Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 580 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2013 17:53 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Cześć!

Zastanawiam się nad zabraniem dziewczyna na weekendowy wypad i najkorzystniej wygląda nocleg w Radisson Blue w Brukseli przy noclegu 2for1.

Czy robiliście rezerwacje tej taryfy nie mając statusu Gold i czy ktoś się czepiał przy checkinie?

Od nowego roku nie będę miał juz Golda (tak jak większość z nas).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Lis 2013 17:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie wiem do kiedy mój status jest/był wazny, bo nie mogę tego ustalić, ale rezerwowałam już hotel na sierpień 2014 i nie było jak na razie problemu :) trzeba to przetestować - w sumie nie myślałam o tym, że golda już nie będzie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2013 18:06 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Twój status jest ważny od momentu założenia konta i użycia kodu, który dawał Golda na starcie (zakładam, że tak się rejestrowałaś w CC).

Status jest ważny do końca roku, a wiem to bo dostałem od CC maila z przypomnieniem, że brakuje mi tylko 15 pobytów aby utrzymać status na 2014 rok.

Przy taryfie 2for1 musisz pokazać/ udowodnić, że masz Golda w czasie checkinu a nie w czasie robienia rezerwacji. Tak przynajmniej jest w T&C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2013 18:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
W tej stawce nie trzeba pokazywać karty statusowej, gdy rezerwacja jest zrobiona z konta, które w chwili check-inu (a nie rezerwacji) ma status Gold. Można ją zrobić oczywiście poza kontem, ale wtedy w recepecji będą wymagali okazania ważnej karty potwierdzającej status osoby, która będzie nocować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2013 19:51 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
skoczek650 napisał(a):
...Status jest ważny do końca roku, a wiem to bo dostałem od CC maila z przypomnieniem, że brakuje mi tylko 15 pobytów aby utrzymać status na 2014 rok.....



Też dostałem takiego maila.
Z tymże trochę się zgubiłem, ponieważ wcześniej przysłali mi kartę CC GOLD na której widnieje data ważności 02.2015 :>
także sam już nie wiem jak to będzie w następnym roku.

Tak na marginesie z tym kartami plastykowymi jest jakiś bałagan
np. w IHG mam status PLATINUM (chyba od 4 miesięcy) a w tym tygodniu przysłali mi kartę podstawową CLUB:>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2013 20:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
na mojej karcie nie ma daty ważności...

dobrze że temat powstał, bo coś chciałam porezerwować na przyszły rok, a tu trzeba się spieszyć :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2013 00:08 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
ja też mam na karcie ważnośc do 2.2015
czy wazniejsza jest karta, czy to co on-line? mógłbym się upierać, że przecież kartę mi wydali... O.o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lis 2013 02:42 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2751
złoty
Dla rezerwacji marcowych czy kwietniowych bym ryzykował (zakładając utratę statusu w lutym).
Dla późniejszych raczej nie.
Choć ktoś twierdzi, że korzystał z taryfy mając silver, a nie gold i wszystko było ok.
Dyskusja na ten temat na flyertalk:
http://www.flyertalk.com/forum/club-car ... -stay.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lis 2013 09:49 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
mkdabr napisał(a):
ja też mam na karcie ważnośc do 2.2015
czy wazniejsza jest karta, czy to co on-line? mógłbym się upierać, że przecież kartę mi wydali... O.o


Też się na tym zastanawiałem, gdyby w marcu 2014 byłby downgrade,
czy można byłoby się posiłkować datą ważności tej karty i iść w zaparte w razie problemów.

Domyślam się, że ważniejsze pewnie jest to co widnieje w ichnim systemie.
Także nasza kartę będziemy mogli stosować co najwyżej jako zakładkę do książek:>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lis 2013 12:41 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Chyba się nie rozumiemy... :)

Chodzi mi oto iż robię rezerwacje przy teryfie 2for1 w tym roku (mając Golda) a pobyt mam dopiero w nowym roku nie mając już golda.
Czy taka rezerwacja przejdzie?
Czy będę musiał dopłacić różnice w cenie?

A może śmiało rezerwować?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2013 00:01 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
skoczek650 napisał(a):
Chyba się nie rozumiemy... :)

Chodzi mi oto iż robię rezerwacje przy teryfie 2for1 w tym roku (mając Golda) a pobyt mam dopiero w nowym roku nie mając już golda.
Czy taka rezerwacja przejdzie?
Czy będę musiał dopłacić różnice w cenie?

A może śmiało rezerwować?

Pozdrawiam

Rezerwacja przejdzie, ale od marca nie będzie śladu w systemie, że masz Golda i możesz zostać poproszony do dopłatę do normalnej ceny. IMO jest na to duża szansa, także odradzam jeśli wyjazd jest w marcu lub później. Jeśli w styczniu lub lutym - śmiało rezerwuj.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2013 00:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
maciejwroclaw napisał(a):
skoczek650 napisał(a):
Chyba się nie rozumiemy... :)

Chodzi mi oto iż robię rezerwacje przy teryfie 2for1 w tym roku (mając Golda) a pobyt mam dopiero w nowym roku nie mając już golda.
Czy taka rezerwacja przejdzie?
Czy będę musiał dopłacić różnice w cenie?

A może śmiało rezerwować?

