Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lis 2019 13:06 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Hej,
miałem wczoraj leciec LO3903 z Warszawy do Krakowa, który zgodnie z rozkładem miał mieć wylot o godzinie 7:30. Około godziny 8:30 kiedy wiedziałem, że opóźnienie będzie wynosić miminum 3h próbowałem w desku przebookować lot nie wieczór, ale bezskutecznie.

Na tym samym bilecie miałem także lot powrotny z Krakowa do Warszawy, który przez opuszczenie 1. odcinka został anulowany. Niezależnie od tego odbyłem tę podróż do krakowa.

Finalnie samolot wystartował o 11:06 i wylądował w Krakowie o 12:06 z opóźnieniem 3h 41min.

W związku z powyższym, czy należy mi się jakikolwiek zwroty przy takim wypadku? Nie interesuje mnie żadne odszkodowanie a zwrot za bilet - podróż tę zamiennie odbyłem pociągiem.

Dodam, że wg. linii lotniczych opóźnienie spowodowane zostało zła pogodą w Krakowie.

P.S. Może to ma jakieś znaczenie, ale mam status FTL w M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Lis 2019 13:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Wczoraj w Krakowie nic rano nie lądowało. Wieczorem zresztą też. Jeśli nie odwołali rejsu a przyczyna była pogodowa to nic się nie należy, poza świadczeniami na lotnisku typu kanapka/woda/śniadanie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:43 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Ech, szkoda. Nie ma szans nic z lotem wynegocjowac? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2019 15:50 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czytałem Twój post kilka razy i za każdym razem mniej rozumiałem. Miałeś bilet WAW-KRK-WAW. Lot WAW-KRK był opóźniony, ale piszesz, że opuściłeś pierwszy odcinek, czyli leciałeś czy jechałeś pociągiem? A jak wróciłeś lub wracasz do Warszawy? Dlaczego zrezygnowałeś z lotu jeśli wystartował po 3 godzinach? Możesz próbować dostać zwrot ceny, ale skomplikowałeś sytuację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2019 17:05 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Dokładnie, miałem lot WAW-KRK-WAW. Wygląda na to, że przez opuszczenie pierwszego odcinka nie mogę lecieć KRK-WAW bo nie da się zachekinować on-line.

Zamiast czekać z niepewności czy polecę wolałem pojechać pociągiem i mieć podróż z głowy. Ze względu na powyższe wracam do Wwy też pociągiem.

Z lotu zrezygnowałem przy opóźnieniu 1,5h kiedy nikt nie potrafił mi powiedzieć czy i kiedy poleci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2019 17:56 

Rejestracja: 16 Sie 2019
Posty: 66
Zbanowany
@ryba1992 - źle oceniłeś sytuację, podjąłeś ryzyko na własną rękę i niestety dla Ciebie lot do Krakowa się odbył, gdy tylko pozwoliły na to warunki atmosferyczne.

Gdyby ten samolot ostatecznie nie wystartował. to być może coś byś wskórał (np. uzyskując zwrot kosztów); gwarancji by żadnej nie było, ale szanse zapewne by były większe niż w obecnej Twojej sytuacji.

Nie mniej możesz walczyć o swoje na drodze sądowej. Czasem można coś "ugrać" przed sądem, co ostatnio pokazał wyrok sądu, nakazujący przewoźnikowi autobusowemu oddać pieniądze pasażerowi, który przez spóźnialskiego kierowcę musiał zamówić auto z Ubera.
Góra
 Profil Relacje PM off
ryba1992 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Lis 2019 18:04 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 39
Oceniłem sytuację dobrze - uważam, że mój czas jest ważniejszy niż to co przeznaczyłem na bilety na pociąg - stąd udało mi się mój plan zrealizować - niezależnie od tego byłem ciekawy czy w tym wypadku uda się coś wskórać. Szkoda mi czasu i energii na uzysaknie 150 PLN drogą sądową.
Góra
 Profil Relacje PM off
2+2=5 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lis 2019 19:18 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
LOT, powołując się na na art. 6.1. iii) EU261, zwraca pieniądze za bilet dopiero po piątej godzinie opóźnienia lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lis 2019 19:31 

Rejestracja: 16 Sie 2019
Posty: 66
Zbanowany
ryba1992 napisał(a):
Oceniłem sytuację dobrze - uważam, że mój czas jest ważniejszy niż to co przeznaczyłem na bilety na pociąg - stąd udało mi się mój plan zrealizować - niezależnie od tego byłem ciekawy czy w tym wypadku uda się coś wskórać. Szkoda mi czasu i energii na uzysaknie 150 PLN drogą sądową.

Na pewno udało Ci się być w Krakowie szybciej niż opóźniony samolot, który tam doleciał o godz. 12:06?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lis 2019 19:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Pewnie w tym wypadku lepiej było zaczekać cierpliwie na lotnisku na rozwój wydarzeń, ale łatwo to oceniać post factum , jak już się zna wszystkie okoliczności, ale pamiętajcie, że inaczej może wyglądać ocena sytuacji, gdy pasażer siedzi w terminalu, zamiast lecieć i nikt nie jest w stanie mu powiedzieć, czy i kiedy rejs poleci. Równie dobrze po paru godzinach oczekiwania na poprawę warunków w KRK LO mógłby ogłosić, że dany rejs jest odwołany, a wtedy opóźnienie w realizacji określonych planów byłoby dużo większe dla kogoś, niż przejazd na własną rękę na dworzec i złapanie pierwszego pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group