mam możliwości zmiany terminu). I tu pojawia się problem, lecę ostatnim lotem z lotniska Moskwa-Sheremetyevo o 20.35 wylot, planowo w Warszawie jest o 21.55. Jednakże może się zdarzyć sytuacja, że lot zostanie np. odwołany (jak chociażby wczoraj), a mnie skończy się o północy wiza. I co wtedy? Jakie mam prawa w związku z zaistniałą sytuacją? Czy mam szukać na szybko jakiegoś połączenia do UE, czy też będę mogła zaczekać na następny lot zagwarantowany przez przewoźnika? Z góry dziękuję za odpowiedź


Jak juz cos takiego sie zdarzy to zrob z tego problem lini lotniczej a nie Twoj. Niech znajda inne polaczenie wylatujace tego samego dnia, chocby z przesiadka, albo zalatwia przedluzenie wizy. W najgorszym przypadku mozesz przeczekac ten dodatkowy dzien w strefie tranzytowej lotniska.
Prawie mialem cos podobnego jak wracalem z Rosji, generalnie lepiej w takiej sytuacji byc raczej niemilym dla obslugi, wiecej sie zalatwi. Szczegoly pod koniec mojej relacji z Syberii, tu na forum.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sie 2018 11:05 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 4
-- 16 Sie 2018 11:00 --

DaDa napisał(a):
Istnieją określone procedury przedłużenia wizy w tym również w przypadku zaistnienia niezależnych okoliczności (cokolwiek to znaczy). Nie znam jednak szczegółów. Najlepiej rzeczywiście pogooglać i udać się do ambasady/konsulatu, może postarać się o wizę turystyczną na 3 dni… Rozumiem, że jesteś na wizie na wyjazd w celach kulturowych, naukowych, sportowych? (bo naukowo-technicznej to chyba nie ma…) a rodzaj wizy ma tu znaczenie.
Co do osób w podobnej sytuacji, znajomy opuścił Rosję dzień wcześniej (sytuacja zupełnie inna bo działania naukowe się przedłużyły dość znacznie, zadbał o zapas ) bo mimo wszystko to jest najłatwiejsze. Praktyki dla zakładu przyjmującego studentów to żadna wielka sprawa, więc nie powinno być problemów jeśli wcześniej dogadasz, że chcesz/ musisz wracać dzień wcześniej.

W sumie najsensowniej było o tym pomyśleć przed wyjazdem, ale tego już nie ma co roztrząsać.


Mam ją wpisaną w paszport właśnie jako naukowo-techniczną, ogólnie ona pozwala mi wejść do Instytutu, gdzie na normalnej (turystycznej) wizie bym po prostu nie weszła. Problem w tym właśnie, że wizę dostałam 3 dni przed wylotem, dużo zamieszania było w tym czasie i po prostu nie zwróciłam dokładnej uwagi na datę powrotu, a powinnam :/ U nas wyjazd to nie taka prosta, bo jest procedura zaliczania praktyk i są wybrane dni powrotu do kraju, nie da rady, że każdy leci jak chce. No i bilet już jest dawno kupiony :/

-- 16 Sie 2018 11:05 --

pbak napisał(a):

Jak juz cos takiego sie zdarzy to zrob z tego problem lini lotniczej a nie Twoj. Niech znajda inne polaczenie wylatujace tego samego dnia, chocby z przesiadka, albo zalatwia przedluzenie wizy. W najgorszym przypadku mozesz przeczekac ten dodatkowy dzien w strefie tranzytowej lotniska.
Prawie mialem cos podobnego jak wracalem z Rosji, generalnie lepiej w takiej sytuacji byc raczej niemilym dla obslugi, wiecej sie zalatwi. Szczegoly pod koniec mojej relacji z Syberii, tu na forum.


Dzięki za poradę, mam nadzieję, że nie będzie coś takiego potrzebne, ale część z nas się zorientowała, że mamy wizy na styk i trochę się zaczęliśmy martwić. Jest na pewno lot do Rygi jeszcze później niż mój (ok. 23.00), więc ratuje mnie trochę ta opcja powrotu do UE, chociaż nie wiem jak z biurokracją i bagażem w takim przypadku... Napisałam do Ambasady Polski w Rosji, ale na razie cisza, jestem tu jeszcze 2 tygodnie, więc liczę że zdążą mi odpisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sie 2018 11:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Jak twój lot odwołają,to niech się martwią też o twoją wizę.Najwyżej będziesz "więźniem" strefy tranzytowej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sie 2018 11:57 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 4
miriam napisał(a):
Jak twój lot odwołają,to niech się martwią też o twoją wizę.Najwyżej będziesz "więźniem" strefy tranzytowej ;)


I w tym momencie przypomina mi się film pt. Terminal... Teoretycznie nie ma co się martwić na zapas, ale jednak gdzieś to siedzi z tyłu głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2018 12:01 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Problem wydumany. Jesli odwołają z wyprzedzeniem, to znajdą masę alternatyw na ten sam dzien.
Jesli w ostatniej chwili, to będziesz juz na lotnisku po odprawie paszportowej, wiec problem nieważnej wizy nie wystąpi.
Spij spokojnie, zaliczaj egzaminy i wracaj szcześliwie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group