Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lut 2022 02:01 
Awatar użytkownika

Loty: 115
Kilometry: 198 378
niebieski
Było tak jak myślałem. Wypożyczalnia Fox na lotnisku Palermo. Kobieta nie chciała przyjąć gładkiej karty.
To tak. Trzeba wytłoczyć czcionkę i wydrapać napis"credit".
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 09 Lut 2022 10:47 

niebieski
@Kashpir - korzystalem z Centauro w innych krajach i wszedzie te pieniadze kasuja za paliwo, takze to raczej specifika tej wypozyczalni niz kraju.
 Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 09 Lut 2022 13:22 

Loty: 530
Kilometry: 859 285
złoty
I wszędzie do płatności muszą mieć ta sama kk co do depozytu

#24 PostWysłany: 09 Lut 2022 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 653 690
W takim razie będę starał się unikać Centauro - nie tylko we Włoszech :roll:

#25 PostWysłany: 22 Lut 2022 11:26 

złoty
Mała wskazówka dla wynajmujących auto w SurPrice/Auto One w Bergamo:
Wynajmowałem auto dwa razy w tym miesiącu i jak najbardziej mogę polecić. Strasznie miła obsługa, przypilnowali mi snowboard na kilka dni, w czasie których opuściłem Italię. Ale oba razy czas czekania na transfer powrotny na lotnisko obsunął się do 40 minut. Także przy zdaniu auta trzeba to brać pod uwagę.
W teorii, pieszo do lotniska około 15 minut
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 22 Lut 2022 12:02 
Awatar użytkownika

Loty: 115
Kilometry: 198 378
niebieski
Nazwa wypożyczalni: Fox car hire
Miejsce wypożyczenia: PMO-CTA
Klasa samochodu zarezerwowana: Car details:
Your Citroen C4 Picasso rental will fit 5 people.
Citroen C4 Picasso or similar
Compact
Automatic transmission

Otrzymane auto: Hyundai Kona
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): zewnętrzne
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 950EUR
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): Wynajęty poprzez Expedię, Grupa Europcar ale stanowisko Goldcar. Auto 11500km przebiegu. kilka rysek, obfotografowane podczas filmowania. Zdjęcia z rysami (razem z moim kciukiem do porównania), wysłane na adres wypożyczalni. Nie miałem dodatkowych rys i wszystko tym razem potoczyło się gładko. Auto było trochę zakurzone z zewnątrz. Obsługa miziaczkiem ;-)(cytat)
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 23 Mar 2022 13:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Nazwa wypożyczalni: Sixt
Miejsce wypożyczenia: Bergamo BGY
Klasa samochodu zarezerwowana: kompakt kombi
Otrzymane auto: Fiat Tipo Kombi z przebiegiem 28500 km
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): zewnętrzne
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 300,05 EUR
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): kolejki brak. Bardzo szybkie ogarnięcie umowy (nic nie musiałem podpisywać ani przeklikiwać na tablecie... ciekawe). Propozycja przedpłacenia pełnego baku za 85 EUR bardzo atrakcyjna przy obecnych cenach paliwa. Propozycja upgrade do Audi A6 za 50 EUR/dzień. Samochód solidnie obtłuczony, zdjęcia uszkodzeń wysyła się na maila do wypożyczalni. Zwrot bezproblemowy, szybki, miły (pracownik na parkingu z bardzo dobrym angielskim, rzadkość we Włoszech) depozyt następnego dnia rozliczony jako te 0,05 EUR...
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 20 Cze 2022 01:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 653 690
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Mediolan Bergamo BGY.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Surprice

Samochód: miałem rezerwację na Fiat 500 lub podobny. Dostałem Fiata 500. Opcja full-full, bez limitu km.
Cena: 23,35 euro za 1 dzień w maju; całość płatna z góry przy rezerwacji. Dokupiłem ubezpieczenie na miejscu w wybitnie nieprzyjaznej cenie 34,99 (wstyd się przyznawać, bo mam roczne zewnętrzne, ale nie ogarnąłem wymagań transakcyjnych dla pełnej funkcjonalności nowej karty kredytowej i nie mogłem zrobić depozytu na excess :oops: )

Odbiór samochodu: Surprice ma biuro poza lotniskiem. Na potwierdzenie z doyouspain było, żeby złapać busa ParkinGO i dowiezie nas do wypożyczalni. Wpakowaliśmy się więc do pierwszego busa i pojechaliśmy. Dojechaliśmy na parking i się rozglądamy, a tu "surprise" - Surprice nie ma :? Pytamy w okienku - okazało się, że od kilkunastu dni busy ParkinGO nie obsługiwały już naszej wypożyczalni. Na szczęście zostaliśmy pokierowani dokąd iść i po mniej więcej 500 metrach spaceru znaleźliśmy biuro Surprice/Auto One (my byliśmy z małym podręcznym, ale gdyby ktoś jechał z rodziną na wakacje i z bagażem rejestrowanym, to zapewne byłby mocno wkurzony taką dodatkową "atrakcją"). Za brak aktualizacji informacji o dojeździe - minus.
Na miejscu odbieramy naszą "pięćsetkę" w wersji Dolcevita. 8-) Paliwo zatankowane na 3/4 (a miał być full). Samochód z przebiegiem niecałe 23 tys. km. Przejechałem 168 km (do Magreglio, potem Bellagio i z powrotem na lotnisko). Żadnych problemów, bardzo fajnie się jeździło.

Zwrot samochodu: Formalności dość szybko - sprawdzenie stanu paliwa i tyle. Ale na busika na lotnisko (na lotnisku szukać naklejek Auto One/Surprice albo ewentualnie Autosystem, bo tak się chyba zwał tamtejszy parking) musieliśmy kilkanaście minut poczekać - czas przejazdu 6 minut.

