Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Opodo [opinie]
#241 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:01 

Hej!
Może ktoś wie jak podejść do takiej sprawy:
Kupiłem bilet Turkish Airlines przez Opodo (nie wiem co mnie podkusiło, trudno, stało się). Wiadomo- Turkish z okazji pandemii flex w najtańszej taryfie, Hindusi na czacie Opodo też zapewniali, że w razie zmian zapłacę tylko fare difference. Ok, zmieniłem bilet, zarówno datę jak i kierunek. Hindus z czatu pobrał mi z karty dodatkowe 86 euro. Już coś mi śmierdziało, ale myślę, OK, może rzeczywiście droższy. Finalnie- na nowym bilecie widnieje jak byk cena 2345 PLN, a za stary zapłaciłem 2500 ( z ubezpieczeniem, więc za goły bilet jakieś 2330). Za co dodatkowe 86 euro? Nie wiem. Opodo twierdzi, że to "fare difference", podczas gdy po cenach biletów żadnej "fare difference" nie widać (no, te 15 złotych). Jak to ugryźć? Chargeback?
Generalnie serwis ma tak słabe opinie, że chyba tylko próba załatwienia tego przez bank pozostaje. Niby te 86 euro to nie jest powalający pieniądz, ale jednak...
 Relacje PM off  

#242 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:54 

złoty
Sprawdź, czy nie jest to jakaś opłata za obsługę tej rezerwacji dla opodo, liczona od każdego biletu. Jeśli mieli ją zastrzeżoną w ich regulaminie w chwili rezerwacji na wypadek konieczności jej późniejszej zmiany, to wtedy niestety mogą ją pobrać, choć powinni to jasno komunikować. Jeśli twierdzą, że to różnica w taryfie, a ona nie występuje albo jest mniejsza, to pozostaje żądanie jej zwrotu a potem ch-b.
 Relacje PM off  

#243 PostWysłany: 23 Mar 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 441 632
złoty
Matteo1982 napisał(a):
Hindusi na czacie Opodo ..

marek2011 napisał(a):
powinni to jasno komunikować.

Poważnie?;-)

#244 PostWysłany: 23 Mar 2021 12:03 

złoty
@elwirka: chodziło mo raczej o jasną komunikację w jakieś "dokumentacji" po dokonanej zmianie ;) , bo powinni coś wysłać , jakieś potwierdzenie biletu czy coś. A jeśli pobrane "na gębę" bez żadnego kwitka to tym łatwiej powinno być z ch-b , tylko trzeba się do nich najpierw zwrócić o zwrot (i udokumentować to), żeby była podkładka , że klient próbował wyjaśnić sprawę zanim poszedł do banku.
 Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 23 Mar 2021 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 441 632
złoty
Jasne, wiem.
Mój wpis był zgryźliwy, bo prawie każdy z tutejszego forum doświadczył komunikacji z Hindusami na różnorakich infoliniach. Po każdej takiej próbie wydaje ci się, że lata nauki angielskiego były jedynie straconym czasem;-)

A wracając do pytania, to wydaje mi się, że te 86 euro to właśnie opłata manipulacyjna Opodo.
2 ludzi lubi ten post.

#246 PostWysłany: 23 Mar 2021 12:15 

Ha, no właśnie nikt o opłatach nie wspominał, a pytałem 3 różnych Hindusów :) Albo nieogarnięci, albo parszywie łgali, co by mnie za bardzo nie zakoczyło, patrząc na to co ludzie piszą o Opodo. Reklamacja wysłana, mają jeszcze ponoć czas do piątku. Później idę do banku, no ale co ja im pokażę? Czat z Hidusem, który pisał, że nie ma opłat za zmianę...?
 Relacje PM off  

#247 PostWysłany: 23 Mar 2021 12:27 

złoty
Tak, może być m.in. zapis czatu (odpowiednie fragmenty).
 Relacje PM off  

[ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości