Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opinie o Lloret de Mar
#1 PostWysłany: 21 Maj 2012 01:29 

Rejestracja: 08 Mar 2010
Posty: 19
Witajcie!
Razem z żoną zastanawiamy się nad krótkim wypadem ( 19-23 czerwca) gdzieś na Costa Bravę
( dobry dojazd z Girony). Jednak naczytałem się trochę o Lloret, że nie ma tam nic z klimatycznej Hiszpanii, a same hotele i imprezy. Wiem, że nie można porównywać tej miejscowości, do klimatycznych miejsc Hiszpanii.
Jesteśmy młodzi i nie przeszkadzają nam imprezy, ale chcieli byśmy trochę odpocząć ( plażowanie, kąpiele w morzu)

Jak myślicie czy w tym okresie będzie już dużo ludzi w Lloret?
Może ktoś poleci jakąś inną miejscowość, gdzie jest coś oprócz hoteli i tłumu turystów z europy środkowo-wschodniej. Może Tossa de Mar?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 21 Maj 2012 02:06 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Tossa jest klimatyczna , choć turyści z Europy też będą
im dalej na północ, tym spokojniej i więcej przyrody, ale dojazd trudniejszy
- popatrzcie na godziny lotu.

LLoret - no nie wiem , niby jeszcze nie czas wakacji szkolnych ,
i chcą tam przykręcić trochę śrubę rozwydrzeniu , ale nie zmieni to od razu charakteru miejscowości i typowych klientów...
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Maj 2012 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Byliśmy teraz od piątku do niedzieli w Lloret, jak najbardziej na plus, małe miasteczko, turystów nie tak dużo, ludzie mili, bezpiecznie, czysto. Polaków na pewno znają bo idąc ulicami przy morzu sprzedwcy sklepowi wołali "dobra cena", "za darmo" i takie tam;) Genialny kebab obok plaży (taki niebieski szyld), za największy zestaw płaciliśmy 5,50 euro i we dwoje się najedliśmy;) Z minusów może plaża bo jest taka wybitnie piaszczysto-kamyczkowa, przez co chodzi się ciężko po niej. Ale suma sumarum jak na połowe maja było ok...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Kwi 2013 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Mam pytanie do bywalców Lloret: czy na początku maja dyskoteki, kluby, bary już są pootwierane tak jak w sezonie??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Kwi 2013 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Kwi 2012
Posty: 18
Loty: 32
Kilometry: 49 676
Tossa potwierdzam jest klimatyczna, romantyczna, mniej tłoczna w sezonie, spokojniejsza.
Lloret w sezonie to jedna wielka imprezownia, ale na plażowanie i kąpiele w morzu Lloret jak najbardziej. Polecam klimatyczną plażę na Santa Cristina ( pierwsza plaża licząc od Barcelony ). Cicha, skalista i jedyna nietłoczna. Plaża dla nudystów i nie tylko. Termin, w którym chcecie lecieć to już sezon. W tym roku hiszpańskie dzieci zaczynają wakacje 22 czerwca.
Kluby, bary i dyskoteki na dzień dzisiejszy już funkcjonują, może nie tak jak w sezonie, ale pootwierane są.
Kwiecień i maj to czas dla emerytów ze względu na umiarkowane ciepło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2013 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Spędziłem tam we wrześniu jeden dzień i niestety dla mnie Tossa jest na max przereklamowana. Zatłoczona, brudna, brzydka plaża. Nurkowanie mi uświadomiło że jest tam totalna dzicz która zaśmieciła całą zatoczkę. pełno rozwydrzonych turystów. Na szczęście jak człowiek zagłębi się w miasteczko zaczyna być sympatycznie, aczkolwiek nie wyróżniająco na tle innych katalońskich miast.

Nie wiem.. może trafiłem na zły okres :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Wrz 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
W tym najeżonym hotelami, dyskotekami i kasynami Lloret można znaleźć, tak!, muzeum!
Wszystkim polecam zajrzeć do Muzeum Morskiego w Lloret, zaraz przy plaży. Po polsku nic nie ma, ale przynajmniej po angielsku już tak.
Załącznik:
IMG_4329.JPGmod.jpg
IMG_4329.JPGmod.jpg [ 152.62 KiB | Obejrzany 7233 razy ]
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:19 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
moze jakies aktualne info? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@natatita
Od zeszłej jesień LLoret zmieniło się nie do poznania! Morze wyschło i na jego miejscu wyrósł wulkan i kokosowe palmy!
...
A co konkretnie Cię interesuje?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:26 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Czy "Pamiętniki z wakacji" dalej tam kręcą :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:30 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Lloret de Mar to dla mnie porazka. Imprezownia z masą gówniarzy w sezonie.
Wieczorami to wygląda dokładnie tak jak w Pamiętnikach z wakacji ;)

W zeszłym roku trafiłem tam wieczorem bo chcialem cos zjesc. Masakra. Masa pijanych ludzi, klimat dyskotekowy a do jedzenia w wiekszosci miejsc glownie typowy kebab.
Serio.
Widocznie trafilem w zle miejsce o zlej porze. Jesli ktos lubi hałas i imprezy to będzie OK.
Ale ta miejscowosc to typowa imprezownia, z masą hoteli i plaza nie najgorszą.
Taka namiastka Ibizy ...

Plaża na pewno lepsza niż w Tossa.
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:31 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
namteH napisał(a):
@natatita
Od zeszłej jesień LLoret zmieniło się nie do poznania! Morze wyschło i na jego miejscu wyrósł wulkan i kokosowe palmy!
...
A co konkretnie Cię interesuje?



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wczesniejsze posty byly z 2013 wiec stwierdzilam, ze moze na przestrzeni tych 3 lat cos sie jednak zmienilo, interesuje mnie czy wciaz Lloret bardziej przypomina polskie Mielno czy moze jednak cos sie zmienilo na plus? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Cze 2016 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@natatita
Nigdy nie byłem w Mielnie, ale LLoret nie wygląda tak źle jak się o nim pisze... Są kasyna, dyskoteki, miejsca z mało wyrafinowaną rozrywką... Ale ktoś kto bardziej przypomina homo sapiens niż brakujące ogniwo też coś znajdzie dla siebie.
Gwar, mniejszy lub większy tłum (zależy kiedy pojedzie; ja byłem rok temu ale po sezonie), ale są też i całe rodziny oraz wycieczki 50+ z Polski, które dla taniej rozrywki tam raczej nie jeżdżą... ;)

Będąc w tamtej okolicy warto rzucić okiem na całe "trójmiasto" czyli Blanes, LLoret i Tossę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
natatita uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Cze 2016 16:03 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Do Lloret wiele osob jedzie z biurem a nie wie na co się załapie.
Dlatego bardzo powszechny jest widok hotelowego balkonu na 1-2. piętrze.
Na nim para emerytów z Europy Zachodniej a zaraz pod balkonem pijana banda Angoli i głośne śpiewy. Raczej nie takie wakacje chcieli emeryci spędzić ...
Cóż, w folderze miała być plaza i piękne widoki a o dyskotece pod hotelem nie wspomnieli :)

Okolice Lloret są spoko bo fajne plaże w Blanes. Także liczne ogrody botaniczne. Ja byłem w jednym zaraz na obrzeżu Blanes (nie pamiętam nazwy) i bardzo fajne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Cze 2016 16:18 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
@namteH to dobrze bo troche przeraza mnie metka pamietnikow z wakacji a mam okazje spedzic tam w tym roku wakacje praktycznie za darmo, zazwyczaj w takich przypadkach korzystam i nie pytam czy warto czy nie tylko lecę ale Lloret jednak nie zachęca rekomendacjami innych do przyjazdu.. pewnie zwiedzę trójmiasto :lol: albo w ostateczności będę spędzać dni w Barcelonie, dziękuję za pomoc! :D (wulkan najbardziej zachęca! :lol: )
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Cze 2016 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dla fanów rajdów samochodowych - na promenadzie w centrum Lloret, wmurowane w chodnik są odciski dłoni zwycięskich załóg czternastu edycji Rajdu Katalonii (zaliczanego do WRC). Nie brakuje odcisku dłoni m.in Colina McRae czy Carlosa Sainza.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group