Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Kwi 2017 09:37 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
karta ma rok waznosci, a wakacje w czerwcu, zatem chyba dam rade :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 27 Maj 2017 14:23 

Polecam sprawdzić -> http://www.tomsguide.com/us/best-phone- ... 953-4.html

Ciekawe porównianie.

Ktoś miał doświadczenia z MetroPCs? Mają ciekawą ofertę, 40 $ unlimited rozmowy,sms, data w US, jeśli wezmiesz dwie karty, jedną dla Ciebie, drugą dla Twojej osoby towarzyszącej.
Za 10 $ można dołożyć rozmowy do innych krajów. -> https://www.metropcs.com/2-for-80.html? ... ain|2for80

https://www.metropcs.com/promotions/worldcalling.html
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Lis 2022 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Odświeżam temat. Wybieram się za parę dni do Stanów na mniej więcej dwa tygodnie. Potrzebuję karty sim z dużą ilością internetu (najlepiej nielimitowaną, ale nie jest to warunek konieczny).Do tego trochę rozmów i smsów. Ważne, żeby można było utworzyć hotspot.Zależy mi na jak najlepszym pokryciu w całych Stanach, bo będę się bardzo dużo przemieszczał i zwykle nie będą to duże miasta. Po researchu w internecie skupiłem uwagę na T-mobile: https://prepaid.t-mobile.com/prepaid-plans oraz Verizonie: https://www.verizon.com/plans/prepaid/ i SimpleMobile: https://www.simplemobile.com/serviceplan?session=reset Ale może polecacie coś innego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Lis 2022 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kubus95
Verizon może być problematyczny. 4G i 5G będzie działało ale poniżej używają standardu innego niż GSM (3G CDMA).

Simple Mobile nie znam ale oni chyba bazują na nadajnikach T-Mobile?

T-Mobile, który przytoczyłeś, ma hotspot tylko w 3G więc co najwyżej do komunikatorów. No i T-Mobile poza większymi miastami zasięg ma niestety dość słaby.

Ile potrzebujesz tego neta? Zobacz Straight Talk - również do kupienia w Walmarcie i możesz przy aktywacji wybrać sobie z jakiej sieci chcesz korzystać (T-Mobile, AT&T oraz Verizon; oczywiście wybierz AT&T). Pracownicy Walmartu na stanowisku urządzeń mobilnych pomogą Ci usługę aktywować.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 28 Lis 2022 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@monroe
Tak,Simple Mobile bazuje na nadajnikach T-Mobile. W takim razie T-Mobile skreślam, podobnie jak Simple i Verizon, bo jednak zależy mi na hotspocie w dobrej jakości.

Myślałem o pakiecie 15 GB. AT&T ma hotspot w 4/5g?

Edit: Sprawdziłem i niby AT&T ma pełną prędkość hotspota do 3GB. Potem prędkość przesyłu spada na 128 kbps.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lis 2022 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kubus95
Sprawdź więc Straight Talk. Nie wiem czemu z EU nie otwiera się ich strona.
Spytaj o hotspot na ich fejsie:
https://www.facebook.com/StraightTalkWireless
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 28 Lis 2022 12:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
T-Mobile w trasie po Zachodnim Wybrzeżu sprawdza się kiepskawo, nawet na IN-5 w CA działał mi bardzo słabo (zasięg łapał jedynie 2G, a i tak przepustowość żadna), chociaż teoretycznie wg. sprzedawcy z Amazona telefon miał pełną kompatybilność
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 28 Lis 2022 12:49 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
Potwierdzam kiepskie działanie T-Mobile na zachodnim wybrzeżu. Jak zależy Ci na zasiegu to polecam AT&T.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 29 Lis 2022 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Prawdopodobnie wezmę Straight Talk z AT&T. Dzięki za rady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 15 Gru 2022 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Opiszę moje perypetie związane z kartą sim, skoro jestem (już prawie) po wyjeździe. Ostatecznie zadecydowałem się na zakupy w Walmarcie i kartę od Straightalk. Niestety trafiłem na obsługę, która stwierdziła, że oni niczego nie wiedzą i nie pomogą z aktywacją. Zatem spróbowałem zrobić to samemu, ale na stronie Straighttalk cały czas wyskakiwał błąd. Myślałem, że to kwestia ustawień telefonu, ale po przejrzeniu paru amerykańskich forów okazało się, że wszystko jest ok. Telefon również kompatybilny, co sprawdziłem również przed wyjazdem. W międzyczasie okazało się, że zakupiłem Straightalka z kartą Verizon w środku, o czym na pudełku nie było nigdzie informacji (!!!). Postanowiłem jeszcze raz uderzyć do obsługi w Walmarcie, ale Panie ponownie stwierdziły, że jak nie działa to nie działa i koniec. Zero chęci pomocy. Spytałem w takim razie czy mogę zwrócić kartę , skoro nie działa i na dodatek na pudełku nie ma informacji o tym, że operator jest już z góry narzucony. Kategoryczna odmowa i sugestia by zadzwonić na infolinię Straightalk. Odpowiedziałem, że bardzo chętnie, ale jak mam to zrobić z niedziałającą kartą sim i brakiem amerykańskiego numeru telefonu? Głupie miny…bez komentarza. Mocno zirytowany pojechałem do salonu AT&T spróbować szczęścia skoro Straightalk z nimi współpracuje i przynajmniej teoretycznie można wybrać ich sieć. Pani jeszcze mniej pomocna niż Panie z Walmartu, wiec stwierdziłem, że kupię kartę od AT&T, a ze Straightalkiem rozliczę się później. Oczywiście przed zakupem chciałem najpierw przetestować działanie sima…internet działał, ale rozmowy telefoniczne już nie. „Wspaniała” pani z obsługi stwierdziła, że tak czasami jest i oni nie wiedzą dlaczego…po czym sobie poszła. Zacząłem wiec szukać rozwiązania na własną rękę w internecie, wciąż będąc w salonie AT&T (brzmi jak żart, prawda?). Kiedy w końcu dorwałem innego sprzedawcę ten stwierdził, że może kupię iPhona, wtedy na pewno wszystko będzie działać…pojechałem do innego Walmarta, ale tam obsługa po prostu twierdziła, że „ja nie wiem i co mi pan zrobi?” Mocno zirytowany stwierdziłem, że kupie po prostu najtańszy telefon i potem go zwrócę. I tak też zrobiłem, co rozwiązało problem. Podsumowując-któraś moja wizyta w Stanach i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ten kraj to ten prawdziwy trzeci świat. Jeszcze w żadnym kraju, od Indii po Meksyk nie miałem problemu z kartą sim. Ale u Amerykanów jak zwykle musi być pod górkę 😉może komuś moje wypociny się przydadzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 15 Gru 2022 20:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Play ma teraz fajny roaming do usa
Chyba warto sie tym zainteresować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Gru 2022 20:45 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@brzemia To ta oferta 5GB@150PLN? Czy coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Gru 2022 20:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Tak, internet ale normalny roaming głosu również. Działa także na kartach prepaid wiec można sobie kupić starter nawet jak swój numer ma się w innej sieci.
Pozostaje tylko problem dzwonienia na numery usa, mi podczas 3 wyjazdów wystąpiła tylko jedna taka sytuacja i skorzystałem z telefonu stacjonarnego w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Gru 2022 21:49 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1863
HON fly4free
kubus95 napisał(a):
Kategoryczna odmowa i sugestia by zadzwonić na infolinię Straightalk.
Mam nadzieję, że nie dałeś się nabrać na takie głupoty, co jak co, ale w Walmarcie można spokojnie kartę, nawet otwartą, zwrócić pod hasłem "nie działa". Miałem bardzo zbliżoną do twojej sytuację, też kupiłem kartę SIM w Walmarcie w Kona (Big Island, HI), wprawdzie nie nadziałem się na jakąś wersję Verizone, ale karta nie logowała się do sieci i nie było pewności, co jest powodem - nie chciałem tracić kasy np. na doładowanie. Kartę zwróciłem w tym samym Walmarcie, po kilku dniach, absolutnie nikt nie protestował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Gru 2022 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@man4business tak jak napisałem- kartę ostatecznie zachowałem i kupiłem telefon. Ten drugi zakup zwróciłem tuż przed wylotem i w ciągu 24h dostałem zwrot pieniędzy na kartę. O karcie sim już nie myślałem, zresztą z częściowo zużytym pakietem raczej nikt już by jej nie przyjął 😉
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
man4business lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 21 Gru 2022 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kubus95
No to albo miałeś pecha albo ja miałem szczęście bo korzystałem kilka razy z różnych kart Straightalk i zawsze było ok (zarówno iPhone jak i Samsung) a bodajże dwa razy obsługa w Walmarcie wszystko za mnie zrobiła.

Odkąd mam eSIMa to nie korzystam bo wychodzi zauważalnie drożej ale pamiętam, że kupując Straightalk zawsze w środku pudełka było kilka kart SIM do wyboru w tym AT&T oraz T-Mobile. Już tak nie ma?

Finalnie udało Ci się z tego korzystać czy nie? Ja używałem też na bieżąco do rozmów bo mam rodzinę w USA, do tego można było za darmo dzwonić od nich do Europy przez jakąś oficjalną bramkę.

Co do aktywacji to można to zrobić również przez internet (złapać jakiś darmowy hotspot), tutaj jest opis:
https://www.walmart.com/cp/1045119
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 22 Gru 2022 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@monroe udało mi się skorzystać, ale tylko dlatego, że ostatecznie kupiłem telefon w Walmarcie, który później oddałem. Z całą pewnością w środku była tylko karta Verizon, a na pudełku żadnej informacji na ten temat…nawet drobnym druczkiem. Ja właśnie chciałem aktywować przez internet- błąd na stronie, a telefon na 200% kompatybilny. Podobnie ustawienia. Także najwyraźniej kumulacja pecha ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Gru 2022 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kubus95
Ok a na pudełku/kartoniku był może dopisek "CDMA"? ;)
W takim razie pewnie są osobne pudełka/kartoniki na GSM/CDMA ale to tylko moje przypuszczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Gru 2022 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Nie mam już pudełka ani kartoniku, więc nie mam jak tego zweryfikować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 22 Gru 2022 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kubus95
Trochę czuję się winny, że Cię o tym nie uprzedziłem ale myślałem, że opakowanie Straight Talk jest nadal takie samo jak kiedyś (czyli w środku znajdują się 3 karty SIM do wyboru). Tymczasem wychodzi na to, że zmienili sposób sprzedaży (pewnie oszczędności ;) ) i podejrzewam, że po prostu - nie patrząc - wybrałeś wersję z Verizonem, który jest operatorem działającym nie na częstotliwościach GSM - jak operatorzy w Europie - a CDMA. Do tego faktycznie potrzebne są inne wersje głównie tych samych telefonów a przez to Twój aparat z Polski nie miał prawa zadziałać z tą kartą (to coś jak wlanie diesla do benzyniaka ;) ). Dlatego nie do końca zgodzę się, że USA to "trzeci świat" - po prostu trzeba uważać, żeby nie "nadziać" się na niekompatybilnego dla nas Verizona (ale to nie jest zarzut w Twoją stronę, większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy).

Oczywiście totalnie nawaliła obsługa Walmartu bo powinni Ci pomóc z odpowiednim wyborem. Podejrzewam jednak, że dla nich GSM czy CDMA to były tylko jakieś nieważne oznaczenia na pudełkach, co mnie bardzo nie dziwi po kilkunastu podróżach do USA ;)
man4business napisał(a):
Mam nadzieję, że nie dałeś się nabrać na takie głupoty, co jak co, ale w Walmarcie można spokojnie kartę, nawet otwartą, zwrócić pod hasłem "nie działa". Miałem bardzo zbliżoną do twojej sytuację, też kupiłem kartę SIM w Walmarcie w Kona (Big Island, HI), wprawdzie nie nadziałem się na jakąś wersję Verizone, ale karta nie logowała się do sieci i nie było pewności, co jest powodem - nie chciałem tracić kasy np. na doładowanie. Kartę zwróciłem w tym samym Walmarcie, po kilku dniach, absolutnie nikt nie protestował.

Nie chcę się sprzeczać ale z tego co pamiętam raczej nie można zwrócić otwartej i aktywowanej karty prepaid kupionej z określonym kredytem na koncie. Widocznie miałeś szczęście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group