Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2014 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
karte jakiej siec polecacie w USA na 2 tygodnie ?
ma to byc numer glownie emergency + kilka polaczen z/do Polski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 21 Lut 2014 19:37 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
zabierz sobie swój tel z abo jakim masz (emergency)
zainstaluj skype i łącząc się przez darmowe wifi gadaj do woli :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2014 20:47 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Polecam zakup kary "Ready SIM" (patrz na stronie http://www.readysim.com/) w wersji 14 dni (rozmowy + 1 GB danych) za $35 (plus ew. koszty przesyłki jeśli się chce szybką wysyłkę). Jeśli się planuje trochę więcej "surfować" to można rozważyć wersję o dłuższej ważności (większy limit danych). Karta działa tak, że po wyczerpaniu limitu nie da się dłużej korzystać z internetu. Nie ma też podglądu ilości zużytych danych, trzeba bazować na liczniku transferu we własnym smartfonie.

Rozmowy po USA całkowicie za darmo i bez limitów, przez cały okres ważności karty. SMS-y na cały świat też za darmo i bez limitów. W wielu miejscach jest dobre pokrycie i wtedy, bez potrzeby szukania WiFi, odpalasz program typu Skype czy MobieVOIP (do "dzwonienia") i rozmawiasz praktycznie za darmo (tyle co opłata za Skype), także z Polską.

Na początku wysyła się SMS, który aktywuje i przydziela unikalny tymczasowy numer, zgodny z podanym kodem pocztowym (nie ma to w sumie znaczenia jaki kod, z której części USA się poda).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lut 2014 20:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Ja polecam to: http://www.simplecallingservice.com/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lut 2014 00:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
a coś bardziej pod transfer danych, nawigacja, wyszukiwanie noclegów itp.?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lut 2014 00:48 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Wirecki1 napisał(a):
a coś bardziej pod transfer danych, nawigacja, wyszukiwanie noclegów itp.?


A co "jeszcze bardziej" niż opisana oferta (z różnymi limitami wielkości transferu danych) byś chciał? :roll:
No chyba że chodzi ci o kartę koniecznie tylko i wyłącznie do transferu danych... taka wersja też jest.

http://www.readysim.com/shop/data-only.html

$15 - 500 M
$25 - 1 GB
$40 - 2 GB

Czas ważności 30 dni od chwili aktywacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2014 16:38 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
czy jest w ogole sens posiadania takiej karty z transferem danych? nie ma darmowych punktów z wifi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2014 16:44 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Oczywiście że ma sens! Jesteś niezależny od poszukiwań darmowego (nie zawsze jest darmowe...) WiFi, w terenie praktycznie nie ma WiFi, a internet nadal wtedy można mieć. Sprawdzać noclegi, atrakcje, mapy, czy choćby robić zdjęcia i wysyłać do galerii... nie wspominając o rozmowach VOIP. Przy czym wg mnie sensowniejsza jest odmiana karty klasycznej: rozmowy + dane. Wtedy można do kontaktu podawać swój lokalny numer telefonu, bo odbieranie na polski numer oznacza na przykład 6 zł / minutę... Cennik (link) podałem powyżej, sprawdziłem osobiście wędrując przez 7 różnych stanów. Limit 1 GB na dane okazał się dla mnie trochę za mały i szkoda, że nie można było tego "doładować" - to jedyny minus tej oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Mar 2014 21:15 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Jakiej sieci polecacie kartę, jeśli chcę odbierać tylko połączenia z Polski? Nie jest mi potrzebny internet ani darmowe połączenia po USA.