Pozdrawiam

Rezerwacja przejdzie, ale od marca nie będzie śladu w systemie, że masz Golda i możesz zostać poproszony do dopłatę do normalnej ceny. IMO jest na to duża szansa, także odradzam jeśli wyjazd jest w marcu lub później. Jeśli w styczniu lub lutym - śmiało rezerwuj.


maciejwroclaw - piszesz na podstawie własnych doświadczeń?

jestem bardzo ciekawa co to będzie, bo mam rezerwację na sierpień...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lis 2013 00:13 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Na szczęście nie na podstawie swoich, ale na podstawie rozmów z obsługą i z tego co się dowiedziałem to wyraźnie takie są wytyczne. Pytałem o to przy okazji dowiadywania się o bookowanie noclegu 2za1 i 4za2 ze swojego konta ze statusem dla innego gościa (i też to nie przejdzie). Oczywiście może się trafić, że oba te przypadki przejdą i nie twierdze, że na pewno będzie źle. Mam jednak dobrych kilkadziesiąt noclegów w Radissonach i Park Inn spędzonych...
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2013 23:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
napisałam do nich maila w tej sprawie i wieści raczej nie są pomyślne:

Your Gold status has already expired. The 2 for 1 rate is only available for Gold members. The offer would be different as this is a discounted rate for our Gold members.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lis 2013 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
http://www.clubcarlson.com/privatePage. ... =INSIGHTCC

Do 26 listopada zapisanie się przez powyższy link do Club Carlson oraz spędzenie 1 nocy w hotelach Carlson w ciągu 30 dni od zapisania się, da nam 4500 punktów. Darmowe noclegi zaczynają się od 9000 punktów, więc dostajemy sporo.
Oferta tylko dla nowych członków Club Carlson. Niestety, punktów tych nie da się przepisać na inne konto, np. takie z Goldem :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sty 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
38 000 punktów za trzy noclegi

https://www.clubcarlson.com/secure/offers/7587142?language=en&s_cid=em.emea.cc.global.20140106.q12014.en.book
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2014 13:15 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Rozliczyli mi tą promocję za 3 noclegi (u mnie w sumie było to 5 nocy) i dodali 38 000 punktów.
Dwa z tych noclegów były w promocji 2 for 1 (i niby tylko ten płatny miał być zaliczony do tej promocji)

Przeanalizowałem to i okazało się, że dostałem te 38000 pkt chyba za jeden nocleg i jeden pobyt dwudniowy 2for1.
Zrobiłem jeden nocleg w Pradze, później dwudniowy pobyt w Krakowie (2for1, który został rozliczony znacznie później) i Warszawa również pobyt dwudniowy (2for1).
Wynikałoby z tego, że to po Pradze i Warszawie przyznali te 38 000 pkt.
Czyli chyba zaliczają ten pobyt 2for1 jako dwa noclegi, ale pewności nie mam.
Chyba że Kraków poszedł zaliczony awansem:), mimo brak rozliczenia (pewnie gdzieś to w ich systemie było widoczne).

Robił ktoś jeszcze tą promocję??
Jak to ewentualnie wyglądało u Was??

Załączniki:
www.clubcarlson.jpg
www.clubcarlson.jpg [ 76.51 KiB | Obejrzany 21786 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2014 13:35 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2751
złoty
Ja jestem w trakcie.
Mam naliczone 2 noclegi za pobyt 2 for 1 w warszawskim Radissonie, ale na Grzybowskiej.
Awansem nie zaliczają, za dobrze by było.
Ja musiałem reklamować pobyt (podobno dość często się to zdarza dla tego hotelu), może dlatego mam 2 noce.
Co dostałeś w Sobieskim jako upgrade?
W Radisson Centrum śniadanie było w cenie i podniesiony standard pokoju (na najwyższym piętrze).
Pokoje mi się osobiście tam nie podobają, o wiele bardzie wolę IC.
Choć za niecałe 200 PLN łącznie za 2 osoby ze śniadaniem za 2 noce w hotelu 5* to lepiej nie narzekać.

W marcu dobiorę 3 noc potrzebną do spełnienia warunków promocji.
Szkoda jedynie, że już niedługo dewaluacja programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2014 13:50 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
Tulio napisał(a):
Co dostałeś w Sobieskim jako upgrade?

Nocowalem w Sobieskim w lipcu i pazdzierniku 2 for 1 Byl jedynie upgrade do bussines bez sniadania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Mar 2014 14:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Ja oczywiście też reklamowałem bo mi nie zaliczyli Krakowa, a te 38000 tak jakby przydzielili bez zagubionego pobytu.
W Radissonie na Grzybowskiej spałem w zeszłym roku ale tam śniadania nie otrzymałem i pokoje też mi się tam nie podobają:>
(za to cena 2for1 była zacna:).
Na pięć razy jak nocowałem w sieci CC, 3 razy podarowali mi obfity "breakfast" (w tym dwa razy upgrade do pokoju business ze śniadaniem).
A z tymi śniadaniami to tak naprawdę, chyba jakaś loteria jest, nie wiem do dzisiaj od czego to zależy.


PARK INN PRAGUE;
-upgrade do pokoju business bez śniadań

PARK INN KRAKOW 2for1
-pokój chyba standardowy ale dostałem śniadania

Radisson Blu Sobieski Warszawa 2for1
-upgrade do pokoju business ze śniadaniami


Właśnie te niekorzystne zmiany juz od 15 marca.
A upatrzyłem sobie Budapeszt Radisson Blu wskakuje właśnie na 15k punktów do drugiej kategorii.
I mam pytanko jak zarezerwuje teraz za kilka nocy za 9000 punktów a pobyt będzie już po 15 marca to chyba nie będą żądali dopłaty punktów?? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 580 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group