Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:26 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 4
Cześć,

Jestem tu nowa, proszę o wyrozumiałość ;)
poszukuje informacji na temat możliwości transportu z miasta Lleida do Valencia (centrum). Renfe pokazuje, że w ogole nie ma takiej trasy a Alsa jest tylko dwa razy na dzień. Na pierwszy kurs nie zdążę, drugi jest dopiero wieczorem.

Czy wie ktoś z Was czy są jeszcze jakieś inny możliwości - typu prywatne firmy autobusowe?
P.S. Sprawdzałam blabla car ale na ten dzień (23 grudnia) niestety nic nie ma.

będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 19 Gru 2018 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
podziel trase na 2 segmenty, 1: Lleida -> Tarragona, 2: Tarragona->VAlencia. Pewnie bedzie z 30 kursow dziennie, i autobusy i pociagi na kazdej z tych tras.

nie ma za co, pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2018 15:06 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 4
Dzięki bardzo. Faktycznie teraz odetchnęłam, bo są szanse, że doajdę ;)

Znalazłam pociąd do Tarragony i potem blablacar duuuużo opcji do Valencii

Ale....

pociąg do Tarragony jedzie 30 minut i kosztuje 20 eur. Są jakieś triki na obniżenie tej ceny? Czy jest już po prostu za późno?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2018 15:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
są i takie po 14. Jeszcze epizodycznie jest cercanias (powinien być jeszcze tańszy) i monbus
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2018 11:17 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedzi.

Czy wiecie może czy jest coś takiego jak "jak dojadę" lub jakakolwiek wyszukiwarka połączeń w mieście lleida.

Ogólnie moja sytuacja wygląda tak:
(bo wcześniej nie napisałam, a jest dużo bardziej skomplikowana niż myślałam)

Ląduję na lotnisku Lleida o 9:30, 23.12. Potrzebuję się dostać do miasta Lleida na pociąg do Tarragony, lub bezpośrednio do Tarragony na 11 (na blablacar). I potem do valencii.

Czy jest to wykonalne?

Z tego, co zdążyłam sprawdzić to z Lleida aeroporto nie ma komunikacji publicznej (?!), jeżdżą tylko taxi.
Jeśli zaś chodzi o połączenia z LLeidy to jest pociąg do Valencii (przez Tarragone - 0,5 h). Jest także autobus, ale w internecie nie ma dostępnych biletów, więc wolę nie ryzykować żeby na miejscu kupowac.

Wszystko to dotyczy dwóch osób.

Poradźcie coś, proszę. Może mogę jakoś zupgradować tę wycieczkę.

Pozdrawiam,
Ola
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Gru 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
OlaMaz napisał(a):
Ląduję na lotnisku Lleida o 9:30, 23.12. Potrzebuję się dostać do miasta Lleida na pociąg do Tarragony, lub bezpośrednio do Tarragony na 11 (na blablacar). I potem do valencii.

Czy jest to wykonalne?


byc moze jest wykonalne, ale nie bedzie to latwe. Jedyny mozliwy sposob to moim zdaniem szybki bieg z samolotu na lotniskowy postoj taxowek, tam zlapanie taxowki (najlepiej samochod z w miare silnym slinikiem) i uproszenie kierowcy o szybka jazde:

https://www.google.com/maps/dir/Aeropor ... 188827!3e0
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Gru 2018 11:09 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 4
już dobrze, rozumiem

faktycznie nie sprawdzilam że autem jedzie sie ponad godzine, podczas gdy pocziag to pól godziny.

Nic ostatecznie nie zarerwowałam, bo nie mogę nic skomunikować. Jedne połączenia są na styk, inne 2 godziny czekania.
Zaryzykuję i spróbuję ogarnąć wszystko na miejscu, na bieżąco. Może znajdą się jeszcze jakieś inne opcje.

Zdam relację żeby ktoś inny miał w razie potrzeby.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Gru 2018 18:21 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
OlaMaz napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi.

Czy wiecie może czy jest coś takiego jak "jak dojadę" lub jakakolwiek wyszukiwarka połączeń w mieście LLeida.?
raczej dla potomnych, bo nic nowego*
strona adm. komunikacji publicznej
http://www.ATMlleida.cat/en
widzę że po lewej są linie autobusowe

I całej Katalonii http://www.mobilitat.gencat.cat
http://mobilitat.gencat.cat/es/index.html
*mi na telefonie nie chce działać

Powodzenia z pociągiem
i 2 godziny czekania w Tarragonie to nic takiego strasznego, myślę :)
tarragona-sui-temporis-stolica-swiata-cesarstwa-rzymskiego,1255,84945
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group