Można kupić kartę SIM w pierwszym lepszym sklepie/kiosku, czy na stacji benzynowej, jak u nas w PL ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2014 23:25 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Orientuje się ktoś czy w usa można kupić kartę pre-paid z nielimitowanym transferem danych do internetu max na 1 miesiąc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Mar 2014 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Można, ale u wszystkich operatorów po przekroczeniu określonego limitu prędkość spada do 2G. Warto też przed zakupem sprawdzić zasięg/pokrycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 108
Nielimitowany transfer danych to oczywiście zabieg marketingowy. Nie spodziewaj się, że znajdziesz ofertę całkowicie "no limit". Zawsze jest jakieś ograniczenie np. wspomniany spadek do 2G. Operatorzy często reklamują się jako nielimitowane 5GB danych :)

Oferty prepaid w Stanach z którymi warto się zapoznać:

https://www.gosmartmobile.com/compare-p ... hone-plans
http://www.readysim.com/shop.html
http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans
https://www.simplemobile.com/wps/portal ... viceplans/
http://www.straighttalkbyop.com
http://www.boostmobile.com/
_________________
W podróży korzystam z komunikatora Skype.
markandtravel.com - powoli uzupełniam bloga treściami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:28 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Ja w USA zawsze używam pre-paid T-Mobile. $2 dziennie unlimited data i unlimited talk and text w USA. Najważniejsze , ze po doładowaniu raz w roku $10 mam wazne konto kolejny rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Kwi 2014 08:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Właśnie korzystam z readysim i co do zasady nie mam zastrzeżeń. W miastach lepiej, poza gorzej - ale działa.
Karty wysłali na adres hotelu, instalacja sprawna i szybka.
nie mam porównania z innymi, te działają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Paź 2014 08:01 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 175
Kilometry: 293 799
za zawsze kupuje T-mobile unimited talk text and data

niby dane sa do 2gb ale jek sie przekroczy to nic sie nie dzieje, twierdza ze spada predkosc - nigdy tego nie zauwazylem koszt okolo $60/miesiac do tego za $10 mozna dokupic rozmowy nielimitowane na polskie stacjonarne

zeby bylo taniej polecam spojrzec na ebay i oferty typu: http://www.ebay.com/itm/181525036016?_t ... EBIDX%3AIT

oplaca sie nawet z miedzynarodowa wysylka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Gru 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Jaki jest czas dostawy do PL takiej karty ready sim? Mam 2 miesiace do wylotu. I jeszcze pytanko czy na 10 dni limit wystarczy 1 GB? (Chciałbym korzystać z nawigacji google maps, bukować noclegi, itp)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Gru 2014 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1265
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Masz na stronie aukcji szacunkową datę dostawy.
W Polsce 2GB mi spokojnie starczają miesięcznie na wszystkie fb, mapy, nawigacje, itd. Myślę, że 1GB starczy przy umiarkowanym użytkowaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sty 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Kartę mam już w domu. Przyszła szybko (jakieś 10 dni). Szybko, bo nie wysyłają ze Stanów, tylko z europejskiego adresu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lut 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 58
cześć,

trochę się zgapiłem i nie chcę ryzykować zakupu ReadySIM, bo wylot mam za tydzień. Jakie tanie prepaid'y (dane + darmowe smsy do PL) mogę kupić na miejscu w USA? potrzebuję na 14 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lut 2015 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja ostatnio kupowałam w T-mobile. Karta sim 15 USD i pakiet danych 1GB ważny 7 dni 10 USD (plus podatek, ale to zależy od stanu). Ja potrzebowałam tylko do internetu, ale pewnie są też takie z możliwością dzwonienia, czy SMS-ów.

Zanim kupiłam tam w T-mobile to szukałam trochę w innych miejscach i nigdzie nic nie było. W sklepach z pamiątkami (Nowy Jork) były jakieś karty sim ale chcieli za nie przynajmniej 60 USD. Potem jak już kupiłam to przypadkowo zobaczyłam w 7/11 cały stojak z różnymi prepaidami. Jakoś już bardzo się im nie przyglądałam, ale z tego co zauważyłam to chyba ceny były w okolicach 30 USD. Więc być może warto najpierw się tam zorientować, jeśli będziesz miał jakieś 7/11 w okolicy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
ario lubi ten post.
ario uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group