Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pociągi w Italii
#1 PostWysłany: 10 Mar 2011 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 9
Witam,

pewnie już wiecie ale i tak napiszę. Szczególnie dla tych którzy się wybierają do Italii niedługo.

Można kupić bilety na każdy pociąg oprócz Regionale na stronie http://trenitalia.com po ZNACZNIE niższej cenie niż na stacji. Oferta się nazywa MINI i obowiązuje do momentu wyjazdu i działa mniej więcej w taki sposób.

Normalna cena biletu to €30. Oferta MINI startuje od €10. W miarę jak są bilety kupowane w tej ofercie cena idzie do góry po €3-€5 aż znika. Np, kupiłem dwa bilety Milano-Bologna. Normalna cena €29: pierwszy dostałem w cenie €12, drugi w cenie €17. Obecnie na ten sam pociąg cena nadal jest €17.

Czyli lepiej kupić bilet przed wyjazdem jak oczywiście wiesz kiedy chcesz jechać.

Pozdrawiam,

Bart / Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Pociągi w Italii
#2 PostWysłany: 10 Mar 2011 20:47 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Dodam, że naprawdę warto skorzystać jeśli się tylko wybieracie do Włoch. Nie tylko taniej, ale i jest pewność, że będzie miejsce w pociągu. Niestety sam o promocji dowiedziałem się za późno i ok. tydzień temu dopłacaliśmy w IC do 1 kl., bo na drugą miejsca były już wyprzedane ok 1,5h przed odjazdem pociągu z Florencji do Bolonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#3 PostWysłany: 11 Mar 2011 10:57 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 34
michal.sa napisał(a):
dopłacaliśmy w IC do 1 kl., bo na drugą miejsca były już wyprzedane ok 1,5h przed odjazdem pociągu z Florencji do Bolonii.

Hm, a orientujecie się, czy w okresie przedwakacyjnym sytuacja w Regionale też jest tak napięta? Mam zaplanowaną na kwiecień podróż z przesiadkami z dość napiętym schedule, nie chciałabym stanąć na stacji przesiadkowej przed wyborem 'pozbyć się całej kasy'/'wrócić na lotnisko piechtolotem' :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#4 PostWysłany: 11 Mar 2011 15:38 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Ja niestety nie wiem - to był pierwszy raz, jak korzystałem z pociągów we Włoszech. Sytuacja była o tyle zaskakują, że zdarzyła się na trasie Florencja-Bolonia, a nie w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#5 PostWysłany: 11 Mar 2011 15:46 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
W regionale możesz jechać na stojąco. Nie ma problemu z brakiem miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#6 PostWysłany: 11 Mar 2011 15:55 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Fakt, pytanie było o Regionale, a ja o IC - sorki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#7 PostWysłany: 11 Mar 2011 16:36 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Chciałem kupić bilet z Bergamo do Mediolanu, ale widzę, że nie da rady przez internet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#8 PostWysłany: 12 Mar 2011 00:08 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Jak nie da rady ? Wybierz datę co najwyżej na 7 dni w przód.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#9 PostWysłany: 12 Mar 2011 00:17 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
"We are sorry but the chosen solution is not purchasable"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#10 PostWysłany: 12 Mar 2011 00:56 

Rejestracja: 09 Lip 2010
Posty: 6
bilet kupisz na dworcu, przedwczoraj płaciłem 9,40E/return za bilet na pociąg regionale do stacji mediolan centrale, z którego to do np. Piazza Duomo jest spory kawałek. na miejscu można zakupić bilet na komunikację miejską na 24h za 3E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#11 PostWysłany: 12 Mar 2011 19:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 353
niebieski
Zdecydowanie polecam pociągi we Włoszech. Jechałem z Wenecji Mestre do Triestu - pełna kultura, bilet można dostać za 8 E przez internet!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#12 PostWysłany: 23 Mar 2011 00:11 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 27
Będę pod koniec kwietnia w Rzymie i chciałbym skoczyć na jeden dzień do Neapolu. Sprawdziłem sobie takie połączenie i cena nie napawa optymizmem. Najtańsza opcja to 62 ojro RT. Nie znacie może jakiś tańszych kombinacji? Np z pociągami regio i przesiadkami, albo jakiegoś taniego busa na tej trasie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#13 PostWysłany: 23 Mar 2011 09:05 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Regionale kosztuje 10,5 E w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#14 PostWysłany: 23 Mar 2011 09:53 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Witam. Chcemy niedługo odwiedzic Wenecje z dziewczyna ale loty z Polski albo łaczone przez inne porty albo bezpośrednio do Bergamo lub Bolonii i dopiero stamtąd dalej w podróż.

Czy może mi ktoś powiedzieć jak dostać się do Wenecji z tych dwóch portów lotniczych. Jakie są najtańsze bilety np na pociągii regionalne - jesli są?

A moze nie bawic sie w pociągi tylko wypożyczyć auto?

Dodam ze byłby to maj a jesli nie maj to dopiero wrzesień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#15 PostWysłany: 23 Mar 2011 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Sprawdziłem na trenitalia.it i z Begamo do Wenecji pociąg kosztuje w II kalsie od 13 Euro do 31,55 Euro w zależności od godziny wyjazdu. Są to przejazdy z 1 przesiadką. z Bolonii od 9,30Euro do 29 Euro.
Polecam wejść na www.trenitalia.it i w polu:
Da dove vuoi partire? wpisać skąd (Bergamo, Bologna)
Dove vuoi arrivare? dokąd (Venezia)
Quando vuoi partire? Kiedy giorno (dzień) mese (miesiąc) anno (rok) ore (godzina)

Pozdrawiam,
BZG
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#16 PostWysłany: 22 Cze 2011 16:27 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 19
Ktoś wie czy ceny w automatach są takie same jak na stronie www ? ( chodzi mi o koleje regionale)
Jestem na etapie planowania budżetu na podróże nie chciałbym się później niemile zaskoczyć :)


Ostatnio edytowany przez Mrdave19, 22 Cze 2011 17:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#17 PostWysłany: 22 Cze 2011 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Ceny ze strony www = ceny w automacie = ceny w kasie.

Pamiętaj o skasowaniu biletu na stacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#18 PostWysłany: 23 Cze 2011 16:19 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 19
A wiesz może czy automat obsługuje karty płatnicze ?
Mam także nadzieję , że automaty mają do wyboru język angielski ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#19 PostWysłany: 23 Cze 2011 16:35 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Zdecydowana większość automatów obsługuje karty płatnicze i pozwala zmienić język. Właściwie to tylko w Forli spotkaliśmy jeden, który nie akceptował kart. Ale obok stały również nowsze maszyny, więc nie było nawet najmniejszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#20 PostWysłany: 23 Cze 2011 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
W Forli kupowalem 3 tygodnie temu bilet. Sa bodajze 3 automaty. Ja kupowalem w tym po lewej stronie od kas. Byla mozliwosc wybory jezyka oraz platnosci gotowka badz karta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group