Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Paź 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Badam sprawe parkowania w andaluzyjskich miastach. Interesuja mnie nastepujace lokalizacje:
1. Sevilla
2. Kadyks
3. La linea de la concepcion
4. Granada
5. Malaga

z tego co sie zorientowalem to w Sevilli, La linea i w Granadzie mozna parkowac za darmo na ulicy, przynajmniej poza scislym centrum. Jak to w rzeczywistosci tam wyglada? Najbardziej sie boje Kadyksu bo to bardzo male i ciasne miasto.
W ktorych lokalizacjach bezwzglednie warto placic za parking strzezony a w ktorych smialo mozna parkowac na ulicy?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Paź 2014 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
xyrxis napisał(a):
Badam sprawe parkowania w andaluzyjskich miastach. Interesuja mnie nastepujace lokalizacje:
3. La linea de la concepcion

Auta stoją np. wzdłuż ulicy (Av. Principe de Asturias) przy granicy E/GB. Nominalnie jest tam możliwy postój przez 2h za 1,8e. O takiej też maksymalnie wartości sprzedawane są bilety w automatach. Tyle teorii. W praktyce widziałem, wracając późnym popołudniem z Gibraltaru, że niektóre auta stały na rzeczonej ulicy od rana, mając bilet ważny do 10:00, 11:00, itp. Było ich sporo. Miałem wrażenie, że żadne służby się nimi nie interesowały. Wystarczyło mieć bilet ważny na część danego dnia. Widziałem za to odholowanie pojazdu źle zaparkowanego, poza miejscami wyznaczonymi do parkowania.
My parkowalismy za darmo mniej więcej 1,4 km od granicy przy ul. Av de Espana
Cytuj:
2. Kadyks

Tam było ciężko ze znalezieniem nawet miejsca płatnego, ze względu jak zauważyłeś na niewielki obszar. Dochodziło nawet do tego, że zajęte były miejsca w podziemnych parkingach płatnych. Ekipa w drugim samochodzie objechała starą część Kadyksu dwa razy, zanim udało im się znaleźć coś wolnego, płatnego oczywiście.
Ja parkowałem przy informacji turystycznej i zbiegu kolorowych linii określających rekomendowane szlaki turystyczne (Av. del Puerto). Gdy wróciłem, pojazd za mną parkował tak:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
xyrxis uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2014 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
a kojarzysz jak wyglada sytuacja w Kadyksie poza scislym centrum? Mam na mysli ten cypelek caly i na przyklad okolice stacji kolejowej Segunda Aguada.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2014 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
Niestety nie. Po tym jak szczęśliwie znaleźliśmy miejsca przestałem rozglądać się za wolnymi miejscami. Dodam jeszcze że ww. uwagi dotyczą sezonu (sierpień), poza nim powinno być luźniej.
I jeszcze przypomniało mi się
Cytuj:
5. Malaga

Parkowalismy bez opłat 1,3 km od Alcazaby na calle de Los Ingleses. Plusem było krótkie dojście do plaży, choć tej z powodu brudnego, miałkiego piasku nie polecam i "La Malagueta" po drodze :mrgreen:


wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off
lisek1910 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Paź 2014 14:29 

xyrxis napisał(a):
Badam sprawe parkowania w andaluzyjskich miastach. Interesuja mnie nastepujace lokalizacje:


5. Malaga

z tego co sie zorientowalem to w Sevilli, La linea i w Granadzie mozna parkowac za darmo na ulicy, przynajmniej poza scislym centrum. Jak to w rzeczywistosci tam wyglada? Najbardziej sie boje Kadyksu bo to bardzo male i ciasne miasto.
W ktorych lokalizacjach bezwzglednie warto placic za parking strzezony a w ktorych smialo mozna parkowac na ulicy?


W Maladze parkowanie w centrum jest płatne (są również płatne parkingi podziemne), nieprawidłowe parkowanie w centrum kończy sie odholowaniem pojazdu, czego byłem świadkiem. Bardzo ciężko w ścisłym centrum mimo w/w faktów znaleźć wolne miejsce, ja samochód z wypożyczalni mimo, iż mieszkałem w ścisłym centrum miejsce do zaparkowania na bezpłatnych parkingach przy ulicy znajdowałem dopiero przy stadionie CF Malaga jakieś 1,5 km do centrum przy Calle Toledo, Avenida Del Doctor Maranon i przyległych (osobna kwestia to notoryczne uszkadzanie i zarysowanie zderzaków przez innych parkujących, co tam jest normalne i w ogóle nie zwracają na to uwagę w wypożyczalni)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:25 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
zwlaszcza w Maladze w dzien polecam zostawienie samochodu na parkingu podziemnym - jezdzenie w kolko jest nie tylko uciazliwe, ale tez mylace, w centrum duzo jednokierunkowych.
W Granadzie parkowalym w okolicach camino de ronda, bo odnioslem wrazenie ze jest wiecej miejsc i nie tak daleko od centrum, a spacer przyjemny
W Sevilli nie najgorzej bylo po drugiej stronie rzeki (od mostu S Telmo do Soul Garden) to calkime niedaleko centrum
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2014 16:27 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
xyrxis napisał(a):
a kojarzysz jak wyglada sytuacja w Kadyksie poza scislym centrum? Mam na mysli ten cypelek caly i na przyklad okolice stacji kolejowej Segunda Aguada.


Ja rok temu parkowałem nad morzem przy Av. de la Bahia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Paź 2014 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 109
Znalezienie wolnego miejsca w głównych miastach Andaluzji, do tego w jakimś sensownym miejscu, faktycznie graniczy z cudem. Do tego dochodzi problem z czasem postoju. Na przykład w Sewilli i Granadzie można zaparkować na max. 2 godziny. Jeśli chcesz stać dłużej, musisz przyjść po dwóch godzinach i dorzucić odpowiednią kwotę do parkometru.
W Granadzie stanowiło to dla nas spory problem, ponieważ nie było opcji powrotu po 2 godzinach ze względu na wykupione bilety do Alhambry.
Da się jednak ten problem obejść. Przemili faceci z pewnego tattoo studio w Granadzie polecili mi zapłacić tylko za 2 godziny. Później dostaje się karę w wysokości ok. 6,45 euro, którą trzeba spłacić do północy tego samego dnia (w parkometrze) i problem z głowy :) Wyszło niewiele więcej niż zapłacilibyśmy przylatując co 2 godziny do samochodu. Uwaga - jeśli nie zdążycie przed północą z opłaceniem kary, będzie bardzo bolało - aż 50 euro więcej.

Podobny patent zastosowaliśmy w Sewilli, tam anulowanie kary miało kosztować 4 euro z hakiem, ale nawet tej kary nie dostaliśmy.

Żeby nie było niedomówień, takie cwaniakowanie nie jest w mojej naturze, ale naprawdę, strasznie ciężko jest tam gdziekolwiek zaparkować, a ten limit czasowy jest najgorszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Lis 2014 15:48 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Właśnie te 2h sa uciążliwe, ale w Granadzie udało nam się zaparkować za darmo na cały dzień na prywatnym parkingu przy dworcu. Automat nie wydał biletu ,a Pani przez domofon powiedziała "es gratuito de 22 hora" :) W Tylko w Maladze zapłaciliśmy 8 e za niecałe 4h na podziemnym, a na ulicy u naszego hosta był darmowy...:( Ścisłe centrum a parking gratis- Calle Peńa.
W Rondzie na Av. De Andalucia-gratis, 5min spacerkiem do mostu.
W Setenil polecam parkować przed miastem bo bardzo wąsko.
W Mijas 10 piętrowy parking 1e za dobę.
W większości miast parking jest gratis między 14:30-16:30.
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2016 23:15 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 4
Zbanowany
Zasady parkowania we wszystkich ww. miastach w Andaluzji są takie same:
1. Należy unikać parkowania "na siłę" w samym centrum bo parkowanie jest wszędzie płatne.
Polecam korzystać z podziemnych parkingów (płatne ok 10Eur za dzień). Parkowanie na ulicy przy niebieskiej linii jest zawsze płatne. Należy uiścić opłatę w parkomacie (cena zależna od czasu, 1h ok 1Eur). Wyjątek to : sjesta czyli między 14 a 16-17 oraz w soboty po 14 i całą niedzielę za darmo.
2. Np. w Maladze warto zaparkować dalej od centrum, bezpłatnie ja znalazłam i polecam przy siłowni Fit and Go (przy porcie)
3. Parkowanie przy żółtej linii jest zakazane i grozi odholowaniem auta na parking policyjny a to koszt lawety ok 130Eur plus mandat ok 200Eur. Parkowanie przy niebieskiej linii- płatne (za wyjątkami jak wyżej) a biała linia lub jej brak oznacza że można parkować
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Maj 2016 22:46 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
jest opcją żeby w Sevilli i Grenadzie zostawić gdzieś auto za free albo za drobną opłatą może być kawałek od centrum, będę parę dni i nie uśmiecha mi się płacić 20 euro za dobę.
Ktoś ma jakiś adresy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Maj 2016 23:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Zostaw auto poza płatną strefą. I tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Cze 2016 23:15 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
MSG napisał(a):
jest opcją żeby w Sevilli i Grenadzie zostawić gdzieś auto za free albo za drobną opłatą może być kawałek od centrum, będę parę dni i nie uśmiecha mi się płacić 20 euro za dobę.
Ktoś ma jakiś adresy?


W Sewilli pakowałem pod miastem w San Juan de Aznalfarache zaraz koło stacji metra pełno darmowych miejsc i w 10 min metrem jesteś w ścisłym centrum Sewilli metro 1,9 Euro.

W Grenadzie na calle los juncos 15 min pieszo do centrum

Może się komuś przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Paź 2016 21:45 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 2
Potwierdzam parking w Sewilli obok stacji metra San Juan Alto - my parkowaliśmy na Calle Baleares, jakieś 200m od metra i bezpiecznie

-- 16 Paź 2016 21:48 --

W Granadzie Calle los Juncos była zawalona autami, ale obok na Avenida de la Ciencia było sporo darmowych miejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lis 2016 04:09 

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 158
Odkopie, ale akurat jestem w Sevilli i moze komus sie przyda informacja, ze auto mozna za free parkowac w centrum handlowym Los Arcos. Przy samym centrum autobus 27 do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Paź 2017 18:18 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Gibraltar- potwierdzam darmowy parking przy kolejce. Trzeba jednak uważać bo część miejsc jest zarezerwowana dla lokalsów.
Sewilla - potwierdzam darmowy parking przy stacji metra San Juan Bajo. Wpisując w gps pamiętajcie, że to miejscowość pod Sewillą. Ja tego nie wiedziałem i troche się nakrążyłem po centrum.
Ronda - tu niestety zaparkowałem na płatnym parkingu, a potem się okazało że darmowe miejsce było tuż obok...
Malaga - potwierdzam darmowe miejsce w okolicy stadioniu CF Malaga, jedynie wskazuję, że Calle Toledo wczoraj i przedwczoraj była całkowicie zamknięte, nie wiem ile to jeszcze potrwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Mar 2018 15:43 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
W Esteponie właśnie otworzyli podziemny parking 1e za dzień, 2euro jesli stoimy w nocy. Plaza Antonia Guerrero. Samo centrum
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:32 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Cześć,

Czy znacie może darmowe miejsca do parkowania w Sewilli gdzieś w centrum gdzie w marcu jest szansa, że uda się zaparkować :) ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2019 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4100
HON fly4free
Sprawdz tu:
https://en.parkopedia.com/parking/locat ... 1903032000
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group