Podsumowanie: samochód bez zastrzeżeń; minusy za problemy dojazdowe i brak pełnego baku (znowu nalałem za dużo paliwa i oddałem z 7/8). Generalnie jakoś nie mam szczęścia do wypożyczalni lotniskowych w Bergamo :roll:
Załącznik:
IMG_20220522_092632157-001.JPG
Załącznik:
IMG_20220522_190613828.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.

#29 PostWysłany: 05 Sie 2022 10:32 

Loty: 53
Kilometry: 131 793
Nazwa wypożyczalni: ITALY CAR RENT
Miejsce wypożyczenia: BARI BRI
Klasa samochodu zarezerwowana: Economy- Volkswagen Polo 5 doors A/C or similar
Otrzymane auto: Fiat Tipo 5 drzwi 1.3 diesel przebieg 50tys. km
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): zewnętrzne
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 900 EUR
Uwagi o wynajmie (np. stan/przebieg/czystość samochodu, szybkość obsługi, długość kolejki, skrupulatność w wyszukiwaniu uszkodzeń, inne istotne): Wycieczka była w połowie maja, punkt odbioru kluczyków w terminalu, odbiór samochodu kawałek drogi od terminala ale bez problemu pieszo. Rezerwacja w styczniu 2022 na 5 dni przez DoYouSpain, 120 euro za całość , rezerwacja na: Volkswagen Polo 5 doors A/C or similar, dostaliśmy Fiata Tipo 1.3 diesel 5 drzwi, przebieg 50tys km, który palił poniżej 5L na 100km, jazda cały czas na klimie :-). Depozyt 900 euro, szybko zdjęty po zdaniu auta, obsługa bardzo nie namawiała na swoje ubezpieczenie, powiedziałem że mam własne zewnętrzne i odpuścili. Oględziny przy odbiorze mogą być z pracownikiem który zaznaczy dodatkowe rysy jeżeli znajdziemy poza tymi już zaznaczonymi na formularzu. Zwrot: szybkie spojrzenie przez pracownika na stan na zewnątrz i stan paliwa.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 17 Sty 2023 19:35 

Loty: 100
Kilometry: 167 243
Nazwa wypożyczalni: Centauro
Miejsce wypożyczenia: Piza PSA
Klasa samochodu zarezerwowana: Group B - Corsa Elegance S/S 1.2 Benz 75CV MT5 or similar
Otrzymane auto: Opel Corsa
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): pełne ubezpieczenie uwzględnione w cenie
Cena: 200 EUR za 5 dni wynajmu w październiku 2022 (od 14:00 do 16:00 - 2 godziny bez doliczania kolejnego dnia - w innych wypożyczalniach liczyło już 6 dni + 2 dodatkowe godziny zapasu na potencjalne opóźnienie przy zwrocie) + 40 EUR za wynajem fotelika dziecięcego
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 78 EUR na paliwo
Uwagi o wynajmie: Wynajem szybki i bezproblemowy, w biurze pojawiliśmy się godzinę przed terminem i samochód był już gotowy. Zamówiliśmy fotelik dziecięcy 0-13 kg, ale okazało się, że pasy są w nim za krótkie (albo córka zbyt duża :) ale miała dopiero 10 kg), więc bez problemu zamienili nam na 9-18 kg. Samochód w miarę nowy, przejechane 22.500 km, my dołożyliśmy 620. Minus za lokalizację poza lotniskiem, ale w cenie był odbiór i dowóz na lotnisko - przy wynajmie nie korzystaliśmy, ponieważ przyjechaliśmy pociągiem z Florencji. Nie wiedzieliśmy na który pociąg się wyrobimy, więc nie pytaliśmy czy nas odbiorą ze stacji - spacerkiem ze śpiącym w wózku dzieckiem wyszło nam ok. 30 minut. Zwrot bardzo sprawny, tym razem skorzystaliśmy z podwózki na lotnisko, czekaliśmy na kierowcę kilka minut. Całość opłacona Revolutem, również depozyt za paliwo. Zwrot depozytu następnego dnia po zakończeniu wynajmu. Centauro wybraliśmy z uwagi na dobrą cenę w stosunku do konkurencji, a także zdecydowanie lepsze opinie na Google niż większość innych wypożyczalni w Pizie. Jak najbardziej te dobre opinie potwierdzam i polecam! :)
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 23 Sty 2023 11:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Nazwa wypożyczalni: Goldcar
Miejsce wypożyczenia: Bergamo BGY
Klasa samochodu zarezerwowana: kompakt kombi
Otrzymane auto: Fiat Tipo SW
Jakie ubezpieczenie wkładu własnego miałem (wypożyczalni/zewnętrzne/żadne): Key'n'go czyli pełne wypożyczalni
Cena: ok.150E za tydzień
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 100 EUR na paliwo
Uwagi o wynajmie: W automacie Key'n'go brak kluczyków do mojego auta, kieruje do biura. Tam kolejka na 2h czekania. Człowiek obsługujący zapytany o obsługę bez kolejki, mówi, żeby wziąć numerek "I have priority", biorę też i zwykły numer, najpierw po tych 2h wyczytuje ten zwykły... Pracownik zanosi kluczyk do automatu i wypożyczam w ciągu 30 sekund przez automat.. I mówi, że przyjąłby bez kolejki gdyby wiedział, o co chodzi... Szkoda gadać. Auto 76 tys km na liczniku, dramatycznie poobijane, połamane elementy wyposażenia (drugi taki samochód na placu w stanie jeszcze gorszym)... Czyli w wersji Key'n'go Goldcar też ma standard Goldcara... Ale wynajem przez automat bardzo wygodny (o ile nasz kluczyk tam jest :D )
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
trunks uważa post za pomocny.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości